Yatak odası için 13 güzel ve zarif sandalye modeli | homify

Yatak odası için 13 güzel ve zarif sandalye modeli

umit atdağ umit atdağ
Ahsen - Murat Evi Akay İç Mimarlık & Tasarım Modern Yatak Odası Rengarenk
Loading admin actions …

Evin en mahrem odası olan yatak odaları profesyonel bir şekilde dekore edilmelidir. aksi durumda yatak odası kavramının çok dışında herhangi bir yaşam alanı olarak kullanılan bir oda haline gelecektir. Dekorasyon yaparken öncelikle kişisel yaşam tarzınıza ve isteklerinize göre bir tasarım yapmalısınız. Öncelik sıranıza göre yapacağınız yatak odası dekorasyonunda yer alacak olan mobilyalar asli olarak yatak odası, gardırop, yatak, makyaj masası ve sandalyelerdir. Yemek odası ve mutfakların vazgeçilmezi olan sandalyeler yatak odalarında da temel mobilyalar olarak kullanılmaktadır. Makyaj masasının bir parçası, dinlenme alanı, yatak önü pufu gibi farklı amaçlar için kullanılan sandalyeler özel olarak seçilmelidir. Yatak odası içinde yapacağınız dekorasyonun türüne ve renklerine göre sınırsız seçme imkanına sahip olduğunuz sandalye modelleri dışında dilerseniz özel olarak da tasarım yapabilir ve sandalye ürettirebilirsiniz. Bu konuda profesyonel olarak hizmet veren marangozlar ile iletişime geçtiğinizde istediğiniz ağaç türü kullanılarak istediğiniz tasarıma sahip sandalyeye sahip olabilirsiniz.

Mutfak dekorasyonunda kullanım amacınıza göre farklı özelliklerde tercih ettiğiniz sandalyeleri aynı şekilde yatak odası dekorasyonlarınızda da farklı özelliklere sahip olacak şekilde seçebilirsiniz. Küçük yatak odası için minimal tasarımlara ve ölçülere sahip renkli bir sandalye veya koltuk seçebilir, geniş bir yatak odası için büyük ölçülere sahip sandalye takımları veya koltuklar seçebilirsiniz. Yatak odanız minimalist bir tasarım ile dekore edilmişse sade renkler ile bezeli bir sandalye ve koltuk seçebilir, vintage veya modern bir dekorasyona sahipse bu özelliklere sahip bir yatak odası sandalyesi tercih edebilirsiniz.

Vintage modeller

Sibel Yüksel Villası Hiba iç mimarik Klasik Yatak Odası
Hiba iç mimarik

Sibel Yüksel Villası

Hiba iç mimarik

Yatak odanızda vintage bir tasarım yapmak istiyorsanız seçeceğiniz mobilyalar da bu fikir ile uyumlu olmalıdır. Yatak odanızı daha ihtişamlı ve daha özel kılacak sandalye modelleri ile mükemmel dekorasyonlara imza atabilirsiniz. Renk seçiminde dekorasyon renklerine dikkat etmelisiniz.

Sade ve basit

Günay Ağca Villası Hiba iç mimarik Modern Yatak Odası Mor
Hiba iç mimarik

Günay Ağca Villası

Hiba iç mimarik

Sade bir yatak odası hayal ediyorsanız yapmanız gereken tüm yatak odası mobilyaları gibi sade ve basit tasarımlara sahip sandalyeler seçmektir. Dekorasyon renklerini pekiştirecek renklere sahip olan bir sandalye yatak odanızın genel görünümünü de estetik hale getirecektir.

Renkli dekorasyonlar

Çok renkli bir kişiliğe sahipseniz ve yatak odası dekorasyonuna kişiliğinizi yansıtmak istiyorsanız renkli bir sandalye seçebilirsiniz. Canlı renklere sahip bir sandalye hem daha doğal görünen bir yatak odası dekorasyonu yapmanıza katkı sağlayacak hem de rengarenk bir yatak odası oluşturacaktır.

