Daha sıcak bir ev için 13 ahşap dekorasyon fikri | homify

Daha sıcak bir ev için 13 ahşap dekorasyon fikri

umit atdağ umit atdağ
grupoarquitectura Minimalist Yatak Odası
Loading admin actions …

Evimi nasıl daha sıcak ve daha samimi dekore edebilirim diye düşünüyorsanız, dekoratif ahşap kullanımı imdadınıza yetişecektir. Oturma odası, yatak odası, mutfak, misafir odası, çocuk odası gibi iç mekanlar için ahşap fikirleri tercih edebilir, sıcak, samimi ve insanı mutlu eden iç mekanlar elde edebilirsiniz. Daha sıcak bir ev için ahşap fikirler tercih ederek hayal ettiğiniz evden daha özel bir eve sahip olabilirsiniz. Sıcak bir atmosfer oluşturmak için kullanacağınız ahşaplar; zeminlerde, tavanlarda, duvarlarda, mobilyalarda, aksesuarlarda kullanılabilir. Zemin için kullanacağınız ahşaplar ile hem sıcak hem de dekoratif bir zemin dekorasyonu yapabilirsiniz. Ahşap zemin dekorasyonu yaparken kullanacağınız ağacın türüne dikkat etmelisiniz. Daha sıcak bir ev için ahşap duvar kaplaması veya ahşap duvar dekorasyonu yapabilirsiniz. Dekoratif görünümleri, zarif yüzey kaplamaları ile duvarlarınızı evin en özel alanı haline getirmek mümkün.

Duvarlar dışında ahşap kullanabileceğiniz alanlar arasında tavanlar da yer almaktadır. Tavan dekorasyonu yaparken alçıpan veya boardex yerine ahşap tercih edebilir ve otantik bir iç mekan yaratabilirsiniz. Kır evlerinde veya köy evlerinde tercih edilen ve doğal yapısı ile bilinen ahşap tavanlar ile iç mekanları daha sıcak ve daha zarif alanlar haline getirebilirsiniz. Rustik ve eskitme ahşap kullandığınızda daha sıcak bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Tavan için kullanacağınız ahşapları tik yağı ile parlatabilir, ahşap kullanımı dışında daha dekoratif ve daha şık görünen tavanlara sahip olabilirsiniz. evimde ahşabı nasıl kullanabilirim veya ahşap aksesuarlar iel nasıl dekorasyon yapabilirim diye düşünenler için birçok alternatif bulunuyor. Bu alternatiflerin başında ahşap aksesuarlar geliyor. Birbirinden özel tasarımlara sahip olan ahşap aksesuarlar ile sıcak bir dekorasyon yapabilirsiniz. Sıcak dekorasyonlar için ahşap mobilyaları da tercih edebilirsiniz. Koltuk yakımı, yatak, tv ünitesi, masa, duvar rafları gibi mobilyaları özel ahşap türlerinden tercih ettiğinizde çok sıcak ve samimi iç mekanlar elde edebilirsiniz. Sıcak iç mekan dekorasyonları için profesyonellerden yardım alabilirsiniz. Birbirinden tecrübeli dekoratörler, iç mimarlar ile iletişime geçerek çok özel ve kişisel zevklerinize hitap eden dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Duvar dekorasyonu – tv ünitesi

Ahşap kullanarak modern ve sıcak dekorasyonlar yapmak istediğinizde işlevsel tasarımlara sahip olan tv ünitelerini tercih edebilirsiniz. Duvar boyunca uzanan tv üniteleri ahşap özellikleri ile evinize doğallık ve zarafet katacaktır. Dekorasyon içinde kullanacağınız aksesuarlar ile tv ünitenizi destekleyebilir ve muhteşem bir duvar dekorasyonuna imza atabilirsiniz.

Duvar kaplama için tasarımlar

Sıcak ve samimi bir yatak odası dekorasyonu yapmak istediğinizde duvarlarınızı ahşap ile kaplayabilirsiniz. Duvarınızı baştan sona ahşap ile kapladığınızda ısıtma ve soğutma konusunda da avantaj sağlamış olursunuz. Duvar kaplama konusunda farklı fikirler edinmek isterseniz '' Duvar kaplamaları: Kopyalayabileceğiniz 22 güzel fikir '' yazımıza göz atabilirsiniz.

