Bursa’da dünya standartlarında bir proje

Homify TR Homify TR
Konut, Ofis , Ticaret Merkezi - Bursa, CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu Ticari alanlar
Loading admin actions …

Ülkemizde her geçen gün daha da ilgi çekici konut ve ofis projeleri hayata geçiriliyor. Gelişen mimari tasarım anlayışı, kentsel doku ve inşaat teknolojileri sayesinde profesyonel mimarlar ve inşaat şirketleri tüm dünyada öne çıkan başarılı projeler üretmeye devam ediyor. CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu da, sayfalarımızda öne çıkan ve pek çok başarılı projeye imza atan profesyonel firmalardan biri. Bu yazımızda CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu’nun Bursa’da yer alan çok kapsamlı ve görkemli bir konut ve ticaret merkezi projesine konuk oluyoruz. 

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde, İstanbul Caddesi üzerinde bulunan bu yaşam merkezi projesinin toplam alanı tam 73.000 m². 6 bloktan oluşan proje, iki konut, iki ofis, iki de ticaret bloğu olarak tasarlanmış. İstanbul Caddesi tarafına ofis ve ticaret blokları konumlandırılmış; konut blokları ise çok daha sakin ve huzurlu bir yaşam sunabilmek için yoldan geride konumlanıyor. Projede bu geniş alanın içinde toplam 118 adet ofis, 30 dükkan/mağaza ve farklı tiplerde tasarlanan 195 adet konut bulunuyor. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan bu kapsamlı projenin mimari tasarımı, uygulama projeleri ve 3D görselleştirmeleri CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu tarafından yapılmıştır.

Kapsamlı bir yaşam merkezi

Bu kapsamlı yaşam merkezi projesine ilk bakışta tabii ki mimari tasarım ile muhteşem bir zarafet ve görkem yaratıldığını görüyoruz. Çağdaş bir tasarım anlayışı ile inşa edilen projede bloklar sıkıcılıktan ve sıradanlıktan uzak, modern bir yaşam merkezi yaratacak bir estetik anlayışı sunuyor. Blokların farklı tasarımları iç içe geçerek bütünlük oluştururken aynı zamanda genel cephe görünümünde de sıra dışı ve ezber bozan bir etki ortaya koyuyor.

Caddeye yakın ofis blokları

Tasarımda ana caddeye bakan ön bloklar ofis merkezleri olarak tasarlanmış. Zarif cam plazalar şeklinde bir dizayna sahip olan ofis blokları, arka taraftaki konut blokları ile hem mükemmel bir uyum içinde, hem de farklılıkları ile çağdaş bir görünüm ortaya koyuyor.

Konuk blokları

Düzenli ve akıcı mimari tasarımı, geniş camları ve balkonlu planları ile projenin konut bloklarında da oldukça konforlu ve yaşam kalitesi yüksek bir tasarım sunuluyor. Konut bloklarının girişinde de oldukça ferah ve lüks bir giriş kısmı tasarlanmış.

Dış cephe tasarımı

Blokların tasarımı modern bir keskinlik ve akıcılığa sahip, temiz çizgiler ve sıra dışı estetik görünüm birbirini tamamlıyor. Nötr renklerin farklı tonlamalarla iç içe geçişi, malzeme ve form geçişleri ile de muhteşem bir uyum sağlıyor. Blokların tasarımındaki seviyelerin katmanları da sıra dışı bir görünüm oluşturuyor.

Çevre ile uyum

Bir konut projesinin sunduğu yaşam ve estetik kalitesininde belirlenmesinde çevresi ile uyumu da büyük ve önemli bir rol oynuyor. Konut projesinin içinde yer alan alanların düzenlenmesinden projenin bloklarının tasarımının etrafındaki çevre ile uyumuna, çevre düzenlemesinin mimari tasarımda yeri oldukça büyük.  Hem proje içindeki açık alanların peyzaj düzenlemesi hem de ana caddenin dokusuna uygun bir mimari tasarım yaratılması, bu incelikli ve kapsamlı projenin öne çıkan özelliklerinden biri.

Zemin katlarda ticari mekanlar

Bütün bloklarda zemin katlar ticari alanlara, yani mağaza ve dükkanlara ayrılmış. Bu da hem ticari olarak oldukça elverişli bir atmosfer sağlıyor, hem de projenin genel olarak çok daha canlı ve konut sakinleri için de ideal hale gelmesini sağlıyor. 

CM² Mimarlık ve Tasarım Stüdyosu imzası taşıyan bir başka göz kamaştırıcı konut projesi için bkz: Bursa'da çağdaş ve sürdürülebilir kentsel dönüşüm örneği bir proje

Bu kapsamlı ofis ve konut projesini nasıl buldunuz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!