İlk görüşte hayran bırakan 10 farklı dış cephe tasarımı | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

İlk görüşte hayran bırakan 10 farklı dış cephe tasarımı

Homify TR Homify TR
Villa Gürsoy Kırsal Evler yücel partners Kırsal/Country
Loading admin actions …

homify sayfaları sınırsız iç ve dış mekan tasarımlarıyla dolu ve biz de sayfalarımızda öne çıkan tasarımları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bu yazımızda da her biri birbirinden başarılı ve alanında uzan mimar ve inşaat şirketlerinin imzasını taşıyan müstakil ev dış cephe örneklerini derledik. 

Özellikle eğer ileride arazinize ev yaptırmak istiyor ya da bir villada yaşamayı hayal ediyorsanız bu örnek dış cephe ve mimari modelleri ileride satın alacağınız ya da yaptıracağınız ev için size ilham verecek. 

1- Çağdaş ve dinamik

Çağdaş dokunuşlar dış cepheleri benzersiz hale getiriyor ve adeta gelecekten gelen bir estetik tarz sunuyor. Bu fütüristik mimari tasarım da çağdaş dış cephe tasarımlarına başarılı bir örnek. Ahşap tonları gri ve siyah ile iç içe geçmiş ve dinamik ve akıcı bir görünüm ortaya çıkarmış. Tabii bu dinamik görünüme dış cephe kaplamasının yerleşim ve modeli de katkıda bulunuyor.

2- Modern stil

VİLLA | TINY HOUSE | KÜÇÜK EV Modern Evler Meteor Mimarlık & Tasarım Modern
Meteor Mimarlık & Tasarım

VİLLA | TINY HOUSE | KÜÇÜK EV

Meteor Mimarlık & Tasarım

Eğer yalın bir modern stilden hoşlanıyorsanız düz beyaz dış cepheler tam size göre olabilir. Elbette düz beyaz bir dış cephenin tasarımı çok önemli çünkü cephenin beyaz ve pürüzsüz bir yapıya sahip olması demek hata payının da çok az olması anlamına geliyor. Bu örnekteki gibi kusursuz bir mimari tasarımda düz beyaz cephe modelleri harikalar yaratabilir. Tabii koyu renkli detaylarla oluşturulan kontrast da görsel olarak çarpıcı bir derinlik ortaya çıkarıyor.

3- Farklı kaplamalar bir arada

Abant Villa Projesi Modern Evler Portakal mimarlik Modern
Portakal mimarlik

Abant Villa Projesi

Portakal mimarlik

Farklı kaplamaların ve malzemelerin bir araya geldiği eklektik dış cephe modelleri, çağdaş ev mimarilerinde öne çıkan tarzların başında geliyor. Özellikle mimari tasarımdaki farklı katmanları vurgulayan uygulamalar dikkat çekici estetik bir stil yaratıyor. Bu örnek kır evi modelinde taş ve ahşap kaplamalar bir arada kullanılmış; hem doğal bir görünüm, hem de sıkıcı olmayan akıcı bir stil.

4- Kırmızı ateş tuğlası

GÜRSOY COTTAGE Kırsal Evler yücel partners Kırsal/Country Ahşap-Plastik Kompozit
yücel partners

GÜRSOY COTTAGE

yücel partners

Kırmızı ateş tuğlası ile yapılan evler Avrupa'da oldukça yaygın. Sofistike görünümleri ile öne çıkan bu tarz dış cepheler Türkiye'de de son yıllarda tercih edilmeye başlandı. Bu örnek mimari tasarımda evin bir bölümünün kırmızı tuğla ile kaplanması sonucu müthiş bir derinlik ve yüksek bir estetik tarz ortaya çıkmış.

5- Taş duvarlar

Özellikle Türkiye'de taş evler her zaman revaçtadır çünkü coğrafyamızda çok farklı yapıda geleneksel taş kullanımı tarih boyunca yaygın olmuş. Her bölgenin kendine has taşları ile yapılan evler o bölgeye dair ipuçları ve kendine has bir estetik stil taşır. Bu örnek mimaride kesme taş ile inşa edilmiş görkemli bir villa görüyoruz.

6- Sandviç panel dış cephe tasarımları

HAFİF ÇELİK LOFT SERİ / MEDIUM (2+1) CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu Modern
CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu

HAFİF ÇELİK LOFT SERİ / MEDIUM (2+1)

CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu

Sandviç paneller, özellikle prefabrik ve çelik evlerde sık sık gördüğümüz dış cephe malzemelerinden biri. Montaj kolaylığı ve farklı renklerde ve boyutlarda kolaylıkla üretilebilir olmaları sandviç panellerin popülerleşmesini sağladı. Bu muhteşem çelik ev modelinde de siyah sandviç panellerle oluşturulmuş göz alıcı bir dış cephe tasarımı görüyoruz.

7- Vinil siding

Yeni nesil teknoloji ile üretilen ve dayanıklı çift katmanlı yapısı ile hem hava koşullarına uyum sağlayan hem de uzun ömürlü bir dış cephe kaplaması olan vinil siding, bugün en çok tercih edilen dış cephe modellerinden biri. Isı yalıtımının yanı sıra ses yalıtımı konusunda da oldukça başarılı bir dış cephe örneği olan vinil siding hem apartmanlarda hem prefabrik evlerde hem de müstakil betonarme villalarda kullanılabiliyor.

8- Ahşap doğallığı

VİLLA PROJESİ homify Modern
homify

VİLLA PROJESİ

homify

Bir evin kusursuz olması için doğal olması gerektiğini düşünenlerdenseniz ahşap ev modelleri sizin için ideal olacaktır. ahşap evler bugün pek çok farklı tasarımla inşa edilebiliyor. Amerikan tarzı kır evi olarak tanımlayabileceğimiz bu iki katlı ahşap ev modeli doğanın içinde sağlıklı bir yaşam sürmek isteyen aileler için harika bir örnek.

9- Kütük evler

Ahşap evlerin tüm dünyada giderek daha da yaygınlaşan modellerinden biri kütük evler. Ağacın herhangi bir işlemden geçmeden sadece belirli boyutlarda kesilerek inşaata hazır edildiği kütükler halinde kullanıldığı tomruk ev modelleri çok dayanıklı, uzun ömürlü ve ısı yalıtımı konusunda da benzersiz.

10- Üçgen yapılar

Ahşap Evler Modern Evler ENNA DECORATİON Modern
ENNA DECORATİON

Ahşap Evler

ENNA DECORATİON

Üçgen evler, özellikle kırsal alanlarda yazlık ya da bağ evi yaptırmak isteyenler için hem çok ekonomik hem de çok şık bir seçenek. Üçgen evleri estetik olarak benzersiz kılan yapılarının yanı sıra pratik inşaat teknikleri ile üretildikleri için hız açısından da oldukça avantajlılar.

Eğer siz de arazinize pratik, hızlı ve ekonomik bir ev yaptırmak istiyorsanız Ev yaptırmak isteyenler için kolay inşa edilen 7 ev modeli başlıklı yazımız ilginizi çekebilir.

Sizin tarzınız hangisi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!