Yeşil mutfak dekorasyonları için muhteşem 11 örnek | homify

Yeşil mutfak dekorasyonları için muhteşem 11 örnek

umit atdağ umit atdağ
Double storey extension for artist in Bishopston, Bristol Dittrich Hudson Vasetti Architects Modern Mutfak
Loading admin actions …

Dekorasyon yapacağınız yer mutfak olduğunda kalınıza binbir çeşit renk ve desen gelecektir. Mutfak renkleri arasında yer alan yeşil renk günümüzde ev hanımları tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir. Mutfak duvarlarında, mutfak dolaplarında, mutfak ve tezgah fayanslarında, perdelerde, mutfak tezgahlarında, aydınlatmalarda kısacası her detayda yeşil ve tonlarını kullanarak yeşil mutfak dekorasyonu yapabilirsiniz. Mutfağımda yeşil perde kullanmak istiyorum diyorsanız mutfak renklerinin tonlarına göre yeşil perdeler oldukça hoş olacaktır. Yeşil mutfak fayansları ve yeşil mutfak tezgahları popüler dekorasyon düşünceleri olarak mutfak planlayıcıları tarafından tercih edilmektedir.

Mutfağınızda cesur ve modern bir dekorasyon yapmak istiyor ve aynı zamanda enerjik renkleri düşünüyorsanız yeşil renkler doğru tercihlerdir. Özellikle modern ve retro mutfak dekorasyonu yapacaklar için açık yeşil ve koyu yeşil tonları muhteşem tercihler olur. Canlı renkleri çok seven ve canlı mutfak dekorasyonu yapmak isteyenler için parlak yeşil renkler düşünülebilir. Mutfağınızda bahar esintisi estirmek istiyorsanız parlak ve canlı yeşil tonlarını tercih etmelisiniz. Klasik mutfak dekorasyonu yağmak isteyenler için mat yeşil tonları doğru tercihler olurken vintage mutfak dekorasyonu yapmak isteyenler için koyu ve mat yeşil tonlar doğru tercihler olacaktır.

Yemek pişirme ve servis alanı olarak dekore edeceğiniz mutfaklar aynı zamanda bir yemek odası veya yaşam alanı formuna da dönüşebilir. Profesyonel bir yemek odası dekorasyonu veya açık mutfak dekorasyonu yapmak istediğinizde yeşilin tüm tonlarını kullanabilirsiniz. Mutfak mobilyalarında veya yemek masası gibi detaylarda kullanacağınız yeşil tonları evinizin muhteşem olmasına katkı sağlayacaktır.

Klasik yeşil mutfaklar

MR & MRS HARRISON'S KITCHEN Diane Berry Kitchens Modern Mutfak
Diane Berry Kitchens

MR & MRS HARRISON'S KITCHEN

Diane Berry Kitchens

Açık mutfak dekorasyonu için canlı yeşil renkler biçilmiş kaftandır. Dilediğiniz tonlarda mutfağınızı renklendirerek mutfağı, oturma odası veya salonun bir parçası haline getirebilirsiniz. Böylece her zaman enerjik görünen bir mutfağa sahip olabilirsiniz. 

Pastel tonları

Küçük mutfak dekorasyonlarında tercih edeceğiniz pastel renkler her zaman size avantaj sağlayacaktır. Açık renklerle muhteşem kombinasyonlar oluşturabileceğiniz pastel yeşil tonları ile mutfağınızı daha özel hale getirebilirsiniz. 


Canlı yeşil tonları

Mutfağınızda canlı bir ortam yaratmak istiyorsanız fıstık yeşili olarak da bilinen renkleri kullanmalısınız. Her detayda kullanabileceğiniz bu renk için '' Yeşil esintili mutfaklar '' yazımıza göz atabilir ve farklı fikirler edinebilirsiniz. 

Koyu yeşil mutfak adası

Retro veya vintage mutfak dekorasyonu için en doğru tercih koyu yeşil tonlarıdır. Özellikle ahşaplarda muhteşem yüzey görselleri oluşturan koyu yeşil tonlarını dilerseniz duvarlarda da kullanabilirsiniz.

Mutfak rafları

Yeşil dokunuşları ana mobilyalar yerine küçük detaylarda da kullanabilirsiniz. Küçük mutfak rafları, duvar tabloları veya küçük mutfak aksesuarlarında yeşil tonlarını tercih edebilir ve muhteşem mutfak dekorasyonlarına imza atabilirsiniz.

Mutfak tezgahları

Yeşil tonlarını mutfak tezgahlarının yüzeylerinde de kullanabilirsiniz. Ahşap mutfak tezgahları veya cam mutfak tezgahlarını tercih ederek yeşili en iyi şekilde mutfağınıza yansıtabilirsiniz. Küçük mutfak adaları ve mutfak tezgahlarında bu renkler en ideal tercihlerdir.

Duvar dekorasyonları

Double storey extension for artist in Bishopston, Bristol Dittrich Hudson Vasetti Architects Modern Mutfak
Dittrich Hudson Vasetti Architects

Double storey extension for artist in Bishopston, Bristol

Dittrich Hudson Vasetti Architects

Mutfağınızda yeşilin tüm tonlarını kullanmak istiyorsanız duvarlardan başlamalısınız. Pastel tonlarda mutfak duvarları boyayabilir veya mat yeşil tonları ile mutfağınıza karakter kazandırabilirsiniz. Küçük ahşap raflar duvarda çok güzel duracaktır.

Mutfak dolapları

motik Klasik Mutfak

Yeşil tonlarını en iyi şekilde kullanacağınız mobilyalar mutfak dolaplarıdır. Ahşap yüzeyler üzerinde dilediğiniz tonlarda boyama yapabilir ve mutfağınıza retro bir görünüm kazandırabilirsiniz. Ayrıca ahşap mutfak dolaplarının mutfak içinde harika görünmesine de katkı sunabilirsiniz.

Mutfak fayansları

Yeşil rengin tüm tonlarını mutfak fayansları üzerinde tercih edebilirsiniz. Canlı yeşil renklere sahip klasik küçük fayanslar üzerine ekonomik led aydınlatmalar yerleştirerek mutfağınızda harika, küçük detaylar oluşturabilirsiniz.

Küçük donuşlar

Birch ply and formica kitchen Matt Antrobus Design Modern Mutfak
Matt Antrobus Design

Birch ply and formica kitchen

Matt Antrobus Design

Mutfağınızın tamamını yeşille renklendirmek zorunda değilsiniz. Basit ve küçük dokunuşlar ile muhteşem yeliş mutfaklara imza atabilirsiniz. Bunun için mutfak tezgahınızı tercih edebilir veya yeşil bir mutfak aydınlatması da yapabilirsiniz.

Sarı ile kombinasyon

Selçuk Villa BAGO MİMARLIK Modern Mutfak
BAGO MİMARLIK

Selçuk Villa

BAGO MİMARLIK

Sarı renk en iyi yeşil tonları ile kombinlenir. Bu nedenle mutfak içinde dilediğiniz bir yeşil dekorasyon için sarı rengi de düşünebilirsiniz. Böylece yeşil rengin hakimiyetini ve estetiğini sarı tonları ile pekiştirmiş olursunuz.

Bu dekorasyonları beğendiniz mi ? 

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!