Modern ve zarif 15 yemek odası dekorasyon fikri | homify

Modern ve zarif 15 yemek odası dekorasyon fikri

umit atdağ umit atdağ
Suadiye rezidans Murat Aksel Architecture Modern Yemek Odası Bakır/Bronz/Pirinç Altın Sarısı
Loading admin actions …

Yemek odaları; evin bağımsız bir odası olarak dekore edilen veya mutfak, salon gibi yaşam alanları ile bağlantılı olarak dizayn edilen yerlerdir. Ailecek yemeklerin yenildiği, misafirlerin ağırlandığı yerler olan yemek odaları için sayısızı alternatif dekorasyon fikrine sahipsiniz. Yemek odası aynı zamanda misafirlerinize karşı sizi temsil eden ve zarafeti ile hakkınızda bilgi veren alanlar olduğu için özenle ve titiz bir şekilde dekore etmeniz gerekiyor. Küçük mutfak dekorasyonlarında olduğu gibi küçük yemek odası dekorasyonlarında yemek masası tercihi çok önemlidir. Yuvarlak yemek masası, dikdörtgen yemek masası modellerinden birini seçerken yemek odası ölçüleri ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Evinizi dekore ederken yemek odası mobilyaları seçimi hayati öneme sahip olacaktır. Yemek masası, sandalye takımı, yemek takımları, masa örtüsü, peçeteler, kaşık, çatal bıçak takımı gibi tüm detaylar özenle seçilmeli, birbiri ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Mobilya seçimi kadar önemli olan bir başka detayda yemek odası duvar dekorasyonlarıdır. Duvar dekorasyonu; yemek odasının karakterini ortaya koyan detaylara sahip olmalıdır. Duvar dekorasyonu yaparken dilerseniz özel aydınlatmalar ile dekorasyonun daha zarif olmasını sağlayabilirsiniz. Yemek odası dekorasyonu aydınlatmaları klasik aydınlatma sistemlerinden farklı tasarımlara sahip olmalıdır. Yemek masasına özel olarak sarkıtma aydınlatmalar tercih edilmeli, yemek odasının özel bir yaşam alanı olması sağlanmalıdır. Modern ve klasik sarkıtma aydınlatmalar ile yemek odası evinizin en özel odası haline gelebilir.

Yemek odasını nasıl dekore edebilirim, yemek odası için nasıl yemek masası seçmeliyim gibi sorularınıza profesyonel cevaplar almak istiyorsanız profesyonel dekoratörler, iç mimarlar ile çalışabilirsiniz. Yemek takımı, masa örtüsü ile uyumlu olmalı mı veya yemek odası duvar dekorasyonu nasıl olmalı gibi aklınıza takılan sorulara profesyonel cevaplar alarak evinizi ve yemek odasını hayal ettiğinizden öte dekore edebilirsiniz.

Modern konsol tercihi

Yemek odası dekorasyonu yaparken yemek takımlarını muhafaza edeceğiniz modern konsol tasarımları, yemek odasını daha zarif ve daha estetik gösterecektir. Yemek masası ile uyumlu renklerde konsol tercihi size avantaj sağlayacaktır.

Minimalist dekorasyonlar

Dining set Deja Ooh Endüstriyel Yemek Odası
Deja Ooh

Dining set

Deja Ooh

Yemek odası olarak minimalist dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz. Basit tasarımları ile göz alıcı güzelliğe sahip yemek masası ve sandalye takımı ile minimalist ve mükemmel yemek odası dekorasyonları yapabilirsiniz.

Modern yemek odası dekorasyonları

Yemek odası dekorasyonu yaparken modern tasarımlar tercih edebilirsiniz. 8 kişilik geniş bir yemek masası ile modern sandalyeleri kombinleyerek misafirlerinizi ağırlayacağınız modern bir yemek odasına sahip olabilirsiniz

Kütük yemek masası

Yemek masası tercihinde vintage modelleri tercih ederek doğal ve hayranlık uyandıran yemek odası dekorasyonları yapabilirsiniz. Tek parça kütükten yapılmış doğal yemek masası ile geniş yemek odalarını harika bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Özel aydınlatma tasarımları

Yemek odasının en önemli detayı aydınlatma sistemleridir. Yemek odasının tasarımı ile uygun avize modelleri tercih ederek yemek odasını mükemmel bir şekilde aydınlatabilirsiniz.

