Evleriniz için modern koltuk takımları örnekleri | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Evleriniz için modern koltuk takımları örnekleri

ümit  atdağ ümit atdağ
Modern Oturma Odası Mantovani e Rita Arquitetura Modern
Loading admin actions …

Çağımızda koltuk takımları modern teknolojiye ayak uydurarak gelişme göstermiş ve çeşit olarak yüzlerce model koltuk takımı tasarlanmış, üretilmiş ve mobilya kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur. Koltuk takımlarını geleneksel modellerde üreten firmaların yanında yeni nesil tasarımcıları ve dünyada ki trendi takip eden kullanıcılar ile birlikte modern koltuk takımları  tasarlanmış ve üretilmiştir. Tamamen arz talep dengesi üzerine kurulu olan sistemde müşteriler, ihtiyaçlarına göre istedikleri modern koltuk takımlarını geleneksel ve klasik tarza uydurarak her iki stili birden evlerine yerleştirmişlerdir. Teknolojinin çağ atlaması ve mobilya sektörünün gelişmesi ile farklı tasarımlarda modern koltuk takımları tasarlanmış, bu tasarımlar kullanıcıların istedikleri doğrultusunda revize edilmiş ve kullanıcılara hitap eden kullanışlı, estetik zarif modern koltuk takımları üretilerek kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.

Eskiden sırt kısmı ahşaptan yapılan ve vitrin gibi dizayn edilen kanepelerin yerini zamanla klasik koltuklar ve kanepeler almıştır. Klasik koltuklar bir kaç farklı modelde üretilirken teknolojik olarak gelişen mobilya sektörü sayesinde dünyada ki trendler ve kullanılan koltuk takımları takip edilerek benzer modern koltuk takımları üretilmiştir. Modern koltuk yakımları günümüzde kişilere özel; sırt dayaması farklı boylarda, U ve L köşe koltuk takımlar, kolçakları sehpa olarak kullanılabilen ahşap içerikli modern koltuk takımları, tay tüyü, kumaş, ve deri içerikli modern koltuk takımları, sünger veya yay içerikli, deri işlemeli, gürgen, kestane, sunta, mdf lam gibi malzemelerden üretilen modern koltuk takımlarının yanında özel ahşap işlemeli, oyma ahşaptan yapılmış desen içerikli modern koltuk takımları da bulunmaktadır.

Kullanılan makas türüne göre, kullanılan malzemenin kalitesine göre,  tasarımına göre, kumaşına göre, desenine göre, kullanışlılığına göre fonksiyonel tasarımlarda modern koltuk takımları seçebileceğiniz gibi,  odalarınızın dekorasyonuna uygun renklerde, odalarınızın mimari şekline ve yapısına göre özel üretilmiş ve fonksiyonelliği olan modern koltuk takımları da seçebilirsiniz.  Burada dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta modern koltuk takımları için ayıracağınız bütçelerdir. Çok kaliteli ve çok fonksiyonel koltuk takımları için devasa rakamlar ödemeniz gerekmemektedir. Uygun ve ekonomik fiyatlara modern koltuk takımları yaptırabileceğiniz gibi, hazır yapılmış ve modaya uygun koltuk takımları da alabilirsiniz.

evlerinizin dekorasyonunu yaparken koltuk takımı için mobilya markalarının kataloglarını, satış bayilerinin teşhir ofislerine gidebilir, homify oturma odası örneklerini inceleyerek modern koltuk takımları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Fonksiyonel koltuk takımları

Oturma odalarınıza, salonlarınıza yada mutfaklarınıza koltuk takımları seçmekte kararsız kaldıysanız, örnek resimdeki gibi bir koltuk takımı önerebilirim. Sade bir tasarıma sahip iki büyük minderden ve minderlerine göre kasalardan oluşan  ikili koltuk ve koltuk takımının geri kalan diğer parçaları da odalarınıza estetik ve fonksiyonellik kazandıracaktır. Renk olarak özellikle bej rengin tercih edilmesi odayı aydınlatmış ve ferah göstermiştir.

L köşe koltuk takımları

Salon veya oturma odalarınızın geometrik şekline göre koltuk takımları bulabilirsiniz. Uzun bir salonunuz varsa örnek resimdeki gibi bir L köşe koltuk takımı seçebilir, modüler olduğu için yatak olarak da kullanabileceğiniz bir modern koltuk takımı tercih edebilirsiniz. Renk seçimi tamamen salonunuzun veya oturma odanızın dekorasyonuna bağlı olarak değişir. Özel süslemeler isterseniz  özel olarak yaptıracağınız koltuk takımlarınıza uygun süslemeler tercih edin.  Koltuk takımları  kırlentlerini koltuk kumaşlarına tezat seçerek canlılık ve görsellik sağlayabilirsiniz.

Aykırı tasarıma sahip koltuk takımları

Klasik Oturma Odası homify Klasik

Salonlarınızın canlı ve farklı görünmesini istiyorsanız koltuk takımlarınızın parçalarını farklı renklerde tercih edebilir ve salonlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Yandaki resimde olduğu gibi üçlü koltuğu bej veya açık kahve rengi olarak seçip tekli koltukları turunç veya lila renklerde tekli koltuk tercih edebilirsiniz. İkili koltuğu puf koltuk şeklinde tercih edip salonunuza farklılık kazandırmış olursunuz. Ayrıca modern koltuk takımınıza modern orta masa seçerek salonunuza veya oturma odanıza canlılık kazandırabilirsiniz.

