Şömine kullanarak yapabileceğiniz 13 rahat ve samimi dekorasyon | homify

Şömine kullanarak yapabileceğiniz 13 rahat ve samimi dekorasyon

umit atdağ umit atdağ
Invicta Şömine Soba 1001Keyif.com Oturma OdasıŞömine & Aksesuarları
Loading admin actions …

Isınma amaçlı olarak kullanılan ve zamanla dekorasyonun zarif bir aksesuarı haline gelen şömineler günümüzde her iki amaçla kullanılıyor olsa da zarafeti ile daha çok tercih edilmektedir. Profesyonel iç mimarlar tarafından mutfak, yatak odası, küçük, büyük salonlara ve oturma odalarına yerleştirilen şömineler ile ev dekorasyonunuz konfor ve zarafet olarak en üst konuma taşınmaktadır. Geçmişte fazladan alan işgal eden klasik şömineler kullanılırken gelişen teknoloji ve tasarım programları sayesinde artık niş şömineler, duvar üstü şömineler, zemin şömineler, mobil şömineler gibi modern şömine tasarımları kullanılmaktadır. Duman borusu olarak taş bacalar tercih edilirken günümüzde cam, metal, ahşap kaplama bacalar ve duman boruları kullanılarak evinizin sıcak ve davetkar bir dekorasyona sahip olması sağlanmaktadır.

Evinizde bir şömine olmasını istiyorsanız veya dekorasyon içinde bir dekor, bir aksesuar olarak şömine kullanmak istiyorsanız öncelikle oturma odası veya salonunuzun yeterli ölçülere sahip olduğundan ve baca çıkışı olarak kullanabileceğiniz bir duman atış alanının olduğundan emin olmalısınız. Bu şartları sağlıyorsanız tarzınıza uygun, dekorasyonunuza katkı sağlayacak ve kullanmak istediğinizde kolaylıkla kullanabileceğiniz bir şömine modeli tercih etmelisiniz. Evinize katkı sağlayacak ve aynı zamanda tarzınızı yansıtacak bir şömine modeli için şömineler sayfamıza göz atabilirsiniz. Her tarza ve her dekorasyon fikrine uygun şömine modellerinin yer aldığı şömineler sayfamızı inceleyerek farklı şömine modellerini seçebilir ve dekorasyon içinde kullanabilirsiniz.

Klasik şömineler

Yıllardan beri kullanıldıkları alana zarafet kazandıran klasik şömine modellerini tercih ederek evinizde ihtişamlı bir ısıtma köşesi inşa edebilirsiniz. Şık tasarımlara sahip şömine kolonları için dilerseniz taş kaplama malzemeleri tercih edebilirsiniz.

Niş şömine tasarımları

Eskimo Somine Eskimo Şömine Oturma OdasıŞömine & Aksesuarları
Eskimo Şömine

Eskimo Somine

Eskimo Şömine

Klasik şömine yerine niş şömineler tercih edebilir, üç duvarı cam ile çevrelenmiş şömineler ile harika dekorasyonlara imza atabilirsiniz. Şöminenizi yaktığınızda salonunuzun veya oturma odanızın her köşesinden yanan ateşi izleyebilir, romantizmi sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

İskoç tarzı şömineler

Modern şöminelerin gelişmesine katkı sağlayan ve şöminenin temeli olarak bilinen İskoç tarzı şömineler aslında birer ocak olarak kullanılan alanlardır. Gittikçe daralan taş bacalara sahip olan bu şömine modelini tercih ederek evinizde vintage dekorasyonları kolaylıkla yapabilirsiniz.

Minimalist tasarımlar

KLASİK MERMER İŞLEMELİ ŞÖMİNE ÇAĞLAR ŞÖMİNE A.Ş İç Dekorasyon Mermer Bej
ÇAĞLAR ŞÖMİNE A.Ş

KLASİK MERMER İŞLEMELİ ŞÖMİNE

ÇAĞLAR ŞÖMİNE A.Ş

Dilerseniz ihtişamlı şömine tasarımlarına sahip olabilir dilerseniz sade, minimalist ve çekici bir şömine ile evinizi minimalist olarak dekore edebilirsiniz. Şömine kolonları ve duvarları için beyaz renk oldukça estetik bir tercih olacaktır.

Mobil şömineler

Bradford Şömine Soba 1001Keyif.com Oturma OdasıŞömine & Aksesuarları
1001Keyif.com

Bradford Şömine Soba

1001Keyif.com

Modern şömineler olarak kabul edilen, hem estetik olarak hem de ısınma amaçlı olarak kullanılan mobil şömine modellerini tercih edebilirsiniz. Her boyutta üretimi yapılan bu şömineler ile evinizin kullanılmayan alanlarını dekorasyona ekleyebilir, niş şömineler için alternatif fikirlere sahip olabilirsiniz.

