Stüdyo dairenizi daha büyük göstermek için 11 ipucu | homify

Stüdyo dairenizi daha büyük göstermek için 11 ipucu

umit atdağ umit atdağ
ATABİLGE AKA KONUTLARI 4+1 DAİRE, ANKARA M2O Mimarlık Tasarım Ltd Sti İç Dekorasyon
Loading admin actions …

Geniş evler, genel olarak herkesin hayal olsa da küçük evler ve stüdyo dairelerde minimalist yaşam tarzına sahip olanlar için oldukça ideal evlerdir. Stüdyo daireler, tasarımları itibari ile küçük olan evler olduğundan profesyonel bir şekilde tasarlanıp dekore edilmelidir. Yaşam alanı küçük olan stüdyo daireler nasıl dekore edilir, alanı nasıl faydalı bir şekile kullanabilirim diye düşünüyorsanız profesyonel dekoratörler ile iletişime geçebilir veya sizlere sunduğumuz ipuçlarından yararlanabilirsiniz. Alanında tecrübeli olan dekoratörler küçük alanları maksimum veride nasıl kullanacağınız konusunda size yardımcı olurlar. Bu sayede ihtiyaçlarınızı profesyonel bir şekilde karşılayabildiğiniz, amerikan veya açık mutfak tasarımlarına sahip olabilirsiniz.

Küçük ev dekorasyonları nasıl yapılır, küçük evler için salın dekorasyonu ipuçları gibi konularda sizlere yardımcı olacak tüm detaylara hakim olduğunuzda evinizi profesyonel bir şekilde dekore edebilirsiniz. Eviniz için ihtiyaç duyacağınız temel mobilyalar, mobilya yerleşimleri, perde seçimleri, fonksiyonellik gibi önemli ipuçlarına dikkat ederek mükemmel bir yaşam lanı ortaya çıkarabilirsiniz. Aksi durumda stüdyo daireniz kalabalık ve ihtiyaçlarınıza cevap veremeyen bir ev halini alacaktır.

Stüdyo daire dekorasyonu yapacaksanız renk seçimlerine azami özen göstermelisiniz. Renkler, bir evi geniş ve ferah gösteren en önemli etkenlerdir. Bu nedenle açık ve enerjik renkleri tercih etmeniz çok önemlidir. Stüdyo dairede hangi renkler kullanılmalı, mobilyalar ile uyumlu renkler nasıl seçilmeli gibi ipuçları ile evinizi ferah, enerjik ve kusursuz bir yaşam alnı haline getirmek oldukça kolay.

İşlevsel tasarımlar

Stüdyo daireler için işlevsel tasarımlar hayati öneme sahiptir. Evinizi daha geniş göstermek için doğru tasarımlar yapmadığınızda hayal ettiğiniz eve ulaşamazsınız. Geniş bir stüdyo daire için işlevsel tasarımlar yapmalısınız.

Fonksiyonel mobilyalar

Stüdyo daireler için fonksiyonel mobilyalar hayati öneme sahiptir. Evinizde daha az mobilya kullanarak geniş bir dekorasyon yapmanıza yardımcı olacak olan fonksiyonel mobilyalar ile şık dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Sanal sınırlar

Interior Designs CCT INVESTMENTS Modern Mutfak
CCT INVESTMENTS

Interior Designs

CCT INVESTMENTS

Stüdyo dairemi nasıl daha geniş gösterebilirim diyorsanız mutfak ile salon arasına sanal sınırlar koyarak bu işlemi yapabilirsiniz. Sanal sınırlar için mobilyalar kullanabileceğiniz gibi masalarda kullanabilirsiniz. Stüdyo daireler için mobilya seçimi konusunda kararsız kalıyorsanız '' Birbirinden güzel örnekler ile mobilya tasarımları '' başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Beyaz renkler

Stüdyo dairelerde olduğu gibi mekanları geniş göstermek için kullanılan ana renk beyaz ve tonlarıdır. Beyaz ve tonlarını kullandığınızda iç mekanları geniş gösterebilirsiniz. Ayrıca beyaz mobilyalar ile iç mekanları desteklediğinizde daha geniş ve daha ferah bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.

Fonksiyonel tasarımlar

Purity Mowlem&Co Modern Mutfak

Stüdyo dairelerde fonksiyonel tasarımlar hayat kurtarır. Geniş daire tasarımlarında her mobilya en az birkaç işleve sahip olmalıdır. Bu sayede hayal ettiğiniz geniş stüdyo dairelere sahip olabilirsiniz.

Katlanabilir sandalyeler

Folding Chair Fläpps – Criss Cross Red AMBIVALENZ Yemek OdasıSandalye & Banklar Kontraplak Rengarenk
AMBIVALENZ

Folding Chair Fläpps – Criss Cross Red

AMBIVALENZ

Stüdyo daire dekorasyonlarında katlanabilir sandalyeler ve masalar daha geniş dekorasyonlar yapmanıza yardımcı olur. Renkli ve şık tasarımlara sahip katlanabilir mobilyalar hayati öneme sahiptir.

Dikey dekorasyonlar

ATABİLGE AKA KONUTLARI 4+1 DAİRE, ANKARA M2O Mimarlık Tasarım Ltd Sti İç Dekorasyon
M2O Mimarlık Tasarım Ltd Sti

ATABİLGE AKA KONUTLARI 4+1 DAİRE, ANKARA

M2O Mimarlık Tasarım Ltd Sti

Stüdyo dairelerde duvarları olabildiğince kullanmalısınız. Dikey tasarımlar daha az yatay mobilya anlamına geldiği için duvarları profesyonel olarak kullanmalısınız. Kitaplık, raf tasarımları gibi önemli ihtiyaçlarınız için duvarlar en ideal yerlerdir.

Modüler mobilyalar

Osmanoğulları Mobilya OSMANOĞULLARI MOBİLYA Modern Oturma Odası
OSMANOĞULLARI MOBİLYA

Osmanoğulları Mobilya

OSMANOĞULLARI MOBİLYA

Stüdyo daireleri geniş bir şekilde dekore etmek için modüler mobilyalar kullanabilirsiniz. İstediğiniz zaman birleştirerek kullanabileceğiniz modüler mobilyalar ile harika dekorasyonlar yapabilir, fonksiyonel evler yaratabilirsiniz.

Nişler

Duvarları kadar duvarlarda yer alan nişler kitaplık, aksesuar teşhir alanları için ideal alanlardır. Bu sayede daha fazla eşyaya ihtiyaç duymadan ihtiyaçlarınızı karşılayabilir ve profesyonel stüdyo daire dekorasyonları yapabilirsiniz.

Yüksek mobilyalar

Stüdyo dairelerde kullanacağınız mobilyaları standart yüksekliklerden farklı olarak tasarlayabilirsiniz. Böylece mobilya altında yer alan boş ve atıl alanları kullanarak eşya sayısınız azaltabilirsiniz. Dolap ve muhafaza alanı olarak buraları kullanabilirsiniz.

Fonksiyonel koltuk takımları

İstediğinizde yatak istediğinizde oturma grubu olan koltuklar stüdyo daireler için hayati öneme sahiptir. Az yer kaplayan ve geniş yaşam alanları oluşturmanıza yardım olan bu mobilyalar ile hayal ettiğiniz dekorasyonları yapabilirsiniz.

Bu dekorasyonları beğendiniz mi ? 

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!