Yüksek profilli makam odası tasarımları | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Yüksek profilli makam odası tasarımları

Homify TR Homify TR
Nish İstanbul Makam Ofisi Lego İç Mimarlık & İnşaat Dekorasyon Klasik
Loading admin actions …

Bir makam odası veya resmi kurumların üst düzey yöneticileri için ofis dizayn ederken mutlaka profesyonel bir bakış açısı, dikkatli planlama ve titiz bir uygulama gerekir. Bu tarz yüksek profilli ofisler söz konusu ofisin ciddiyetini yansıtırken bu ofisi kullanacak yetkilinin çalışma tarzını ve gündelik alışkanlıklarını da desteklemeli, ayrıca ziyaretçiler üzerinde de güçlü bir izlenim bırakmalı. Bu nitelikleri bir araya getirmek ve dikkate değer bir tasarım ortaya çıkarmak da elbette yalnızca bu konuda deneyimli uzmanların harcı. Merkezi Ankara’da yer alan ancak farklı şehirlerde de hizmet veren Lego İç Mimarlık da, bu konuda öne çıkan deneyimli firmalardan. Bugün sizlerle Lego İç Mimarlık imzası taşıyan iki farklı yüksek profilli makam ofisine konuk oluyoruz. 

Güvenilir ve ciddi bir atmosfer

İstanbul’da bulunan bir uluslararası ticaret şirketinin makam ofisi için yapılan bu tasarım klasik tarzda ve yüksek kalitede işçiliğin ön planda olduğu mobilyalarla döşenmiş ve hem ciddi hem de güvenilir bir atmosfer ortaya çıkarılmış.

Yeşil deri oturma grubu

Hakiki deriden üretilen deri oturma grubu klasik tarzlı sandalyelerden ve zamana meydan okuyan Chesterfield model bir kanepeden oluşuyor. Haki yeşili rengiyle gerçek bir klasik ağırbaşlılık yansıtan bu oturma grubu, koyu renk ahşap mobilyalarla muhteşem bir uyum oluşturuyor.

İç mimari unsurlar

Bu tarz makam ofislerinde yalnızca mobilyaların değil tüm iç mimari tasarım unsurlarının uyum içinde olması gerekir. Tavanda yapılan masif ahşap kaplama bu ofisteki tasarımın her bir unsurunun dikkat çekici bir estetiğe sahip olmasını sağlıyor.

Muhteşem bir makam masası

Makam masaları makam odalarının en önemli unsurlarından biridir. Sıradan bir masa böyle bir ofisin tüm atmosferini bozabilir. El işçiliğinin göz kamaştırıcı bir doku yarattığı, ahşabın renginin asil bir ciddiyet kazandırdığı bu şık masa tasarımı, arkadaşı konsol ile tamamlanıyor.

Büyükelçilik ofisi

Lego İç Mimarlık tarafından ikinci makam ofisi ise Ankara’da büyükelçiliği bulunan bir ülke elçisi için dizayn edilmiş. 3D modellemesi, iç mimari ve tadilat işlemlerinin gerçekleştirildiği projede yer döşemesinden aydınlatmalara, balkon korkuluklarından duvar kağıdı uygulamasına kadar tepeden tırnağa her ayrıntı incelikle düşünülerek tasarlanmış.

Farklı işlevli alanlar

Bu tarz makam ofisleri, genellikle çok işlevsel alanlara sahiptir. Çoğu zaman yönetici ofisleri aynı anda birçok farklı şeyi temsil eder. Makam ofisindeki yöneticiler hem orada özel olarak çalışırlar, hem konuklarını karşılarlar, hem de iş toplantıları düzenlerler. Bu nedenle, yapılacak ilk şey ofisi kullanan yöneticinin ihtiyaç ve isteklerini değerlendirmek ve ofisin farklı işlevli alanlarını organize etmektir. Bu makam ofisinde de makam masası, toplantı alanı ve misafirler için oturma grubu ile üç farklı yaşam alanı ve oldukça akıcı, uyumlu bir işlevsellik ortaya çıkarılmış.

Toplantı masası

Toplantı alanında geniş ve görkemli modeliyle sekiz kişilik bir masa kullanılmış. Koyu renkli masa ve klasik tarzda sandalyelerle alanın işlevine uygun şekilde ciddi bir atmosfer yaratılmış. Arkadaki kütüphane de tasarımı tamamlıyor.

Odanın merkezi

Makam masası ve çevresinde ise oldukça görkemli bir estetik bizi karşılıyor. Seperatör olarak kullanılan duvar panelleri bu alana işlemeleri ve tasarımı ile muhteşem bir doku katıyor.

Oturma grubu

Kapitone desenli klasik oturma grubu ile dizayn edilen misafir ağırlama bölgesinde koyu duvar panellerinden daha açık tonlu kanepe ve koltuklar kullanılmış.

Lego İç Mimarlık, sadece ofis tasarımlarında değil konut iç tasarımlarında da kendini gösteren bir firma. Çağdaş tasarımıyla hayran bırakan bir daire başlıklı yazımıza tıklayarak, firmanın sayfalarımızda öne çıkan bir konut projesine de göz gezdirebilirsiniz.

Bu iki yönetici ofisini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!