Dekorasyonlarınızda kullanacağınız 13 renkli perde modeli | homify

Dekorasyonlarınızda kullanacağınız 13 renkli perde modeli

umit atdağ umit atdağ
Uygulanmış Projeler Dİ-AR İÇ MİMARLIK Modern Oturma Odası
Loading admin actions …

Ev dekorasyonlarının en önemli unsurlarından biri olan perdeler, evlerin rengarenk ve dekoratif evler olmasını sağlayan unsurlardır. Oturma odası, salon ve mutfak gibi yaşam alanlarında, yaşam alanına bir karakter kazandıran ve renkli dekorasyonlar yapmanıza imkan sağlayan perdeler ister düz renkli olsun ister farklı renklerden olsun dekorasyonunuzun hayal ettiğinizden daha güzel olmasını sağlar. Dekorasyonunuzun rengini belirlerken öncelikle renk uyumunu bozmamaya dikkat etmelisiniz. Düz renkler, mat renkler veya puantiyeli renklerden oluşan perdeleri seçerken dekorasyonunuzun ana rengini baz almalısınız.,

Oturma odası dekorasyonunda hangi renk perdeler kullanmalıyım, canlı renkli perdeleri dekorasyonda nasıl kullanabilirim, salonumu nasıl daha canlı hale getirebilirim diye düşünüyorsanız rengarenk perdeleri tercih edebilirsiniz. Özellikle yaz aylarının geldiği bu günlerde canlı renklerde perdeleri kullanarak muhteşem dekorasyonlar yapabilirsiniz. Kış ayları için mat ve koyu renkleri tercih edebilir veya ara renkler olan gri, kahve, mor gibi renkleri de kullanabilirsiniz.

Dekorasyon yaparken renk seçiminde zorlanıyorsanız veya dekorasyon rengi ile uyumlu perde seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinde tereddütte kalıyorsanız profesyonel dekoratörler ile çalışabilirsiniz. Dekoratörler, tüm renkleri bir arada kullanabilen, perde renkleri konusunda profesyonel tercihler yapmanızı sağlayan kişilerdir. Evinizin profesyonel olarak dekore edilmesini sağlamak istiyorsanız dekoratörler ile çalışmak doğru bir seçenek olacaktır.

Çiçek desenleri

Çiçek desenli perdeler her evi, her odayı daha enerjik yaşam alanları haline getirir. Bu nedenle ister koyu renkler üzerinde ister açık renkler üzerinde çiçek desenlerini tercih ederek renkli ve desenli perdeler kullanabilirsiniz.

Koyu renkler

Girne, Karşıyaka, Salon Perde Tasarımı ve Uygulaması Levent Home Collection Ev İçiTekstil Ürünleri İpek Mavi
Levent Home Collection

Girne, Karşıyaka, Salon Perde Tasarımı ve Uygulaması

Levent Home Collection

Perdelerde genel olarak kış aylarında tercih edilen renklerdir. Kışlık perdeler için koyu renkler tercih edebilir veya oturma odası, salon gibi misafir ağırladığınız yaşam alanlarında koyu renkli perdeleri kullanabilirsiniz. Perde seçiminde kararsız kalıyorsanız '' Birbirinden güzel renkli perde modelleri '' yazımıza göz atabilirsiniz.

Turkuaz estetiği

Estetik dekorasyonların tamamlayıcı rengi olarak bilinen turkuaz rengini perdelerinizde de tercih edebilirsiniz. Turkuaz renkli perdelerinizi yemek masası takımlarınızla destekleyebilir, yemek odası kombini yapabilirsiniz.

Salonlarda lila zarafeti

Girl's Bedroom homify Eklektik Yatak Odası
homify

Girl's Bedroom

homify

Salon ve oturma odası gibi düzenin hakim olduğu yaşam alanlarında enerjik bir perde tercih etmek istiyorsanız düzen sembolü olarak bilinen lila rengini tercih edebilirsiniz. Renkli perdeler ile salon dekorasyonunuzu muhteşem hale getirebilirsiniz.

