Sarı renk tonları ile 10 muhteşem dekorasyon örneği

Homify TR Homify TR
Makyol Santral Örnek Daire, Ümit Okan Photography Ümit Okan Photography Modern Yatak Odası
Loading admin actions …

Her rengin, temas ettiği tasarım unsurları üzerinde benzersiz etkileri vardır ve dekoratörler de kullanıcının aradığı tarz ve atmosferi oluşturmak için renkleri etkili bir şekilde kullanırlar. Sarı, pek çok farklı tonu ile farklı tarzlardaki iç tasarımlara sıcaklık, pozitif enerji ve davetkar bir görünüm sunan oldukça etkileyici renklerden biri. Bu yazımızda da sarı sıcaklığını dekorasyonlarınızda nasıl kullanabileceğiniz konusunda ilham veren örnekleri derledik. 

1- Enerjik, şık ve etkileyici

Eğer oturma odanızda güneş gibi parıltılı ama aynı zamanda sade ve şık bir görünüm oluşturmak isterseniz, bunu oturma grubunuzun bir kısmını sarı tonlardan seçerek yapabilirsiniz. Sarı koltuk ve kanapeler, son derece sıradan dekorasyonları bile farklı bir boyuta taşımayı başarıyor.

Bu özenle dizayn edilmiş modern oturma odasında ise kapitone dikişli siyah klasik kanepeyi tamamlayan iki modern sarı kanepe ile muhteşem bir eklektik doku ve estetik oluşturulmuş.

2- Sarı tonları ile çağdaş estetik

ancona renkli tasarım koltuk Mahir Mobilya İç Dekorasyon
Mahir Mobilya

ancona renkli tasarım koltuk

Mahir Mobilya

Bir başka çarpıcı ve modern oturma odası dekorasyonu ile devam edelim. Bu örnekte oldukça sıra dışı bir renk kullanımı ile karşılaşıyoruz. Turkuaz, sarı ve beyazın muhteşem bir tablo yarattığı Chesterfield model üçlü kanepe, odanın görsel odak noktasını oluşturarak dikkati üzerine çekiyor. Ancak sarı sıcaklığı kanepe ile sınırlı değil. Yan ve orta sehpada ve diğer aksesuarlarda kullanılan canlı sarı, bu muhteşem tasarımı tamamlıyor.

3- Yalın ve akıcı

OFİS TASARIMIMIZ / OUR OFFICE DESIGN, NAVY STUDIO DESIGN NAVY STUDIO DESIGN Klasik Çalışma Odası Ahşap Sarı ofis ahşap masa mermer kitaplık halı sandalye koltuk çıta
NAVY STUDIO DESIGN

OFİS TASARIMIMIZ / OUR OFFICE DESIGN

NAVY STUDIO DESIGN

Sarının her atmosfer ve tarza uyum sağlayabilecek tonları var. Eğer canlı ve yüksek enerji,li değil, daha dingin ve orantılı bir görünüm istiyorsanız daha nötr sarı tonları ile de harikalar yaratmak mümkün. Bu örnekteki şampanya rengine çalan sarı tonu, özellikle minimalist ve yalın dekorasyonlar için ideal. Hem canlı ve parlak sarı tonları gibi dikkat çekmiyor, hem de mekana şık bir sıcaklık katmayı başarıyor.

4- Farklı tonlar uyum içinde

Makyol Santral Örnek Daire, Ümit Okan Photography Ümit Okan Photography Modern Yatak Odası
Ümit Okan Photography

Makyol Santral Örnek Daire

Ümit Okan Photography

Tamamen sarı tonlarının hakim olduğu sıcacık bir dekorasyon için farklı sarıları bir araya getirebilirsiniz. Sarı, pek çok başka renkle olduğu gibi, kendi içinde de uyum yeteneği oldukça kuvvetli bir renk ve bu da dekorasyon ve iç tasarımda kullanımını elbette kolaylaştırıyor.

Bu örnek yatak odası tasarımında parlak sarı yastıklar, hardal renkli nevresim ve capcanlı duvar tablosu ile bütünleşiyor. Sonuç harika, değil mi?

5- Mutfakta sarı

Selçuk Villa, BAGO MİMARLIK BAGO MİMARLIK Modern Mutfak
BAGO MİMARLIK

Selçuk Villa

BAGO MİMARLIK

Sarı dekorasyon denilince akla gelmeyen iç mekanlardan biri mutfaklardır. Oysa sarı sıcaklığı mutfaklarda benzersiz bir etki ortaya çıkarıyor. Sarı mutfak dolapları, özellikle güneş alan mutfaklarda oldukça sıra dışı, etkileyici ve davetkar bir görünüm yaratır. Bu fotoğraftaki tasarımda da bunun oldukça başarılı bir örneğini görebiliyoruz.

6- Dinamik genç odaları

Canlı sarı tonlarının en önemli özelliği içinde bulundukları odanın enerjisini yükseltmeleridir. Bu yüzden dinamik ve enerjik genç odalarında sarı vazgeçilmez renklerden biri. Üstelik bu renk, kırmızıyla, maviyle ya da beyazla muhteşem uyumu sayesinde pek çok farklı kombinasyona olanak veriyor. Sarı rengi etkili bir şekilde kullanmanın yollarından biri de pek tabii ki duvarlar!

7- Renkli duvar dekorasyonları

WoodMyWall Kendinden Yapışkanlı Duvar Kaplama Panelleri, WoodMyWall WoodMyWall Modern Duvar & Zemin
WoodMyWall

WoodMyWall Kendinden Yapışkanlı Duvar Kaplama Panelleri

WoodMyWall

Sadece bir duvarı boyayarak sarı sıcaklığını yaşam alanlarına getirebilirsiniz. Ancak bu örnekte daha farklı bir uygulama ile karşılaşıyoruz. Açık sarı, hardal sarısı ve turuncunun muhteşem geçişlerle yansıtıldığı ahşap duvar kaplaması, odaya benzersiz bir çağdaşlık katıyor.

8- Ağırbaşlı ve modern tonlamalar

Daha sakin modern dekorasyonlar arayanlar için en ideal renk seçeneklerinden biri de hardal sarısı. Bu ağırbaşlı ve sıcak sarı tonu ile samimi ve modern yaşam alanları ortaya çıkarmak çok kolay!

9- Aksesuarlarda sarı tonları

Polisan Home Cosmetıcs Renk Danışmanlığı, colourfit colourfit
colourfit

Polisan Home Cosmetıcs Renk Danışmanlığı

colourfit

Aslında dekorasyonlarınızı sarı sıcaklığı ve enerjisi ile şahlandırmak için illa ki büyük yüzeyler ve ana mobilyalarda sarı kullanmanıza gerek yok. Sarı o kadar güçlü tonlara sahip bir renk ki, tamamı nötr renklerden oluşan bir tasarımda ufacık ayrıntılarla bile odada fark yaratmayı başarabilir.

10- Kapılarda farklılık yaratmak

Kapılar, iç mimari tasarımlarda kilit bir rol oynarlar. Bir mekanı sadece şık, ezber bozan ve renkli kapılarla ilgi çekici ve davetkar hale getirmek mümkün. Sarı renk tonları da, kapılarda fark yaratmak için en ideal seçimlerden biri olacaktır.

İç kapılarda fark yaratan diğer renkler için bkz: İç kapılar için 10 ideal renk seçeneği

Siz de evinizde sarı tonlarını kullanıyor musunuz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!