Birbirinden güzel 15 ebeveyn yatak odası dekorasyonu | homify

Birbirinden güzel 15 ebeveyn yatak odası dekorasyonu

Homify TR Homify TR
M.A. EVİ Niyazi Özçakar İç Mimarlık Modern Yatak Odası
Loading admin actions …

Yatak odalarını diğer odalardan ayıran en önemli özellik tamamiyle kişisel alanlar olmaları diyebiliriz. Oturma odaları, mutfaklar, yemek alanları ve koridorlar o evde yaşayan tüm aile üyeleri tarafından kullanılır ve konuklarımızı da buralarda ağırlarız. Ancak yatak odaları tamamen bizim kişisel alanlarımızdır. Özellikle ebeveyn yatak odaları söz konusu olduğunda, banyonun da yatak odası planına dahil olması nedeniyle tamamen bağımsız ve kişisel bir odadan söz edebiliyoruz. 

Dolayısıyla ebeveyn yatak odalarının dekorasyonları da oldukça önemli ve tamamen sizin ihtiyaçlarınıza yönelik ve konforunuzu ön planda tutan bir planlama ile tasarlanmalı. Bu yazımızda ilham alabileceğiniz birbirinden harika ebeveyn yatak odası dekorasyonlarını derledik. Bakalım siz en çok hangisini beğeneceksiniz…

1- Yüzen yataklı sıra dışı dekorasyon

E&C Ailesi - Yatak Odası Abb Design Studio Modern Yatak Odası
Abb Design Studio

E&C Ailesi – Yatak Odası

Abb Design Studio

Yüzen yatak olarak adlandırılan, karyolanın yere temas etmediği ve özel aparatlarla duvara sabitlendiği tasarımlar son yıllarda modern ve yenilikçi yatak odası dekorasyonlarında revaçta. Bu yataklar yatak odalarında çok daha akıcı ve farklı bir görünüm sağladığı gibi temizliği de kolaylaştırıyor.

2- Yuvarlak yatakla lüks ve konfor bir arada

Farklı tasarımlı ebeveyn yatak odası planlamak isteyenler için bir diğer seçenek de yuvarlak yataklar. Hem geniş, hem konforlu, hem de oldukça ezber bozan bir görünüme sahip olan yuvarlak yataklar yatak odalarında rüya gibi atmosfer yaratabiliyor.

3- Giyinme odası dahil

İç mekan tasarım ve Görselleştirme fatih beserek Modern Yatak Odası
fatih beserek

İç mekan tasarım ve Görselleştirme

fatih beserek

Ebeveyn yatak odalarında kişisel bir banyonun yanı sıra çoğunlukla eğer yeterli alan varsa giyinme odası da bulunuyor. Bu örnek tasarımda ise giyinme odasının konumu ve tasarımı oldukça fonksiyonel ve dikkat çekici.

4- Pencere kenarı sedir keyfi

VİLLA GÜNEL Attelia Tasarim Eklektik Yatak Odası Mavi
Attelia Tasarim

VİLLA GÜNEL

Attelia Tasarim

Pencere kenarı sedir tasarımlarından hoşlanıyorsanız, yatak odası bu sedirler için mükemmel bir seçenek. Bu örnekte sedirin etrafına örülmüş depolama üniteleri ile hem kullanışlı hem de konforlu bir oturma alanı oluşturulmuş.

5- Sade ve etkileyici

Her kusursuz tasarım illa ki çok aksesuar ve mobilyaya sahip olmak zorunda değil elbette. Son yıllarda profesyonel dekoratörler de sıklıkla minimalist ve yalın tasarım anlayışını öneriyor ve uyguluyorlar.

6- Modern, konforlu ve şık

Grinin modern dokunuşları ile oldukça temiz çizgilere sahip olan ferah ve akıcı bir yatak odası dekorasyonu. Duvarlardaki kontrast huzurlu bir görünüm yaratırken renkli halı ile odada dinamik ve enerjik bir hareket yaratılmış.

