Tüm dünyadan nefes kesen taş evler | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3654:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Tüm dünyadan nefes kesen taş evler

Aydin Sanli Aydin Sanli
Kırsal Oturma Odası Studio di Bioarchitettura Brozzetti Adriano Kırsal/Country
Loading admin actions …

Hem kırsal bir görüntüde hem de ilgi çekici bir tarzı mı arıyorsunuz? Böyle bir arayışınız varsa ister yeni baştan inşa edilmiş, isterse de tamir edilmiş bir taş evin size göre olduğunu söyleyebiliriz. Bu tarzı kullanan mimarlar, doğal malzemeler kullanmaya devam ederken aynı zamanda evleri günümüz yaşam ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliklerle donatıyorlar. 

Bugün sizlerle dünyanın çeşitli yerlerinden ilginç taş ev örneklerinden bir seçki hazırladık. Siz de yazları serin, kışları ılık olan bu yapılara hayransanız vakit kaybetmeden yazının geri kalanını okuyun. 

Taş ve ahşaptan şık bir villa

Taş ve ahşap gibi iki doğal malzemeden inşa edilen villa çevresiyle sonsuz bir uyum içinde görünüyor. Villanın hem iç hem de dış duvarlarında taş kullanılmış. 

Eklektik bir karışım

İtalya'da yer alan bu evin altında Brozzetti Adriano'nun imzası var. Evin kütüphanesi taş ve ahşabın mükemmel uyumuyla sıcacık bir hale gelmiş. 

Taş, ahşap ve palmiyelerin şaşırtan uyumu

Tropikal Evler homify Tropikal

Bu gördüğümüz bir serap mı ya da gerçek mi? Bu evde kayrak taş, sıvalı beton, ahşap pergolalar ve çevredeki palmiye ağaçları insanı egzotik bir konfora götürüyor. 

Evin birinci katında kayrak taşlarının hakimiyeti bulunuyor ve bu taş malzeme birinci katın devamındaki terata bulunan kolonlarda da kullanılmış. 

Bembeyaz bir yatak odası

Bu taş yatak odasında, taşın beyaz renkle nasıl da uyumlu olduğu gözler önüne serilmiş. Taş odadaki pencerelerin ahşap çerçevelerinden yatak örtüsüne, şifoniyerden abajura kadar her eşya da beyaz renk kullanılmış ve çok da iyi yapılmış. 

Beyazla güzelleşen taş banyo

Banyoda taş malzeme görmeye çok alışık değiliz ama bu resim taş bir banyonun ne kadar estetik olabileceğini bizlere gösteriyor. Taş banyo beyaz lavabo teknesi ve bembeyaz havlularla tamamlanmış. 

Daha fazla ayrıntı

Bu resimle sizi Japonya'ya götürüyoruz. Evin içinde taş çok şık ve esteteik bir biçimde kullanılmış. İkinci kata çıkan merdiven duvarı doğal taşlarla kaplanmış ve evin beyaza boyalı diğer duvarlarıyla son derece başarılı bir kombinasyon oluşturmuş. Merdiven basamaklarında ise bir diğer doğal taş olan mermer kullanılmış. 

Bahçede taş

Taş binalar Meksika'da çok revaçta. Bu villada bahçeden eve kadar her yerde taş kullanılmış. Taş avlu çok başarılı bir şekilde aydınlatılmış ve etkileyici bir atmosfer yaratılmış. 

Taş teras

Taştan bir terasta keyifli bir akşam yemeği yemenin tadına paha biçilemez sanırız. Bu taş terasta yemek masası ve mazlemeler ortama uygun biçimde ahşap ve kumaştan tasarlanmış. Ahşap sandalye iskeletlerindeki oturma ve sırtlık bölümlerinde kalınca bir kumaş kullanılmış. 

Geleneğin ötesinde

Kırsal Evler homify Kırsal/Country

Taşla villada modern bir görüntü elde etmek de mümkün. İşte size kanıtı. İtalya'daki bu villa da taş öyle bir biçimde kullanılmış ki ortaya modern bir sonuç çıkmış. Daha doğrusu modernle geleneği harmanlayan bir sonuç. Temelini gelenekten alıp moderne selam çakan bir sonuç.

Her yer taş

Bu taş evin zemininde de doğal taş malzemeler kullanılmış. Geniş pencereler açık renklerin kullanıldığı odayı daha da ferah bir hale getiriyor. 

Taş evler hoşunuza gidiyorsa bu yazıyı da muhakkak okuyun:

homify 360°: Pireneler’de renove edilmiş bir taş ev

Bu taş evlerden siz en çok hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!