Modüler koltuk takımları

Koltuk takımları günümüzde bütün olarak veya tek parça halinde üretildiği gibi modüler olarak da üretilmektedir. Örnek resimde yer alan koltuk takımları gibi ihtiyacınıza ve salonlarınızın şekline göre modüler olarak üretilip fonksiyonellik kazandırılan modüler modern koltuk takımlarını seçerek hem salonunuzun hacmini verimli olarak kullanmış olursunuz hem de modern koltuk takımlarından yararlanmış olursunuz. Modüler koltuk takımları düz olarak kullanılabildiği gibi U veya L biçiminde dekore edilerek de kullanılabilmektedir.

Sade ve yalın koltuk takımları

Salonlarınız, mutfaklarınız ve oturma odalarınız için farklı, renkli ve çok renkli koltuk takımları seçebileceğiniz gibi örnek resimde yer alan sade ve yalın tekli, ikili koltuk gruplarından oluşan koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz. Özellikle yalın dekorasyonlardan hoşlananlar için biçilmiş kaftan olan bu  koltuk takımları odaların ve salonların renklerine uygun olarak seçildiğinde yer döşemeleri ile birlikte zarif ve estetik hale gelmesi sağlanmış olur. Örnek resimdeki gibi bir salon dekorasyonu yapmak isterseniz yalın ve sade modern koltuk takımlarını seçebilirsiniz.

Süslü modern koltuk takımları

Klasik Oturma Odası homify Klasik

Salonlarınızı veya odalarınızı renk cümbüşü içinde, aksesuar süslemeleri ile birlikte dekore etmek istiyorsanız yandaki resimde görülen örnek dekorasyonda yer alan üçlü koltuk yan kolçakları çok engin şekilde tasarlanmış, siyah beyaz renklerde düşünülmüş kırlentler ile birlikte çok estetik durmuş, aksesuar süslemeleri ile birlikte orta sehpa ve yer halısı ile zarif dekorasyonlar yapabilirsiniz. Sizlerde modern koltuk takımları tercihlerinizde örnek resimdeki gibi bir koltuk takımı tercih edebilirsiniz. Duvar ve sehpa süsleri ile birlikte odalarınıza ferahlık, canlılık ve görsellik katmıştır.

Siyah ve kaplan desenli koltuk takımları

Düz desenlerden ve klasik koltuk takımlarından sıkıldıysanız sizlere resimdeki gibi bir koltuk takımı tercih etmenizi önerebilirim. Yandaki resimde kaplan desenleri ile süslenmiş koltukların yanına siyah renkli üçlü koltuk ile dekore edebilir ve orta masa olarak puf koltuk kullanabilirsiniz. Siyah koltuk kırlentleri ve minderleri kaplan desenli, kaplan desenli koltukların ise siyah kırlent ve minderler ile dekore edebilirsiniz. Orta masa olarak kullanılan puf minder veya koltuk için kaplan desenli kılıf kullanılabilir.

Büyük salonlar için koltuk takımları

Evlerinizde salonlar için ayırdığınız odalar büyük hacimli ise bu salonlar için seçeceğiniz koltuk takımları da salonlarınızı doldurur nitelikte olmalıdır.  örnek resimdeki dekorasyonda görülen koltuk takımları büyük salonlar için ideal koltuk takımlarıdır. Renk olarak yer halısı ile uyumlu kenar kolçakları ve sırt kısımları konfor olarak istenilen şartlarda olan koltuklar yaysız tay tüyünden olduklarından çok rahat ve konforludur. Sizlerde ev dekorasyonlarınız için minder sayısı çok olan resimdeki gibi rahat, yumuşacık ve konforlu koltuk takımlarından kullanabilirsiniz.

Modern yeni nesil koltuk takımları

Eklektik Oturma Odası homify Eklektik

Evleriniz için farklı ve modüler koltuk takımları istiyorsanız resimdeki gibi koltuk takımlarını kullanabilirsiniz.  Sırt kısmı yükseklikleri farklı boylarda olan, oturulan sünger bölümü daha derin ve yumuşak olan kahverengi  tay tüyü ile kaplanmış ve hem kahverengi hem de mavi minderler ile süslenmiş olan koltuk takımını tercih edebilirsiniz. Büyük salonlarınız için resimdeki gibi örnek koltuk takımları kullanabilir ve salonlarınıza veya odalarınıza görsellik, canlılık, ferahlık katabilir, büyük salonlarınızı dolu dolu gösterebilirsiniz.

Modüler modern koltuk takımları

Ahşap yoğunluklu salonlar için modüler koltuk takımları ile istediğiniz dekorasyonları yapabilir ve koltuk takımlarını istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Örnek resimdeki gibi bir salon dekorasyonu için modüler ikili veye üçlü koltuk takımları kullanarak U veya L köşe takımları yapabileceğiniz gibi, düz olarak birleştirerek duvar boyunca bir koltuk takımı oluşturabilirsiniz.

Bu modern koltuk takımlarını siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!