Harika tasarımlara sahip 15 misafir yatak odası dekorasyonu | homify

Harika tasarımlara sahip 15 misafir yatak odası dekorasyonu

umit atdağ umit atdağ
Cornelia Augustin Home Staging Modern Yatak Odası
Loading admin actions …

Evinize yatılı gelen misafirlerinizi ağırladığınız misafir yatak odaları, misafirlerinize verdiğiniz değeri gösteren bir sembol niteliğindedir. Bu nedenle evinizi bir odasını her zaman temiz, modern ve misafirlerinizi rahat ettirecek şekilde dekore edersiniz. Misafir yatak odası dekorasyonu, standart yatak odası dekorasyonlarına göre daha minimalist, daha renkli ve daha az eşyanın yer aldığı dekorasyonlardır. Bu nedenle kişisel yatak odalarına göre daha küçük odalara sahip olan misafir yatak odası için tavan arası gibi yaşam alanları da tercih edilmektedir.

Misafir yatak odaları, evinize gelen misafirler için bir yaşam alanı olduğundan her zevke ve her tarza uygun olacak şekilde dekore edilmelidir. Ortak renkler kullanılarak yapacağınız misafir yatak odaları için genel olarak açık renkler tercih edilmektedir. Açık renkler, hem misafirlerinizin kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar hem de misafir odasının ferah, aydınlık bir oda olmasına yardımcı olur. Çocuk odası veya gen odası dekore ederken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta aydınlatmadır. Misafir yatak odası dekorasyonu içinde aydınlatma en hayati konudur. Misafirlerinizin ışıktan rahatsız olup olmayacaklarını bilmediğiniz için birkaç aydınlatma sistemi aynı anda kullanılabilir. Merkezi aydınlatma tasarımının yanında gergi tavan içine gizlenmiş led aydınlatmalar veya duvar aplikleri gibi birbirinden farklı ışık şiddetlerine sahip olan aydınlatma tasarımları ile misafir yatak odası dekorasyonları yapılabilir. Aydınlatma dışında akla gelen sorulardan biri de misafir yatak odası için hangi elbise dolabı modelini tercih etmeliyim sorusudur. Misafir yatak odaları için küçük, portatif ve minimal ölçülere sahip dolap modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca misafir yatak odası dekorasyonu için küçük bir masa ve sandalye de tercih edebilirsiniz. Az sayıda eşya tercihi ile hem sade bir yatak odası dekorasyonu yapmış olursunuz hem de misafirlerinizin ihtiyaç duyacağı her konuya çözüm üretmiş olursunuz.

Misafir yatak odası için ideal renkler ile evinizin genel renklerinin birbiri ile uyumlu olması zorunlu değildir. Misafir yatak odaları için modern ve canlı renkler tercih edebilir, evinizin geneli için farklı renkler kullanabilirsiniz. Misafir yatak odası dekorasyonu için perde seçimi önemli konuların başında gelmektedir. Açık renklerde veya desenlere sahip perdeler tercih edebilir, renkli ve misafir yatak odasına hayat veren bahar renklerini de düşünebilirsiniz.

Misafir yatak odası dekorasyonu yaparken odanın tüm özelliklerine uygun tasarımlar yapmalısınız. Modern, güncel ve insanı mutlu eden tasarımlar arasından seçim yaparken profesyonel dekoratörler ile çalışabilirsiniz. Tecrübeli ve alanında uzman olan dekoratörler ile çalışarak hayal ettiğinizden daha güzel bir misafir yatak odası dekorasyonu yapabilirsiniz.

İki kişilik yatak odaları

Yatak odası dekore ederken misafir sayısını göz önünde bulundurmalısınız. Eğer sürekli misafir ağırlıyor ve misafirleriniz kalabalık oluyorsa çoklu yatak odası tasarımlarını tercih edebilirsiniz. Tek kişilik yataklar ile misafirleriniz için harika yatak odası dekorasyonlarına imza atabilirsiniz.

Açık renkler her zaman ideal seçimlerdir

Misafirlerinizin zevklerini ve tarzlarını bilmediğiniz için ortak renkler olarak kabul edilen açık renkler düşünebilirsiniz. Yatak odası içinde yer alan her detay için beyaz, krem ve bej tonlarını düşünebilirsiniz.

Özel aydınlatma sistemleri

Yatak odası dekorasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta aydınlatma sistemi tercihidir. Ortak aydınlatma sistemleri tercih edebileceğiniz gibi birkaç farklı aydınlatma sistemini bir arada kullanabilirsiniz. Aydınlatma için tercih edeceğiniz avize modelleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için '' Şık yatak odaları için birbirinden güzel avize modelleri '' yazımıza göz atabilirsiniz.