7- Siyah karizması

Evinizde Gri Rengi Kullanmanın 7 Yolu Evinin Ustası Endüstriyel Yatak Odası
Evinin Ustası

Evinizde Gri Rengi Kullanmanın 7 Yolu

Evinin Ustası

Yatak odası renkleri denilince genellikle aklımıza hep açık ve nötr tonlar, pastel ve romantik renkler geliyor. Oysa siyah ve lacivert gibi koyu renkler de doğru kullanıldığında yatak odası için son derece uygun renk kombinasyonları ortaya çıkarabilir. Önemli olan siyahı boğucu olmayacak şekilde açık tonlarla dengeleyebilmek. Bu örnekte olduğu gibi.

8- Romantik ve huzurlu

Primus Villa Güzelbahçe VERO CONCEPT MİMARLIK Modern Yatak Odası
VERO CONCEPT MİMARLIK

Primus Villa Güzelbahçe

VERO CONCEPT MİMARLIK

Boydan boya cam üniteleri ile dışarıdaki ferahlığı da içeriye davet eden bu yatak odasının dekorasyonunda ise romantik ve huzur dolu bir atmosfer ortaya çıkarılmış.

9- Perde ile ayrılan oturma alanı

Yatak Odalarında En Çok Hangi Renk Tercih Edilmelidir? Evinin Ustası Endüstriyel Yatak Odası
Evinin Ustası

Yatak Odalarında En Çok Hangi Renk Tercih Edilmelidir?

Evinin Ustası

Eğer yeterince geniş bir yatak odanız varsa, odanın içinde bir de oturma alanı oluşturabilirsiniz. Oturma alanı ve yatak alanını birbirinden ayırmak isterseniz de bu örnekteki gibi yaratıcı ve şık çözümler üretebilirsiniz.

10- Ahşap doğallığı

Ahşap dokusu içinde bulunduğu odaya her zaman doğallık ve sıcaklık katar. Yatak odalarında kullanılan ahşap mobilyalar ve zeminler de bu açıdan oldukça etkili tasarımlar ortaya koyuyor.

11- Bembeyaz ve manzaralı

Çeşme Port Alaçatı EKE Mimarlık Modern Yatak Odası
EKE Mimarlık

Çeşme Port Alaçatı

EKE Mimarlık

Ferahlık ve dinginliğin ön planda olduğu, eşsiz bir doğa manzarası ile taçlanan hayalleri süsleyen bir yatak odası tasarımı… Yalın, iç açıcı ve huzur dolu.

12- Lüks ve sofistike bir atmosfer

Daha lüks tasarımlardan hoşlanıyorsanız bu sofistike yatak odası dekorasyonu tam size göre olabilir. Renk ve doku geçişlerinin yanı sıra aydınlatma tasarımı da oldukça etkileyici.

13- Yatak başı dekorasyonu

Yatak odalarının görsel odak noktasını genellikle yatağın baş kısmının dayalı olduğu duvar oluşturur. Yatak başı üniteleri ile bu alan çok daha şık hale getirilebilir. Daha ayrıntılı tasarımlarla da bu örnekte olduğu gibi benzersiz bir görünüm elde etmek mümkün.

14- İşlevsel farklılıklar

İsmail Sağıt Apartment MAK Concept Mimarlık Modern Yatak Odası Ahşap Gri
MAK Concept Mimarlık

İsmail Sağıt Apartment

MAK Concept Mimarlık

Yatak odalarında genellikle alışılageldik komodinler ve abajurlar kullanılsa da, bugün tasarım dünyasının zenginliği ile çok farklı modeller de ortaya konabiliyor.

15- Ferah ve kullanışlı

Ahşap doğallığı, beyaz ve geniş dolaplar ve nötr tonlu geçişlerle bu ebeveyn yatak odası da işlevsel ve konforlu örneklerden biri.

Eğer yatak odanızın alanı bu örnekler kadar geniş değilse sizin için de oldukça şık ve ilham verici fikirlerimiz var! Bkz: Küçük yatak odaları için derhal uygulayabileceğiniz 15 akıllıca fikir

Bu yatak odası dekorasyonlarından en çok hangisi size hitap ediyor?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!