Köşe dekorasyonları

ALPModern 14 homify Oturma OdasıŞömine & Aksesuarları Taş Ahşap rengi
homify

ALPModern 14

homify

Son dönemlerde en fazla tercih edilen şömine modeli olan bu şömineler aynı zamanda köşe alanlarının değerlendirilerek dekorasyona katılması için kullanılmaktadır. Duvar ile bütünleşik olarak ateş tuğlaları kullanılarak inşa edilen bu şömineler hem modern hem de geleneksel dekorasyonlar için birebirdir.

Metalin taş ile estetik uyumu

Triptonik L Tİpi Şömineler ÇAĞLAR ŞÖMİNE A.Ş İç Dekorasyon Granit Kahverengi
ÇAĞLAR ŞÖMİNE A.Ş

Triptonik L Tİpi Şömineler

ÇAĞLAR ŞÖMİNE A.Ş

Evinizde niş şömineler kullanabileceğiniz gibi kolon ve kiriş gibi alanları zarif bir şekilde kamufle edebileceğiniz yalancı kolonlar yapabilir, kolonları daha zarif hale getirmesi için modern şömineler ile destekleyebilirsiniz. Metal tasarımlar taş ile muhteşem bir uyum yakalayacaktır.

Modern salon dekorasyonları

ALPModern 13 homify Oturma OdasıŞömine & Aksesuarları Taş Kahverengi
homify

ALPModern 13

homify

Salonunuzu dekore ederken modern olmasına ve dekorasyon içinde kullanılacak tüm eşyaların, aksesuarların ve mobilyaların dekorasyonu tamamlamasına özen göstermelisiniz. Şömine kullanmak istediğinizde hem sanal bir sınır olacak hem de ısınma ihtiyacınızı karşılayacak olan bu modeli tercih edebilir, evinizi daha zarif bir dekorasyon ile dekore edebilirsiniz. Modern salon dekorasyonu fikirleri için '' Göz kamaştırıcı 15 modern salon dekorasyon örneği '' yazımızı inceleyebilirsiniz.

Açık alan şömineleri

Salon, oturma odası, yatak odası ve mutfak gibi yaşam alanları içinde tercih edilen şömineler modern tasarımları ile açık alanlarda da kullanılabilmektedir. Bahçe ve teras gibi yaşam alanlarını kış aylarında kullanmak istediğinizde bu şömine modellerini tercih edebilirsiniz.

Sade ve şık modeller

Argos Şömine Soba 1001Keyif.com Oturma OdasıŞömine & Aksesuarları
1001Keyif.com

Argos Şömine Soba

1001Keyif.com

Şömine tasarımı yaparken sade ve şık olmasına özen göstermelisiniz. Sade ve şık olması az yer kaplamasının yanında kullanılan alanda zarafeti ile dikkat çekmesini sağlayacaktır. Duvar içinde veya duvar önünde bir model seçerken metal malzeme kullanılarak yapılmış sade tasarımlı bu modeli tercih edebilirsiniz. Dilerseniz fırın boya ile dilediğiniz renklere boyayabilirsiniz.

Renkli şömineler

Rustik Şömine – RST 003 ÇAĞLAR ŞÖMİNE A.Ş Ev İçiAksesuarlar & Dekorasyon
ÇAĞLAR ŞÖMİNE A.Ş

Rustik Şömine – RST 003

ÇAĞLAR ŞÖMİNE A.Ş

Oturma odası veya salon içinde tercih edeceğiniz şömine modelleri için renkli ateş tuğlaları kullanabilirsiniz. Oldukça zarif renklere sahip olan bu tuğlalar ile hem şömineyi inşa edebilir, hem de odunları muhafaza edeceğiniz odunluğu şık bir şekilde kamufle edebilirsiniz.

Cam şömineler

Şömine dekorasyonu ANTE MİMARLIK Modern Oturma Odası Kırmızı
ANTE MİMARLIK

Şömine dekorasyonu

ANTE MİMARLIK

Ateşe dayanıklı tüm malzemeleri şömine yapımında kullanabilirsiniz. Cam kullanarak şömine yapabilir, şömine kapağı olarak ısıya dayanıklı camlar tercih edebilirsiniz. Cama vuran ateş renkleri salonunuza muhteşem bir detay kazandıracaktır.

Göz kamaştırıcı modeller

Axel Vertical Şömine Soba 1001Keyif.com Oturma OdasıŞömine & Aksesuarları
1001Keyif.com

Axel Vertical Şömine Soba

1001Keyif.com

Şömine için tercih edebileceğiniz sayısız tasarım bulunmaktadır. Duvar içi, duvar önü, mobil, yer şöminesi ve duvar şöminesi gibi sayısız alternatif içinden duvar şöminesi tercih edebilirsiniz. Yeşil ve siyah tonlarının uyumuna ek olarak ateşin görselliği muhteşem bir renk diyagramına sahip olma imkanını sizlere sunuyor.

Bu bilgiler ilginizi çekti mi?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!