Sofistike ve modern bir mimari görünüm: Gri dış cepheli evler | homify

Sofistike ve modern bir mimari görünüm: Gri dış cepheli evler

Homify TR Homify TR
Huzurun İçinde Bir Ev Hayal Edin... Gürsoy Kerestecilik Villa Taş
Loading admin actions …

Gri dış cephe seçeneği, evinizin zarif görünmesini, zamana meydan okuyan bir estetiğe sahip olmasını ve sıra sıra beyaz evlerin arasından sıyrılmasını istiyorsanız en iyi seçeneklerden biri olarak öne çıkıyor. Gri son yıllarda modern dekorasyon ve mimari tarzların en gözde rengi haline geldi. Hem karizmatik, hem sofistike, hem de zengin ton seçeneğiyle gri renk, dış cephelerde de kendini gösteriyor. Özellikle modern bir mimariye sahip olan evlerin dış cephelerinde kullanılan gri tonları, bu evlerin çok daha dikkat çekici görünmesini sağlıyor. Ayrıca gri tonları güneşe ve yağmura karşı da oldukça dayanıklı bir cephe rengi, kirlenme ve lekelenmeleri beyaz gibi hemen göstermiyor ve yeni görünümünü uzun süre koruyabiliyor. Bu yüzden profesyonel inşaat şirketleri de modern tasarımlarında gri tonlarını sıklıkla kullanıyorlar. 

Eğer siz de kendiniz ve aileniz için bir ev yaptırmayı planlıyorsanız ortaya çıkarmak istediğiniz estetik görünümün doğru dokunuşu için çok çeşitli gri tonları arasından seçim yapabilirsiniz. Gri bir dış cephe, pek çok farklı mimari stilde harika görünebiliyor ve aynı zamanda eşleştirmek istediğiniz diğer tüm renkleri tamamlayabiliyor.

Aşağıda sayfalarımızda öne çıkan gri dış cepheli ev tasarımlarını derledik, gelin birlikte göz atalım…  

Siyah ve gri ile karizmatik dış cepheler

Gri, neredeyse sayısız tonlamasıyla, pek çok başka renk ve malzeme ile muhteşem bir uyum sağlıyor. Ancak tabii ki karizmatik ve etkili bir tasarım arıyorsanız siyah ve grinin o görkemli kombinasyonunu değerlendirmenizi öneriyoruz. Bu örnek villa tasarımı, çağdaş yapısıyla öne çıkıyor ve gri ve siyahın muhteşem birlikteliği ile kendine hayran bırakıyor. 

Açık gri tonları

Sempatik ve ferah bir görünüm arıyorsanız açık tonlu grileri tercih edebilirsiniz. Bu iki katlı prefabrik ev tasarımında maviye çalan bir açık tonlu gri renk tercih edilmiş. Gerçekten tam bir aile evi hissi uyandırıyor, değil mi?

Antrasit tonları

Son yılların hem iç hem de dış mekanlarda en çok öne çıkan renklerinden biri de grinin en koyu tonu olarak tanımlayabileceğimiz kömür grisi, yani antrasit. Hem sıcak, hem karizmatik, hem de etkileyici ve dikkat çekici bir dış cephe görünümü için koyu gri tonları da ideal. 

Ahşap tonları ile kusursuz uyum

Grinin farklı renk ve malzemelerle ne kadar uyumlu olduğundan yukarıda da bahsetmiştik. Ahşap, bu konuda özellikle öne çıkan malzemelerden biri. Ahşabın doğallığı grinin modern dokunuşu ile buluştuğunda oldukça etkileyici bir görünüm ortaya çıkıyor. Bu kombinasyon, son yıllarda tüm dünyada dış cephelerde kullanılan yeni mimari trendlerden biri. 

Apartmanlar için de ideal tercih

Gri dış cepheli müstakil evlerden bahsediyoruz ancak apartmanlar söz konusu olduğunda da gri tonları harikalar yaratabiliyor. Özellikle binanın konumuna göre seçilen bir cephenin koyu gri ile boyanması, dairelerin yazın daha serin, kışın ise daha sıcak olmasını sağlayabilir. Ufak sarı dokunuşlarla süslenen bu apartman tasarımı da oldukça şık ve dikkat çekici bir örnek. 

Ahşap ve taşın muhteşem birlikteliği

Abant Villa Projesi Portakal mimarlik Modern Evler
Portakal mimarlik

Abant Villa Projesi

Portakal mimarlik

Ahşap ve grinin bir araya gelmesinin ne kadar harika bir görünüm oluşturduğundan bahsettik. Malzeme olarak taş grisinin doğal ahşapla buluşması ise gerçekten göz alıcı bir doğallık yaratıyor. 

Bir başka örnek…

Huzurun İçinde Bir Ev Hayal Edin... Gürsoy Kerestecilik Villa Taş
Gürsoy Kerestecilik

Huzurun İçinde Bir Ev Hayal Edin…

Gürsoy Kerestecilik

Gri taşlar ve doğal ahşapla benzersiz bir görünüme kavuşan muhteşem bir yerel mimari örneği daha…

Lüksün sembolü

Niğde P.Korkmaz Villası avangard mimarlık Villa
avangard mimarlık

Niğde P.Korkmaz Villası

avangard mimarlık

Gri lüks ve görkemli bir dış cephe yaratmak isteyen mimarların da ilk tercihlerinden biri. Farklı gri tonlarının bir arada kullanıldığı bu gösterişli villa tasarımı da bunun oldukça başarılı ve öne çıkan bir örneği. 

Modern, samimi ve ferah

Açık gri tonlu dış cepheye patlatma taş unsurların eşlik ettiği sıra dışı ve sıcak bir cephe tasarımı. Modern, samimi ve ferah…  

Çağdaş ve görkemli bir tasarım

Ve son olarak, çağdaş mimariyi tamamlayan cam cepheler ve pürüzsüz bir koyu gri tonu ile lüks ve görkemli bir villa tasarımı. 

Hâlâ eviniz için bir dış cephe rengi seçmediyseniz Dış cephelerde renk seçimi üzerine notlar başlıklı yazımıza da mutlaka tıklayın!

Siz bu evlerin dış cephe tasarımlarını nasıl buldunuz?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!