Yemek takımı modelleri

Yemek odası dekorasyonu için seçeceğiniz sandalye takımı ve yemek takımı renkleri birbiri ile uyumlu olduğunda ortaya bir şaheser çıkacaktır. Renk uyumu yemek odanızı harika gösterecektir.

Masa süslemeleri

Formal Dining Room, The Wilderness, Wiltshire, Concept Interior Concept Interior Design & Decoration Ltd Eklektik Yemek Odası
Concept Interior Design & Decoration Ltd

Formal Dining Room, The Wilderness, Wiltshire, Concept Interior

Concept Interior Design & Decoration Ltd

Yemek odası dekorasyonu için dikkat etmeniz gereken detaylardan biri de yemek masası süslemeleridir. Yemek masasını daha özel gösterecek süslemeler ile yemek odanızı daha zarif hale getirebilirsiniz. Süslemeler kadar masa seçimi de çok önemlidir. Salon türünüze göre yemek masası seçimi için '' Küçük salonlar için fonksiyonel yemek masası modelleri '' yazımıza bakabilirsiniz.

Cam masalar

Yemek odası dekorasyonu için cam yemek masası tercih edebilirsiniz. Cam yemek masaları zarafeti ile daha zarif dekorasyonlar yapmanıza yardımcı olacaktır.

Doğal dekorasyonlar

House No. 7 Denizen Works Rustik Yemek Odası
Denizen Works

House No. 7

Denizen Works

Yemek odası dekorasyonu yaparken doğal malzemeler kullanabilirsiniz. Doğal bir yemek odası dekorasyonu için ahşap malzemeler tercih edebilir, minimalist ve doğal bir yemek odası yaratabilirsiniz.

Salon içinde yemek odası

Yemek odanızı salon ile birlikte dekore edecekseniz salon dekorasyonu ile uyumlu olmasına ve renklerin birbiri ile çakışmamasına dikkat etmelisiniz. Duvar kağıtları ile renk uyumunu mükemmel bir şekilde yapabilirsiniz.

Yuvarlak yemek masası modelleri

Modern bir yemek odası dekorasyonu yapacaksanız 6 kişilik modern bir yemek masası işinizi kolaylaştıracaktır. Yuvarlak yemek masası modelleri ile hayal ettiğiniz yemek odalarını hayata geçirebilirsiniz.

Mum ve aksesuarlar

Winter Autumn 2014 The Linen Works Yemek Odası
The Linen Works

Winter Autumn 2014

The Linen Works

Yemek odası dekorasyonlarının küçük ayrıntıları olan mumlar ve aksesuarlar dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Peçeteler ile uyumu renklerde aksesuarlar ve mumlar göz alıcı bir yemek odası dekorasyonu yapmanıza yardımcı olacaktır.

Renkli masa ve sandalyeler

​PROJECT: Penthouse in London's West-end. Anna Hansson Modern Yemek Odası
Anna Hansson

​PROJECT: Penthouse in London's West-end.

Anna Hansson

Renkli bir kişiliğe sahipseniz rengarenk bir yemek odası dekorasyonu yapabilirsiniz. Canlı renklere sahip sandalye takımlarını canlı beyaz renkli bir yemek masası ile kombinleyerek harika bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Canlı desenler

Yemek odası dekorasyonlarına karakter kazandıran en önemli unsur renkler ve desenlerdir. Yemek odası içinde yer alan her detayın canlı desenlere sahip olması size mükemmel bir dekorasyon yapma fırsatı sunacaktır.

Düzen ve nizam

Avcılar Caddebostan Konutları VERO CONCEPT MİMARLIK Modern Yemek Odası
VERO CONCEPT MİMARLIK

Avcılar Caddebostan Konutları

VERO CONCEPT MİMARLIK

Yemek odası dekorasyonlarında düzen çok önemlidir. Her detayın ve her unsurun profesyonel bir düzen içinde yer alması yemek odasının modern ve zarif bir yemek odası olmasını sağlayacaktır.

Hangi yemek odası dekorasyonunu daha çok beğendiniz?
Casas inHAUS Modern Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!