Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Şekilli lavabolar

homify.com.tr homify.com.tr
Google+
Loading admin actions …

Evlerimizde çok da dikkat etmediğimiz, özenmediğimiz unsurlardan biridir lavabolar, genellikle o dönemin standardı neyse o kullanılır. Oysa hem mutfakta hem de banyoda gerek kullanışlı olması, gerekse de şıklığı açısından lavabo kilit öneme sahiptir. Hele de lavabomuzu her gün en azından birkaç kere kullanmak zorunda olduğumuzu düşününce. Ayrıca, mutfağını aktif olarak kullanan ve sık yemek yapanlar için lavabonun genişliği, dışına su taşırmaması, örneğin salata yaparken yıkanması gereken malzemeler olduğunda yeterince alan ve esneklik sunması da çok çok önemlidir. Dolayısıyla, lavabo deyip geçmemek, hem kullanışlı, hem de şık bir lavabonun evlerimize değer katabileceğini düşünmek gerekiyor. Aşağıda ürünlerini göreceğiniz tasarımcıların temel motivasyonu da bu olsa gerek zaten.

Bugünkü yazımızda, lavabo konusunda bildik alternatiflerin dışına çıkıp banyo ya da mutfağına farklı bir hava katmak isteyen okurlarımız için, enteresan lavabo alternatiflerini derledik. Böyle bir değişiklik planınız yoksa bile, bu göz alıcı lavabo tasarımları belki sizin fikrinizi de değiştirebilir.

Kâse biçimli lavabo

Belki bildik lavabo biçimlerinden radikal biçimde ayrılmıyor, ama şekil üzerinde yapılan ufak tefek modifikasyonlar bu lavaboyu özel kılmaya yetiyor. Özellikle lavabonun iki yanının klasik lavaboların aksine daha yuvarlak hatlı olduğu ve genel şeklin tam bir salat kâsesini andırdığını siz de fark etmişsinizdir. Diğer yandan, lavabonun alt kısmı tamamen düz ve tezgâhın üzerinde sanki bir çiçek saksısı gibi duruyor. Armatürün çok büyük ve gösterişli olmaması da, bu zarif lavabonun daha çok öne çıkmasını ve hoş bir estetik etki yaratmasını kolaylaştırıyor.

Klasik çizgiler

Coupdeville:  tarz
Coupdeville

Cathnor Road

Coupdeville

Bildiğimiz lavaboların aksine, bu fotoğraftaki örnek yuvarlak hatlar yerine dikdörtgen bir tasarıma sahip. Ancak pratik olarak düşünürsek bu çok fena bir fikir gibi de durmuyor. Zira, küçük lavabolarda yaşanan en büyük sorunlardan biridir, ellerimizi ve yüzümüzü yıkarken suyun yerlere saçılmasıdır. Elbette böylesine geniş ve dikdörtgen bir lavaboda bu sorun yaşanmayacaktır. Ayrıca banyonun geneline bakıldığında, böyle alışılmadık bir lavabonun estetik olarak da göze batmadığını söyleyebiliriz. Lavabonun keskin köşe ve açıları, banyonun geri kalanındaki geniş kare fayanslar ve aynanın sağladığı geometri hissiyle gayet güzel uyum sağlamış.

Mermer şıklığı

Artichoke:  tarz Mutfak
Artichoke

Project 820

Artichoke

Hem zevkli, hem de biraz dekadan bir havası olan mermer, bir lavabonun etrafında kullanıldığında da gayet şık durabilecek bir malzeme. Hem belirli bir kalıcılık ve zenginlik hissi veren, hem de son derece zarif bir görünüm sunan mermer, lavabo denince ilk akla gelen malzeme olmasa da, bu mutfak özelindeki uygulamanın başarılı olduğunu söylemeliyiz. Ayrıca büyük tutulan mermer tezgâh ve lavabonun, mutfağın koyu renk duvarları ve yukarıdan asılan avizeyle de uyumlu olduğu ve zarafet timsali, eklektik mutfağın ortaya çıkmasına önayak olduğunu söylenebilir.

Pembe ferahlığı

Klasikten uzaklaşmak, banyo ya da mutfağınıza daha eğlenceli, renkli, oyuncu bir ilave yapmak istiyorsanız, böyle bir lavabo size göre olabilir. Özellikle etrafındaki metal aksamlarla kontrast halindeyken olduğundan da canlı ve parlak görünen bu pembe lavabonun modern tasarımlı unsurlarla tamamlanışı, bir bütün olarak hem göze hoş gelen, hem de stil sahibi bir görünüme neden oluyor.

Kıvrak armatür

Diane Berry Kitchens:  tarz Mutfak
Diane Berry Kitchens

ANDREW'S KITCHEN

Diane Berry Kitchens

İşte bu kez lavabodan çok kullanılan armatürle öne çıkan son derece orijinal bir parça daha. Çeşmenin tamamıyla eşsiz ve orijinal görünümüne rağmen, lavabonun işlevselliğinden bir şey yitirmediği ve sade, köşeli görüntüsüyle ortama bir zarafet kattığını da söylemek gerekiyor.

Zebra lavabo

srb enginering 2000 ltd:  tarz Banyo
srb enginering 2000 ltd

vertical pinstripe hand basin

srb enginering 2000 ltd

Lavabo beyaz ve yuvarlak hatlı olur diye bir kural yok, tasarım dünyasında iş yaratıcılığa gelince hiçbir kural yok aslında. İşte tamamen çizgi dışı olmayaı göze alan küçük bir banyo lavabosu. Bu eşsiz etkiyi sağlayan tek şey ise, bildiğimiz anlamdaki geleneksel bir lavaboya siyah beyaz dikine çizgilerin ilave edilmiş olması. Bu renkler hem tasarımın klasik görünümünü korumasını sağlıyor, hem de tamamen kendine özgü bir hava yaratıyor. Evinde sürprizleri sevenler için bire bir. 

Bu lavabolardan siz en çok hangisini beğendiniz? Yorum kısmında görüşlerinizi bizimle paylaşın.

Banyo ya da mutfak lavabosunu değiştirmek isteyenler için ilginç alternatifler.
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!