Darıca'da görkemli bir daire dekorasyonu | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Darıca'da görkemli bir daire dekorasyonu

Homify TR Homify TR
DARICA EV TASARIM PROJESİ Modern Yemek Odası ArchSia Modern
Loading admin actions …

Bugün yine oldukça iddialı bir daire dekorasyonunu sizler için inceleyeceğiz. İstanbul merkezli Archsia Mimarlık tarafından Kocaeli'ye bağlı Darıca ilçesinde bulunan oldukça lüks bir daire için hazırlanan bu dekorasyon projesi sanıyoruz ki ilginizi çekecektir. Her odasında farklı bir sürprizle karşılaştığımız ve sınırları zorlayan tasarımlar gördüğümüz bu daire dekorasyonu projesine dilerseniz biraz daha yakından bakalım.

Etkileyici bir tarz

DARICA EV TASARIM PROJESİ Modern Oturma Odası ArchSia Modern İşlenmiş Ahşap Şeffaf
ArchSia

DARICA EV TASARIM PROJESİ

ArchSia

300 metrekare gibi bir daire için fazlasıyla geniş bir iç hacme sahip bu lüks evin dekorasyonunda da mekânın iddialı altyapısına uygun bir tarz tercih edilmiş. Archsia Mimarlık mümkün olan pek çok projesinde cesur tasarımlara imza atan yenilikçi bir firma olarak biliniyor. Bu daire de bunun istisnası değil. Oturma odasındaki ilginç renk paleti, özellikle bir duvarda kullanılan siyah renk dairedeki sürprizlerin ilk halkası olarak dikkat çekiyor.

Benzersiz bir TV ünitesi

DARICA EV TASARIM PROJESİ Modern Oturma Odası ArchSia Modern Mermer
ArchSia

DARICA EV TASARIM PROJESİ

ArchSia

TV üniteleri artık sıradan mobilyalar haline geldi. Geçmişin zigon sehpaları gibi birbirinin aynı modellere pek çok evde rastlamak mümkün. Burada ise tamamen farklı bir yoldan gidilmiş ve özel bir tasarım yapılarak oldukça şık bir TV ünitesi kullanılmış. TV'nin fonundaki duvarda yer alan desenler özellikle dikkat çekiyor.

Manzaralı yemek odası

DARICA EV TASARIM PROJESİ Modern Yemek Odası ArchSia Modern Mermer
ArchSia

DARICA EV TASARIM PROJESİ

ArchSia

Sekiz kişilik oldukça geniş bir yemek takımının bulunduğu yemek odası şehir manzarasına bütünüyle hakim bir konumda. Yalın ve modern bir çizginin hakim olduğu odanın yıldızı ise hiç amorf kürelerden oluşan fütüristik avize.

İddialı renkler

DARICA EV TASARIM PROJESİ Modern Oturma Odası ArchSia Modern Bakır/Bronz/Pirinç
ArchSia

DARICA EV TASARIM PROJESİ

ArchSia

Yan yana gelmeyecek gibi görünen renkleri birlikte kullanarak harika kontrastlar elde etmek Archsia Mimarlık ekibinin imza niteliğinde bir uygulaması dersek sanıyoruz abartmış olmayız. Bu odada da son derece farklı ancak bir arada harika görünen renkler kullanılmış.

Ve sahne

DARICA EV TASARIM PROJESİ Modern Oturma Odası ArchSia Modern Bakır/Bronz/Pirinç
ArchSia

DARICA EV TASARIM PROJESİ

ArchSia

Son derece geniş pencerelerde kullanılan koyu yeşil perdelerin yerleşimi tıpkı bir tiyatro sahnesini andırıyor. Şehir manzarasına hakim pencerelerin sahneye benzer kullanımı mekânın diğer unsurlarıyla birlikte çok şık bir görüntü oluşturuyor.

Farklı kullanım amaçlarına yönelik tasarımlar

DARICA EV TASARIM PROJESİ Modern Yemek Odası ArchSia Modern Bakır/Bronz/Pirinç
ArchSia

DARICA EV TASARIM PROJESİ

ArchSia

Dairenin oldukça geniş bir iç hacme sahip olduğunu belirtmiştik. Bu iç hacim tasarımcı ekip tarafından verimli bir şekilde kullanılmış ve farklı kullanım tarzlarına hitap edecek çeşitli bölümler oluşturulmuş. Klasik bir avize ve modern bir kitaplığın eşlik ettiği bu çok amaçlı oturma bölümü bunlardan biri.

Aile boyu oyun odası

DARICA EV TASARIM PROJESİ Minimalist Oturma Odası ArchSia Minimalist İşlenmiş Ahşap Şeffaf
ArchSia

DARICA EV TASARIM PROJESİ

ArchSia

Evdeki müsait bir odayı oyun odası olarak değerlendirmek isteyen Archsia Mimarlık ekibi eğlencenin sınırlarını zorlayacak aile boyu bir mekân tasarlamış. İster konsol oyunlarıyla ister masa oyunlarıyla aile boyu keyifli zaman geçirmek için ideal bir ortam.

Mermer zeminli antre

DARICA EV TASARIM PROJESİ ArchSia Modern Mermer
ArchSia

DARICA EV TASARIM PROJESİ

ArchSia

Siyah mermerle yapılmış iç içe geçen iki dörtgenin işlendiği beyaz mermer zeminiyle antre bölümü evin ihtişamını yansıtan, belki de daha doğru bir ifadeyle özetleyen bir tarza sahip.

Gösterişli mobilyalar

DARICA EV TASARIM PROJESİ ArchSia Modern Mermer
ArchSia

DARICA EV TASARIM PROJESİ

ArchSia

Böyle bir evde sıradan mobilyalar görmeyi beklemek zaten abes olurdu. Ancak burada gördüğümüz dresuar ve benzeri gösterişli mobilyalar gerçek anlamda çizgi ötesi bir kaliteyi ortaya koyuyor.

Şık bir genç odası

DARICA EV TASARIM PROJESİ ArchSia Minimalist Ahşap-Plastik Kompozit
ArchSia

DARICA EV TASARIM PROJESİ

ArchSia

Gün ışığından bolca yararlanan geniş pencereleriyle sade ve şık bir genç odası. İki bağımsız yatağın bulunduğu odada çalışma masası ve geniş bir depolama alanı sunan çok amaçlı dolap da unutulmamış.

Banyoda görsel şölen

DARICA EV TASARIM PROJESİ Modern Banyo ArchSia Modern Mermer
ArchSia

DARICA EV TASARIM PROJESİ

ArchSia

Bu lüks dairenin hemen her odasında farklı sürprizlerle ve birbiriyle yarışan etkileyici tasarımlarla karşılaştık. Ancak banyonun tüm bu şiddetli rekabete rağmen evin yıldızlaşan bölümü olduğunu söylemek yanlış olmaz. Zeminden tavana kadar kesintisiz uygulanmış geniş mat siyah karolar, spot aydınlatmalar, masif ahşap lavabo tezgahı ve klozetin arkasındaki duvara yerleştirilmiş niş gibi rafine detaylar banyoyu gerçek bir görsel şölen haline getiriyor.

Archsia Mimarlık'ın ticari bir projesini incelediğimiz Yaşayan bir kafe projesi yazımız da ilginizi çekebilir.


Bu geniş ve görkemli evin dekorasyonunda en çok ilginizi çeken şey ne oldu?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!