Yatak odası koltukları

Mehmet Ateş Villası Hiba iç mimarik Modern Yatak Odası
Hiba iç mimarik

Mehmet Ateş Villası

Hiba iç mimarik

Yatak odası içinde dinlenme amaçlı olarak kullanacağınız koltuk modelleri fonksiyonel özelliklere sahip olmalıdır. Hem size özel hem de genel amaçlar için kullanabileceğiniz özel tasarımlı bir koltuk iş görecektir. Yatak odası dışında oturma odası içinde koltuk seçerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunuyor. Rahat ve samimi koltuk modelleri için '' Her zevke hitap eden modern koltuklar '' yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Geleneksel tasarımlar

R. Kılınç Evi idiliçmimarlık Modern Yatak Odası
idiliçmimarlık

R. Kılınç Evi

idiliçmimarlık

Yatak odanızda geleneksel bir dekorasyon yapmak istiyorsanız her baktığınızda sizi geçmişe götürecek geleneksel bir tasarım seçmelisiniz. Renkleriyle, tasarımı ile sizi eskiye götürecek ve gelenekselliği sonuna kadar yaşatacak bu tasarımlar ile harika işlere imza atabilirsiniz.

Fonksiyonel tasarımlar

Özellikle küçük yatak odası dekorasyonlarında hayati öneme sahip olan fonksiyonel koltuk tasarımları ile verimli dekorasyonlar yapabilirsiniz. Bir koltuk ile hem dinlenme koltuğu hem oturum koltuğu hem de uzanabileceğiniz bir alan yaratabilirsiniz.

Makyaj koltuğu

Yatak odası içinde koltuk kullanımı için özel amaçlarınız olabilir. Makyaj masası için veya uzanmak için ihtiyaç duyacağınız sandalye veya koltuk modeli seçerken ölçülere dikkat etmelisiniz. Makyaj masası ile orantılı ölçülere sahip sandalyeler seçerek harika bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Bahçe sandalyeleri

Yatak odanız bahçeye veya özel bir manzaraya bakıyorsa bahçe mobilyalarından esinlenerek bir yatak odanıza bir model seçebilirsiniz. Hem manzarayı izleyebileceğiniz hem de her baktığınızda size bahar ve yaz aylarını hatırlatacak bu model ile yatak odanızı daha doğal hale getirebilirsiniz.

Sallanan sandalyeler

Gül & Emin Timur Bilgece Tasarım Modern Yatak Odası
Bilgece Tasarım

Gül & Emin Timur

Bilgece Tasarım

Yatak odası içinde dinlenme amaçlı olarak sallanan bir sandalye veya koltuk tercih edebilirsiniz. Ruhunuzu ve bedeninizi dinlendirmek istediğinizde fonksiyonel özellikleri bulunan bu sandalyeleri tercih edebilirsiniz.

Modern ve klasik sandalyeler

Yatak odası içinde bir sentez oluşturmak istediğinizde hem modern hem de klasik bir model tercih edebilirsiniz. 70'lerin popüler sandalye modeli olan bu modeli tercih ederek modern minder ile bezediğinizde harika sonuçlar alabilirsiniz.

Yatak odası takımı ile uyumlu

Uygulanmış Projeler Dİ-AR İÇ MİMARLIK Modern Yatak Odası
Dİ-AR İÇ MİMARLIK

Uygulanmış Projeler

Dİ-AR İÇ MİMARLIK

Yatak odası için sandalye veya koltuk seçiminde zorlanıyorsanız öncelikle yatak odası içinde kullanacağınız takım ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Renk, desen, doku ve tasarım olarak bir bütün olan mobilyalar ile harika bir yatak odası dekorasyonuna imza tabilirsiniz.

Küçük puflar

Yatak Odası Tasarımı Origami Mobilya Eklektik Yatak Odası
Origami Mobilya

Yatak Odası Tasarımı

Origami Mobilya

Yatak odanızın mimari yapısına göre yapacağınız dekorasyon için puf koltuklar kullanabilirsiniz. Oldukça zarif tasarımlara sahip ve dekorasyonu en üst konfor düzeyine çıkaracak olan bu tasarımlar ile yatak odanızı daha şık bir yatak odası haline getirebilirsiniz.

Beyazın saflığı ve zarafeti

Yatak odası içinde tercih edeceğiniz sandalye ve puflar için beyaz rengi tercih edebilirsiniz. Ahşap bir sandalye ve puf oturağı birlikte kullanabilir ve beyazın zarafetinden faydalanabilirsiniz.

Bu sandalyeleri beğendiniz mi?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!