Sri Lanka'da süper lüks bir otel odası dekorasyonu | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3644:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Sri Lanka'da süper lüks bir otel odası dekorasyonu

Homify TR Homify TR
Sri Lanka Otel Projesi Modern Oturma Odası Entrada Mimarlık Modern
Loading admin actions …

İnşaat sektöründe yaşanan büyüme yerel ve küresel anlamda bir dizi olumsuz faktöre rağmen hız kesmeden sürüyor. Asıl sevindirici olan durumsa yurtdışına yalnızca büyük inşaat projeleriyle değil küçük ve orta ölçekli mimari ve iç mimari firmalarımızın çeşitli projeleriyle de ihracat yapar hale gelmemiz. Nitelikli işgücü ve sermayeden ziyade tasarım yetkinliğine dayanan bu tür projeler nitelikli bir ihraç anlamına geliyor ve büyük bir önem taşıyorlar. Bu bakımdan yazılarımızda bunlara mümkün olduğunca geniş yer vermeye çalışıyoruz. Bugün de İstanbul merkezli Entrada Mimarlık'ın Sri Lanka'da gerçekleştirdiği bir otel dekorasyonu projesini sizler için inceledik. Daire, villa, mağaza, restoran gibi farklı alanlarda oldukça iddialı projelerle kendini kanıtlamış bir firma olan Entrada Mimarlık bu kez binlerce kilometre uzakta yine oldukça etkileyici bir projeyle karşımıza çıktı.

Otel odası oturma alanı

Otel odası oturma alanı Modern Oturma Odası Entrada Mimarlık Modern Ahşap Ahşap rengi
Entrada Mimarlık

Otel odası oturma alanı

Entrada Mimarlık

Hindistan'ın güney ucunda bulunan bir ada devleti olan Sri Lanka, tropik iklimi, zengin doğası ve harika manzaralarıyla ünlü oldukça özel bir turizm bölgesi. Dünya turizminin de önemli destinasyonları arasında yer alan bu ülkede lüks bir otel dekorasyonuna imza atmak gerçekten önemli bir başarı. Bu görselde otel odalarından birinin oturma alanını görüyoruz ve ilk bakışta bile ortaya konulan iddianın altını dolduran bir tasarım yapıldığını söylemek mümkün. Konforu ve şıklığı bir arada sunan, renk seçimleri ve aksesuar tercihleriyle ev rahatlığı sunan bir otel odası.

Birinci sınıf malzemeler

Otel odası oturma alanı Modern Oturma Odası Entrada Mimarlık Modern Mermer
Entrada Mimarlık

Otel odası oturma alanı

Entrada Mimarlık

Odanın genelinde pastel tonlarda dengeli bir tasarım görülürken esas olarak mermer ve pirinç kullanımı dikkat çekiyor. Elit bir mekânı vurgulayan bu malzeme tercihi genel tasarım anlayışına da mükemmel bir uyum göstermiş.

Özel tasarım mobilyalar

Otel odası oturma alanı Modern Oturma Odası Entrada Mimarlık Modern Mermer
Entrada Mimarlık

Otel odası oturma alanı

Entrada Mimarlık

Mobilyalar iç mekân tasarımında her zaman çok önemli ve belirleyici bir yer tutarlar. Söz konusu oteller ve diğer konaklama tesisleri olduğunda ise mobilyalar hem sağlamlık ve hem de estetik olarak çok üst bir seviyede olmalıdır. Entrada Mimarlık ekibinin kullandığı özel tasarım mobilyalar bu standartları rahatlıkla karşılamakla kalmıyor mekânın bütününü de yükselten bir kalite ve şıklık ortaya koyuyor.

Yatak başında pirinç detaylar

Yatak başlığı Entrada Mimarlık Modern Bakır/Bronz/Pirinç
Entrada Mimarlık

Yatak başlığı

Entrada Mimarlık

Kadife kaplı yatak başına eşlik eden asimetrik konumlandırılmış pirinç levhalar son derece rafine bir tasarım anlayışını yansıtıyor.

Genel görünüm

Yatak alanından oturma alanına bakış Modern Oturma Odası Entrada Mimarlık Modern Mermer
Entrada Mimarlık

Yatak alanından oturma alanına bakış

Entrada Mimarlık

Oldukça geniş bir oturma bölümü ayrılmış olmasına karşın yekpare ve geniş bir alan olarak kurgulanan otel odasında özellikle boş bırakılan alanlar ciddi bir ferahlık hissi yaratıyor. Girişte sağ tarafta bulunan büyük ekran televizyonun bulunduğu duvarda yine koyu renk mermer ve pirinç bir arada kullanılmış. Yatak kısmı ile oturma bölümü ayıran panelde ise yine pirinç tercihi dikkat çekiyor.

Küçük bir dokunuş

Yatak alanı ve oturma alanına bakış Modern Oturma Odası Entrada Mimarlık Modern Ahşap Ahşap rengi
Entrada Mimarlık

Yatak alanı ve oturma alanına bakış

Entrada Mimarlık

Odada genel olarak pastel tonların hakim olduğu dengeli bir renk paleti tercih edildiğini belirtmiştik. Bir otel odası için oldukça uygun olan bu renk paletine imza niteliğinde küçük bir dokunuş eklemeyi de ihmal etmemişler. Oturma bölümünde bulunan geniş pufta odanın kalan kısmıyla güçlü bir kontrast oluşturan çok hoş bir yeşil tonu kullanılmış. Yine yoğun kullanılan pirinç dokusuyla da çok uyumlu bir renk olan bu yeşil tonu pastel renklerin durağanlığını kırarak başarılı bir denge kuruyor.

Lüks bir otel odasından bekleyebileceğini her şey

Otel odası yatak alanı Entrada Mimarlık Modern Bakır/Bronz/Pirinç
Entrada Mimarlık

Otel odası yatak alanı

Entrada Mimarlık

Ülke ekonomisi için olduğu kadar tasarımcılarımızın dünya çapında kendilerini kanıtlaması için de son derece önemli olan tasarım ihracı projelerinin iddialı örneklerinden birini ortaya koyan Entrada Mimarlık, Sri Lanka'da bulunan bu lüks otel odasında beklentilerin üzerinde bir iş çıkarmayı başarmış ve kesinlikle tebriği hak ediyorlar. Bu tür projelerin sayısı giderek artıyor ve bu artış nitelikte de belirgin bir yükselmeyi beraberinde getiriyor. Nitelikteki bu yükselişi bu projede de bariz bir şekilde görebiliyoruz.

Entrada Mimarlık'ın bir diğer ticari projesini incelediğimiz Muhteşem bir halı mağazası yazımız da ilginizi çekebilir.


Bu otel projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!