Tonlu desenli perdeler

OVACIK ÇEŞME BAĞ EVİ ege perde Kırsal Balkon, Veranda & Teras
ege perde

OVACIK ÇEŞME BAĞ EVİ

ege perde

Cam duvarların yer aldığı yaşam alanlarında tonlu desenlere sahip perde modelleri tercih edebilirsiniz. Görsel olarak göze hitap eden ve göz alıcı güzelliği ile insanı mutlu eden desenli perdeler ile harika dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Açık tonlar

Perde seçiminde kararsız kalanlar için açık tonlu perde modelleri oldukça ideal modellerdir. Şerit desenli perde modellerini seçerek evinizi dekore edebilirsiniz. Açık renkli perde modelleri modern dekorasyonlar için doğru seçimler olacaktır.

Fıstık yeşili renkler

Açık renkleri seven biriyseniz ve evinizi açık renkler ile dekore ediyorsanız fıstık yeşili perde modelleri tercih edebilirsiniz. Açık tül perdeler ile mükemmel bir uyum sağlayan fıstık yeşili rengi tercih edebilirsiniz.

Parlak düz renkler

En İyi Ev Perdeleri Perdeci
Perdeci

En İyi Ev Perdeleri

Perdeci

Dekorasyonunuz için düz renkleri tercih ediyorsanız parlak renkler size avantaj sağlayabilir. Parlak renkler hem dekorasyonunuzun zarafetini ön plana çıkarır hem de görsel anlamda perdelerinizin evinizin daha zarif olmasına katkı sağlar.

Klasik perdeler

En İyi Ev Perdeleri Perdeci
Perdeci

En İyi Ev Perdeleri

Perdeci

Geçmiş dönemlerde popüler perde modelleri olan avangart desenli ve süslemeli perdeler günümüzde de kullanılan perde modelleridir. Avangart desenli perde modellerini özellikle turuncu veya nar çiçeği renginde tercih ettiğinizde muhteşem olacaktır.

Kademeli desenler

Brilliant Store Brilliant Store Pencere & KapılarPerde & Tüller
Brilliant Store

Brilliant Store

Brilliant Store

Perde seçiminde tercih edebileceğiniz bir diğer perde modeli kademeli desenlere sahip klasik perdelerdir. Her türlü pencere için ideal perde modelleri olan bu perdeler ile evinizde harika pencere dekorasyonları yapabilirsiniz.

Zıt renkli çizgiler

Dekorasyon içinde kullanabileceğiniz zıt renkleri perde modeli olarak da kullanabilirsiniz Zıt renkler aynı zamanda evinizin enerjik olmasını sağlayan temel desenlerdir. Perde modeli olarak dikey çizgilere sahip modelleri seçtiğinizde eviniz daha zarif olacaktır.

Romantik kırmızı perdeler

Uygulanmış Projeler Dİ-AR İÇ MİMARLIK Modern Oturma Odası
Dİ-AR İÇ MİMARLIK

Uygulanmış Projeler

Dİ-AR İÇ MİMARLIK

Kırmızı renk, romantizmin sembolü olarak bilinen bir renktir. Kırmızı rengi perde modeli olarak tercih edebilir, parlak renkli bir kırmızı perde ile yatak odanız başta olmak üzere evinizin her odasını romantik bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Krem ve kül rengi

Başkent LOFT Salon Çalışması Origami Mobilya Eklektik Oturma Odası Ahşap
Origami Mobilya

Başkent LOFT Salon Çalışması

Origami Mobilya

Renkli perde modelleri dediğimizde aklınıza canlı renkler gelebilir. Ancak krem ve kül rengi perde modelleri için biçilmiş kaftan olarak bilinir. Evinizde bu renkleri dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

BU bilgiler ilginizi çekti mi ?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!