İç mekan tasarımında 2021 trendleri | homify

İç mekan tasarımında 2021 trendleri

Homify TR Homify TR
Ethnic House Derya Bilgen Rustik Oturma Odası Ahşap rengi
Loading admin actions …

Yakınlarda evinize yeni bir görünüm kazandırmak, stilinize biraz yenilik katmak ister misiniz? O halde önümüzdeki senenin öne çıkacak olan trendlerine göz gezdirmeye ne dersiniz? Organik dokular, kendin yap ürünleri, modern renk kombinasyonları, dingin dokunuşlar, evlerimizde artık daha fazla zaman geçirdiğimiz için fonksiyonellik ve konforun tasarımda ön plana çıkacağı 2021’de çok daha fazlasını beklediğimiz trendlerden sadece birkaçı… İşte evinde küçük veya büyük değişimler yaratmak isteyenler için ilham verecek son moda dekorasyon stilleri.

- Doğayla bağ yeniden kuruluyor

Evlerimiz bizim bu dünyadaki kendimize ait sığınaklarımızdır ve bu yüzden aslında iç mimarlar tasarımlarında içinde yaşayanların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak modeller ortaya koymaya çalışırlar. Evde daha çok zaman geçirmenin yanı sıra şehirlerde ve iş yaşamı telaşında doğayla bağımız da her geçen gün giderek daha çok kopma noktasına geliyor. Bu yüzden son yıllarda iç mekanlarda doğadan izler oldukça popüler. Ahşap, bambu, taş gibi doğal malzemeler, organik kumaşlar ve küçük saksılarda da olsa bol miktarda yeşil bitki son yıllarda olduğu gibi 2021'de de modern iç tasarımlara damgasını vuracak ögeler olacak.

- Gri ve ahşap tonlarının birlikteliği

Yaşam Alanı Data Mimarlik Modern Oturma Odası Ahşap-Plastik Kompozit Beyaz
Data Mimarlik

Yaşam Alanı

Data Mimarlik

Dediğimiz gibi, bu sene doğallık ve çağdaş dokunuşlar iç içe geçecek. Ahşap dokusunun doğallığı ile modern dekorasyonların vazgeçilmezi gri tonlarının birlikteliği de muhteşem yaşam alanlarında sık sık karşımıza çıkıyor.

- Büyük salon bitkileri

Evlerinizde yenilik yaratmak için illa mobilyalarınızı değiştirmek ya da tadilat yaptırmak zorunda değilsiniz. Küçük eklemelerle de mevzut dekorasyonlarınızı son trendlere uyumlu hale getirebilirsiniz. Büyük ev bitkileri de bu senenin doğal dokusunu evinize sirayet ettirmenin en ideal yollarından biri.

- Banyolarda koyu renk dokunuşlar

NURİ YELKOVAN EVİ Mimoza Mimarlık Klasik Banyo
Mimoza Mimarlık

NURİ YELKOVAN EVİ

Mimoza Mimarlık

Banyo dekorasyonları söz konusu olduğunda genellikle hep açık ve nötr renk tonları tercih edilir. Ancak önümüzdeki sene çağdaş dokunuşlar ve cesur görünümler öne çıkıyor. Siyah ve koyu gri tonları da banyolarda en sık göreceğimiz renkler. Tabii ki banyoyu bütünüyle siyah tonları ile donatmaktan bahsetmiyoruz; bu örnekteki gibi bir vurgu duvarı oluşturmak banyonuzu modernleştirmek için oldukça iyi bir fikir.

- Fonksiyonel seperasyon

Artık dekorasyonlarda fonksiyonellik ön planda. Bir yaşam alanının nasıl göründüğü kadar ne kadar ergonomik bir kullanım yarattığı da çok önemli. Çoğunlukla apartman dairelerinde yemek alanı ve oturma odasının bir arada olduğu, bazen de açık mutfaklı salon planlarının kullanıldığını biliyoruz. Bu çok fonksiyonlu alanlar arasında akılcı çözümlerle ferahlıktan ödün vermeden şık ve etkili kullanım alanları yaratabilmek çok önemli.

- Minimal ve ferah alanlar

oturma odası Data Mimarlik Modern Oturma Odası Ahşap-Plastik Kompozit Metalik/Gümüş
Data Mimarlik

oturma odası

Data Mimarlik

Evlerimiz, içinde ne kadar zaman geçirirsek geçirelim bizi boğmamalı. Her zaman dinlendirici, huzur veren ve ferah bir dekorasyona sahip olmalı. Bunun için de özellikle küçük alanlarda minimalist bir dekorasyon stili benimsemek en doğrusu olacak. Ayrıca modern minimalist mekanlar son yılların en gözde trendlerini de oluşturuyor.

- Aynalı mobilyalar

Ferahlık aynı zamanda mobilya seçimleriyle de ilgili bir konu elbette. Aynalar ve yansıtıcı yüzeyler bir mekanı olduğundan daha geniş ve ferah gösterir. Bu yüzden aynalı sepha, masa ve duvar aksesuarları da bu senenin öne çıkan trendlerinden birini oluşturuyor.

- Canlı renkler halılarda

Ethnic House Derya Bilgen Rustik Oturma Odası Ahşap rengi
Derya Bilgen

Ethnic House

Derya Bilgen

Minimal ve ferah dekorasyonlar oluştururken nötr ve doğal tonlar kullandığımız için sıkıcı yaşam alanlarının ortaya çıkma riski de elbette her zaman var. Bu yüzden dekorasyona renk katacak dokunuşlar gerekir. Önümüzdeki senelere damgasını vuracak canlı renkli halı modelleri de bunu yapabilmenin en garantili yolu!

- Kendin-yap ürünleri

Garden Palet Sehpa Garden Mobilya Ev İçiAksesuarlar & Dekorasyon
Garden Mobilya

Garden Palet Sehpa

Garden Mobilya

Son yıllarda en çok öne çıkan tasarım ve yaşam tarzı trendlerinden biri de elbette kendin-yap ürünleri. Evde kendinizin yapabileceği mobilya ve aksesuarlar üreterek hem benzersiz bir stil ortaya çıkarabilir hem de dekorasyonunuza çok daha küçük bütçelerle katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca bu tasarımlar zaman geçirmek için de harika bir hobi haline gelebilir.

Eğer size uygun kendin-yap tasarımları arıyorsanız sayfalarımızdaki Kendin Yap sekmesine tıklayarak her bütçeye ve farklı deneyimlere uygun pek çok tasarıma göz gezdirebilirsiniz.

– Yuvarlak masalar geri dönüyor

DARICA EV TASARIM PROJESİ ArchSia Modern Yemek Odası Bakır/Bronz/Pirinç Rengarenk
ArchSia

DARICA EV TASARIM PROJESİ

ArchSia

Yemek masanızı yenileyecekseniz bu defa dikdörtgen masalardan uzaklaşarak yuvarlak masa modellerini değerlendirmelisiniz. Hem etrafında modern bir akış yaratan hem de küçük alanlar için çok daha şık ve çağdaş bir görünüm sunan yuvarlak masalara bu sene sık sık rastlayacağız.

Masa seçimi konusunda aydınlatıcı bilgilere erişmek için tıklayın: Yemek masası: Yuvarlak mı dikdörtgen mi?

Siz 2021'de evinizde ne gibi değişiklikler yapmayı düşünüyorsunuz?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!