6 şahane evle bir İstanbul masalı

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

6 şahane evle bir İstanbul masalı

ümit  atdağ ümit atdağ
Villa Dragos Modern Evler Emrah Yasuk Modern
Loading admin actions …

Ülkemizin göz bebeği şehirlerinden biri olan İstanbul'da yaşamak ve İstanbul'un tadını çıkarmak herkesin arzuladığı ve hayal ettiği bir durum. Bu nedenle İstanbul evleri ve farklı ev dekorasyonları ile bir İstanbul masalı yaşamanız için homify sizlere tarihi ve modern evlerden oluşan bir evler derlemesi yaparak İstanbul evleri hakkında fikir edinmenizi sağlıyor. Deniz manzarası, boğaza nazır evleri,  modern siteleri ve küçük şehircikler haline gelmiş ilçelerde yer alan bu evler adeta insanı büyüleyen, mest edici bir güzelliğe sahip görsel ve estetik evlerdir. Gelin hep birlikte bu evlerden oluşan derlemeyi inceleyelim ve bu masalı birlikte yaşayalım.

Deniz manzaralı bir villa

Dış cephe Modern Evler Emrah Yasuk Modern
Emrah Yasuk

Dış cephe

Emrah Yasuk

Evinin deniz manzarası olmasını istemeyen yoktur. İstanbul'da deniz manzaralı bir evin maliyeti epey yüksektir. Bu durumdan dolayı denize uzak ancak yüksek olan tepelere kurulu evler daha uygun maliyetlere sahip olabileceğiniz evler. Bu örnekte olduğu gibi denize uzak mesafe de olmasına rağmen deniz manzarasına sahip olan bu villa bodrum kat zemin kat ve birinci kat olmak üzere üç kattan oluşuyor. Birinci kat dış cephesi ahşap ile kaplanmış ve şiddetli lodostan korunması sağlanmış. Çatısı, zemin kat duvar rengi, ahşap kaplaması  ve çevre düzenlemesi ile oldukça ideal bir güzelliğe sahip bu ev denizi gören manzarası ile insanı mutlu ediyor. Ana girişe yapılan renkli rüzgarlık evin daha renkli olmasını sağlamış.

Boğaza nazır köşk

İstanbul'un meşhur köşkleri ve boğaza nazır evleri herkesin hayran kaldığı büyüleyici güzelliği olan ve yapılacak yenileme çalışmaları için Koruma Kurullarından izin alınması gerekiyor.  Resimde yer alan ve boğazın bir parçası olan bu ev, çok sayıda pencereye sahip olacak şekilde inşa edilmiş. Buradaki amaç boğazın manzarasının ve boğaz havasının evin salonunda mutfağında ve yatak odasında dahi hissedilmesini sağlamak. Çatı tasarımı ve kiremit rengi evi boğazın bir incisi haline getiriyor.

Bahçe ve peyzaj

İstanbul hızla beton bir şehre dönüştüğü için yeşil ve yeşil alanlar oldukça azalmıştır. Bu nedenle İstanbul evlerinde yeşile dair iz bulmakta oldukça zorlanırsınız. Masalsı İstanbul evlerinde ise durum tam tersidir. Evin geniş bir bahçesi vardır, tıpkı masallarda hayal edilen evler gibi, bu bahçe içerisinde çok şık ve çok estetik, huzur verici bir düzenleme yapılmıştır. Örnek resimde yer alan ve denize uzak olmasına rağmen bahçesinin güzelliği ile muhteşem görünen bu evde olduğu gibi  iki katlı, yeşillikler içerisinde ve geniş bir bahçesi olan bir eve sahip olabilir ve İstanbul'u, masal şehrini keyifli bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Kusursuz güzellik

İstanbul'da denize uzak bir alanda yaşamak zorundaysanız yapmanız gereken evinizin bahçesini düzenlemek ve bu bahçenin keyfini yaşamaktır. örnek resimde oval bir verandaya sahip, tek katlı geniş bir ev ve bu eve ait geniş bir bahçe görünüyor.  Geniş bir veranda ve geniş bir bahçe sahibi olması bu evin bahar ve yaz aylarında keyif alanı haline gelmesini sağlıyor. evin bahçesinde kahvaltı, akşam yemeği, misafirler ile geçirilen hoş vakitler İstanbulluların arayıp da bulamadıkları keyiflerdir. Bu nedenle böyle bir eve sahipseniz çok şanslısınız demektir.

Küçük şehirler

Nef Maslak Modern Evler apak mimarlık Modern
apak mimarlık

Nef Maslak

apak mimarlık

İstanbul evleri şehir içinde yer kalmadığından artık  küçük şehir siteleri haline gelmiştir. Boş arazilere küçük siteler kurarak insanların farklı alanlara göç etmesini sağlayan bu evler sayesinde yoğunluğun şehir merkezinden başka alanlara kaydırılması sağlanmaya başlanmıştır. Örnek resimde yer alan ev örneğinde olduğu gibi manzarası olan araziye kurulmuş binalar insanların yaşam alanları olmaya başlamıştır. Manzaraya karşı olan cephe tamamen cam duvarlardan yapılarak manzaranın evin içine daha fazla girmesi sağlanmış ve evin dış cephesinin daha görsel olmasına katkıda bulunulmuş.

Villalar

İstanbul'un yerlileri ve parası olan kesim kendisine özel alanlar satın alarak arzu ettikleri güzellikte ve tasarımda villalar yaptırarak buralarda yaşamaya başladılar. Resimde gördüğünüz yalı örneğinde olduğu gibi İstanbul'un bütün güzelliklerini bu villa da yaşayan insanlar şehrin kalabalık noktalarının uzağında oldukları için de ayrı bir mutluluğa sahipler. evlerini keyiflerince tasarladıkları için fonksiyonel bir eve sahip olmanın verdiği haz İstanbul'un masalsı tarafını daha keyifli yaşamalarını sağlıyor.

Bu evlerden siz hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!