Perde seçimleri

Ebeveyn Yatak Odası avangard mimarlık Modern Yatak Odası
avangard mimarlık

Ebeveyn Yatak Odası

avangard mimarlık

Misafirleriniz için perde seçimleri de çok önemlidir. Misafir yatak odasını daha aydınlık ve daha ferah gösterecek olan açık renkli ve sade perde modelleri ideal seçimler olacaktır. Perde renkleri duvar renkleri ile uyumlu olmalıdır.

Duvar dekorasyonları

Misafirleriniz için sade tasarımlar tercih etseniz de duvar dekorasyonları konusunda modern fikirleri tercih edebilirsiniz. Ahşap kaplamalar veya strafor duvar kaplama modelleri tercih ederek daha güzel ve daha modern yatak odası dekorasyonları yapabilirsiniz.

Zemin dekorasyonları

Misafir yatak odası homify Modern Yatak Odası
homify

Misafir yatak odası

homify

Misafirlerinizin rahat ve konforlu bir yatak odasında konaklamaları için modern zemin dekorasyonları yapabilirsiniz. Ahşap zemin kaplama malzemeleri dışında birbirinden özel halı ve kilimler tercih ederek özel bir yatak odası oluşturabilirsiniz.

Elbise dolabı modelleri

Misafir yatak odaları için birbirinden güzel elbise dolabı modeli tercih edebilirsiniz. Geniş ve sade tasarımlara sahip dolap modellerinin yanı sıra cam ve ayna kapaklara sahip sürgülü dolap modelleri de misafir yatak odalar için ideal seçimler olacaktır.

Ses ve görüntü sistemleri

Misafirlerinizin rahat etmesini ve dinlenirken televizyon seyretmelerini isterseniz misafir yatak odasına televizyon ekleyebilirsiniz. Oda ölçülerine göre ideal ölçülere sahip televizyonları duvara asarak geniş yatak odaları dekore edebilirsiniz.

Duvar aksesuarları

Yatak odası içinde yer alan duvar aksesuarlarını misafir yatak odaları içinde düşünebilirsiniz. Duvar aplikleri, aynalar, duvar rafları, kitaplıklar gibi farklı özelliklere sahip aksesuarları misafirlerinizin daha fazla rahat etmesi için dekorasyon içinde kullanabilirsiniz.

Tablolar

Yatak odalarının duvarlarını süsleyen tablolar, dekorasyona hayat veren renklerdir. Bu nedenle misafir yatak odası duvarlarında dilediğiniz tablolara yer verebilirsiniz. Sade ve minimalist tasarımları daha enerjik tasarımlar haline getirmek için renkli tablolar düşünebilirsiniz.

Yatak tekstil ürünleri

Misafir yatak odası yatak tekstil ürünleri uzun süre temiz kalacak olan ürünlerdir. Bu nedenle koyu renkli tercihler yatak odaları için ideal seçimler olacaktır. Açık renkli yatak tekstil ürünleri kısa sürelerde değiştirilmesi gereken ürünle rolacağından koyu renkli tercihler doğru tercihler olacaktır.

Makyaj masası

Misafirlerinizin kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri makyaj masaları tercih edebilirsiniz. Duvara sabitlenmiş kısa barlar tercih edebilir veya modern masaları de düşünebilirsiniz.

Modern ve sanatsal tasarımlar

Yatak odası dekorasyonu için klasik tasarımlar düşünebileceğiniz gibi modern ve sanatsal tasarımlar da düşünebilirsiniz. Yatak odasına hayat verecek tüm unsurları bir ahenk içinde kullanarak misafirleriniz için konforlu bir dinlenme alanı oluşturabilirsiniz.

Yastık seçimleri

Yatak odalarında konforu sağlayan temel unsurların başında yastıklar geliyor. Misafirlerinizin rahatı için ortapedik yastıklar tercih edebilir, renkli kılıflar ile yatak odasını renkli yaşam alanlarına dönüştürebilirsiniz.

Renkli havlular

Misafir yatak odası içinde kişisel bir banyo yer alıyorsa banyo aksesuarlarını eksiksiz bir şekilde tamamlamalısınız. Rengarenk havlular bu konuda size yardımcı olacaktır.

Küçük askılar

Clapham Common Flat 2 YAM Studios İskandinav Yatak Odası
YAM Studios

Clapham Common Flat 2

YAM Studios

Misafirlerinizin kişisel eşyalarını muhafaza edebilmeleri için küçük askılar düşünebilirsiniz. Farklı tasarımlara sahip olan askılıklar misafirlerinizin işini görecek, yatak odasının fonksiyonel özelliklere sahip olmasını sağlayacaktır.

Hangi yatak odası dekroasyonunu daha çok beğendiniz?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!