Antalyalı firmadan Afrika'nın kalbinde bir ev projesi | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Antalyalı firmadan Afrika'nın kalbinde bir ev projesi

Homify TR Homify TR
Kenya'da Bir Ev Projesi Kalya İç Mimarlık \ Kalya Interıor Desıgn Modern
Loading admin actions …

Ülkemizde inşaat sektörünün özellikle son 20 yılda ne kadar büyük bir yol kat ettiği hepimizin malumu. Mimari, iç mimari ve dekorasyon gibi alanlarda faaliyet gösteren firmalar da bu gelişmeden payını alıyor kuşkusuz. Bugünlerde yalnızca büyük ölçekli inşaat firmaları değil küçük ve orta büyüklükteki mimarlık ofisleri de dünyanın farklı noktalarına uzanan projelerde boy gösterebiliyor. Sektörün üreticileri ve tasarımcıları için olduğu kadar bizler için de bir gurur kaynağı olan bu projeleri fırsat buldukça sizlere tanıtmaya çalışıyoruz. Bu yazımızda da çeşitli yurtdışı projeleri gerçekleştiren Antalya merkezli Kalya İç Mimarlık'ın üstlendiği Kenya'da bir ev dekorasyonu projesini sizler için inceledik. Afrika'nın en önemli ülkelerinden ve en yoğun turistik merkezlerinden biri olan Kenya'da bulunan bu etkileyici eve dilerseniz biraz daha yakından bakalım.

Tasarım ihracında yeni bir dönem

Artık dünya çapında her türlü mega projede yer alabilecek kapasiteye ulaşmış milyarlarca dolarlık ihalelere giren dev inşaat firmalarının ihracatla gündeme gelmesi hiç kimse için şaşırtıcı değil. Ancak yurtdışında bir daire, dükkan ya da villa projesi üstlenen müstakil mimarlık ve iç mimarlık firmalarını görmek henüz çok da alışamadığımız yeni bir durum. Sermaye, iş gücü ve sektörel deneyim ihracının ötesine geçerek nitelikli tasarım ihracatı anlamına gelen bu tür girişimler aynı zamanda küçük ölçekli firmalardan çıkmasıyla da daha büyük anlam kazanıyor. Kalya İç Mimarlık bu alanda kendini giderek geliştiren ve tasarım ihracatında öncü firmalardan biri olarak dikkat çekiyor.

Dünya standartlarında modern bir proje

Dünyaya açılmak için dünya standartlarında iş üretebiliyor olmak gerekir. Bu modern evde bu standartların yakalandığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Pastel tonların ağırlıkta olduğu iç tasarımda oldukça detaylı ve titiz bir çalışma yürütülmüş. Tavandaki gizli aydınlatmalardan zemine, özel tasarım mobilyalardan mekân bölümlemesine kadar pek çok noktada bu yoğun tasarım emeğini gözlemek mümkün.

Dekoratif seperatör

Salonun oturma bölümü ile yemek bölümünü ayırmak için geometrik desenli ışık geçirgen bir seperatör kullanılmış. Pencerelerden uzakta kalan yemek bölümünün de gün ışığı alabilmesini sağlayan bu bölümleme çözümü aynı zamanda iç hacmi gereğinden fazla bölmeyen zarif bir çözüm olarak öne çıkıyor. Beyaz rengin tercih edildiği bu şık panel Akdeniz tarzının izlerini taşıyan pastel tonlardaki mobilya ve aksesuarlarla da uyumlu bir tercih olmuş.

Yemek bölümü

Salonun diğer ucunda bulunan yemek odası aynı zamanda mutfakla da bitişik bir noktada yer alıyor. Hem mutfağa hem de oturma bölümüne bakan köşe konumuyla salona hakim bir görüş açısına sahip yemek bölümünde oldukça iddialı bir yemek takımı kullanılmış. Yüksek sırtlı kapitoneli iskemleler evin geneline uyumlu olacak şekilde bej renkte tasarlanmış. Yemek masası ise ahşap dokusu ile takımı tamamlıyor. Gizli aydınlatmalarla donatılmış asma tavan uygulaması da bu bölümü dengeli bir yapay ışıkla süsleyerek son noktayı koyuyor.

Gösterişli yatak başıyla şık bir yatak odası

Yatak odasında oldukça yüksek bir ahşap panelin baş rolde olduğu ilginç yatak başı dikkat çekiyor. Orta bölümünde asimetrik desenli bir kumaşla kaplanmış yumuşak bölümün yer aldığı ahşap panelin her iki tarafına çok şık aplikler eklenmiş. Minimal çizgilere sahip cam tablalı komodinlerle yatak odası tamamlanıyor. Evin genelinde olduğu gibi burada da pastel tonların hakim olduğunu görüyoruz. Ahşap dokusuyla da uyumlu olan bu renk tercihleri ortaya hem dengeli hem de gayet modern bir dekorasyon çıkmasına vesile olmuş.

Kalya İç Mimarlık'ın Afrika kıtasındaki bu ikinci projesi de başarıyla sonuçlanmış gibi görünüyor. İlk projeyi merak ediyorsanız Antalya firmasından Güney Afrika çıkarması yazımıza da göz atabilirsiniz. Dileğimiz daha fazla yerel firmanın daha fazla yurt dışı projesiyle tasarım ihracatında çıtayı giderek daha yükseklere koyması.

Bu modern ev dekorasyonunda en çok hangi odayı beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!