Hayallerinizi süsleyecek kadar eşsiz bir villa tasarımı

Homify TR Homify TR
Sapanca Villa VERO CONCEPT MİMARLIK Villa
Loading admin actions …

Sayfalarımızda sık sık estetik ve fonksiyonellik açısından Türkiye’de öne çıkan mimari ve iç mimari projelere yer veriyoruz. Bugünün ilham veren projesi ise Sapanca’da konumlanan rüya gibi bir villa. Bu göz alıcı villanın mimari ve iç tasarımı Vero Concept Mimarlık imzası taşıyor. Merkezi İzmir’de konumlanan ama tüm Türkiye’de ve yurt dışında birbirinden güzel projelere imza atan Vero Concept Mimarlık 2009 yılında  kuruldu ve hem mimari hem de iç tasarım konusunda ülkemizin en önde gelen firmalarından biri olmayı başardı. 

Bugün konuk olduğumuz Sapanca’daki bu muazzam villa modern ve gösterişli mimarisinin yanı sıra adeta ders niteliğindeki iç mekan tasarımları ile de dikkat çekiyor. Lafı daha fazla uzatmadan bu mükemmel villayı gezmeye başlayalım mı?

Görkemli bir modern mimari örneği

Modern tasarım stilini görkemli bir çekicilikle bir araya getiren mimari tasarım daha ilk bakışta kendine hayran bırakıyor. Sıcak yaz ayları için kusursuz bir yerleşim ve tasarıma sahip olan villanın arka cephesi muhteşem bir havuz alanına bakıyor. Modern düz çizgilerin toprak tonları ve nötr renklerle birleştiği mimaride her odada zeminden tavana uzanan cam cepheler tercih edilmiş. Böylece iç mekanlarla havuz ve bahçe alanı bütünleşen bir estetiğe kavuşmuş.

Farklı malzeme ve dokular bir arada

Villanın dış cephesinde farklı renk tonlarının yanı sıra farklı malzeme kullanımı da öne çıkıyor. Taş duvarlar, ahşap, beton, cam ve metal yüzeylerle bir araya gelerek eklektik bir doku ortaya çıkarıyor. Mimarideki geçişli dokunuşlar ise bu yapının benzersiz bir görünüme sahip olmasını sağlıyor.

Kot çalışması ile çekici bir giriş

Villanın konumlandığı arazide bir eğim söz konusuymuş. Eğimli arazilerin ev yapmak için daha zorlu araziler olduğunu biliyoruz. Bu tip arazilerde mutlaka uzmanlık ve deneyim gerektiren bir tasarım ve uygulama gerekir. Vero Concept Mimarlık, farklı kotları bulunan bu arazi kusursuz bir kot çalışması uygulayarak giriş ve otoparkta rampalar oluşturmuş. Yapının girişinde ise dekoratif havuzlar tasarlanmış.

İç mimari unsurlar

İç mekanlar ise tam anlamıyla göz kamaştırıcı bir zarafetle karşılıyor bizi. Zemindeki mermer dokusunun pürüzsüz şıklığından yüksek tavandaki aydınlatma tasarımına kadar her ayrıntısı ile lüks, modern ve çekici bir estetik stil. Siyah, beyaz ve altın tonlarının birlikteliği ışıltılı bir akıcılık ortaya koyuyor.

Konfor ve şıklık

Görsel tasarım evlerimizde ihtişam yaratır, ancak mükemmel bir iç tasarım için konfor ve fonksiyonellik de olmazsa olmazlardan. Bu villadaki iç tasarım da yalnızca ışıltılı ve görkemli iç mimari ögelerden ibaret değil, konforlu mobilyalar iç mimariye uyum sağlayan renk ve dokularla estetik stili tamamlıyor.

Ferah ve şık yemek alanı

İnce bir stil ile dizayn edilen yemek alanı, salonun oturma alanından şık bir seperatör ile ayrılıyor. Siyah masa ve modern sandalyeler oldukça romantik ve şık bir yemek alanı oluşturuyor; bu alanın ferahlığını sağlayan ana unsur ise, havuza bakan geniş pencereler.

Geniş, kullanışlı ve göz alıcı bir mutfak

Böyle bir mutfağa kim sahip olmak istemez ki? Mermer dokusu ile taçlanan bu tasarımda zarif siyah ve beyaz dolaplar ve geniş bir tezgahın yanı sıra, merkezde çok fonksiyonlu harika bir mutfak adası tasarımına rastlıyoruz.

İç açıcı stil

Modern minimalist yaklaşımla dizayn edilmiş olan banyoda, mermer karolara eşlik eden mozaik duvar banyo alanındaki hareketli şıklığı sağlıyor. Tezgah, duş alanı ve geniş aynadaki modern ve yalın tasarım özellikleri de bu şıklığı en akıcı şekilde tamamlıyor.

Bu harika villanın tasarımını beğendiyseniz yine Vero Concept Mimarlık tarafından hayata geçirilen bir başka proje de ilginizi çekebilir: Görkemli tasarımıyla seçkin bir villa projesi

Böyle bir villada yaşamak ister miydiniz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!