Dekoratif tavanlar

Daha sıcak bir ev için dekoratif ve ahşap bir tavan tercih edebilirsiniz. Tavanın tamamını ahşap kaplayarak evinizin bir kır evi atmosferine sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Doğallığı ile ön planada olan ve sıcak bir atmosfere sahip olan bu dekorasyon mutlu bir yaşamın anahtarı olacaktır

Ahşap banyolar

Ahşap fikirlerinizi sadece yaşam alanlarında değil banyo ve tuvalet gibi ıslak hacimlerde de düşünebilirsiniz. Doğal ve insanı mutlu eden bir banyo için banyonun tamamını ahşap kaplamalar ile kaplayabilir ve resimdeki gibi göz alıcı güzelliğe sahip bir banyo dekorasyonu yapabilirsiniz.

Ahşap kombinasyonu

Evimi özel bir şekilde dekore etmek istiyorum diye düşünüyorsanız zemin, duvar dekorasyonlarınız için ahşap kaplamlar tercih edebilir, mobilyalarınızı da aynı ahşap malzeme ile yaptırabilirsiniz. Profesyonel bir ahşap kombinasyonu doğal ve içten dekorasyonlar yapmanıza yardımcı olacaktır.

Ahşap ara bölmeler

Açık mutfak dekorasyonu veya bir artı sıfır stüdyo daire dekorasyonu yapacaksanız sanal sınırlar yerine dekoratif ve özel tasarımlara sahip ahşap sınırlar tercih edebilirsiniz. Özel ara bölmeler ile evinizi daha samimi ve daha özel bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Dekoratif kitaplık modelleri

Tema İstanbul Örnek Daire 2+1 Salon homify Modern Oturma Odası Ahşap Ahşap rengi
homify

Tema İstanbul Örnek Daire 2+1 Salon

homify

Ahşap kullanarak daha özel dekorasyonlar yapmak istiyorsanız ahşap dekoratif kitaplıklar oldukça ideal fikirler olacaktır. Duvar boyunca uzanan ve tasarımı ile modern bir dekorasyon yapmanıza yardımcı olan kitaplıklar tercih ederek şık dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Modern duvar kaplamaları

Evinizi kişisel zevklerinize özel olarak dekore edecekseniz modern duvar kaplamaları tercih etmelisiniz. Şık tasarımlara sahip ahşap duvar kaplamaları ile evinizde harika duvar dekorasyonları yapabilirsiniz.

Ahşap asma kat tasarımları

Geniş ve yüksek iç mekanları dekore edecekseniz asma kat tasarımları düşünebilirsiniz. Asma kat tasarımları için ahşap kullanabilir oldukça zarif ve insanı mutlu eden, göze hoş görünen tasarımlara imza atabilirsiniz.

Çatı katı tasarımları

Ahşap fikirleri arasından en fazla tercih edilen çatı katı tasarımlarını evinizde uygulayabilirsiniz. Duvar ve tavanı bir bütün olarak düşünebilir, ahşap kaplama ile bir bütün oluşturabilirsiniz. Ahşap mobilyalar ile olduka zarif çatı katı dekorasyonları yapabilirsiniz.

Masif duvarlar

Gül & Emin Timur Bilgece Tasarım Modern Oturma Odası
Bilgece Tasarım

Gül & Emin Timur

Bilgece Tasarım

Evinizde masif ahşap tercih edecekseniz hem tv ünitesi hem kitaplık hem de duvar kaplama malzemesi olarak resimdeki gibi bir tasarım tercih edebilirsiniz. Ahşap kullanarak evimi nasıl dekore edebilirim diye düşünüyorsanız bu fikir oldukça ideal.

Ahşap iç mekanlar

Ahşabın doğallığı ve zarafetini kullanarak evinizi dekore etmek istediğinizde ceviz eya katran kullanabilirsiniz. Doğal görselliği göz kamaştıran ceviz ve katran ile muhteşem dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Bu dekorasyonları sevdiniz mi ? 
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!