Modern bir çatı terası için neler yapılmalı

ümit  atdağ ümit atdağ
Loading admin actions …

Evinizin de keyifli zaman geçirmek için bir terasa ihtiyacınız vardır. Güzel ve şık bir teras oluşturmak ve bu terası bir yaşam alanı haline getirerek zarif bir şekilde dekore etmenin altın kuralları vardır. Bir terası zarif ve şık bir şekilde dekore etmediğiniz zaman boğucu ve kasvetli bir terasa sahip olursunuz. Doğal bir teras için öncelikle terasın yerini iyi bir şekilde belirlemek gerekir. evinizin çatısında, birinci katında veya bahçe içinde bir alanı belirlemeli ve bu alanın güneşi doğrudan aldığından emin olmalısınız. Aksi durumda yaz ve kış aylarında verim alamadığınız bir terasınız olur. Homify ;  teras oluşturmak için dikkat edilmesi gereken altın kuralları görebileceğiniz modern terasları bir araya getiriyor.  Bu kuralları dikkatli bir şekilde uyarlayarak evinizde mutlu olabileceğiniz huzurlu zamanlar geçirebileceğiniz bir terasa sahip olabilirsiniz.

Tam donanımlı bir teras

Arq Renny Molina:  tarz Teras
Arq Renny Molina

Pent House 505

Arq Renny Molina

Küçük bir alan teras haline getirilerek terasın kusursuz bir teras olması için terasa özel bir mutfak yapılmış, ideal bir zemin kaplaması yaparak bu alanı evin yemek salonu şeklinde dizayn edilmiş. Ahşap kaplama alanın kenarında taş kaplı bir alan bırakılmış ve bir plaj havası oluşturulmuş. Güneşlenmek ve serin havalarda uzanmak için şezlonglar yerleştirilmiş ve tam donanımlı bir teras ortaya çıkarılmış.

Basit ve rahat bir teras

Decorum . London: modern tarz Bahçe
Decorum . London

London garden roof-top terace

Decorum . London

Evinizin çatısında kullanılacak bir alan var ise resimdeki gibi basit ve rahat bir teras oluşturabilirsiniz. Zemin ve duvarlar ahşap kaplanarak teras mobilyaları ahşap tercih edilmiş ve hem uyum sağlanmış hem de doğal bir teras yapılmış. Teras kenarında ahşap saksılar içine yeşil bitkiler yerleştirilmiş terasta bir bahçe havası oluşturularak doğallık en üst noktaya taşınmış.

Çatı terası

homify: modern tarz Bahçe
homify

Outdoor Living Pod, Louvered Roof Patio Canopy Installation in the Scottish Borders.

homify

Evin bahçesinde olduğu gibi çatısında da muhteşem bir teras oluşturabilirsiniz. Resimdeki teras örneğinde olduğu gibi yarı açık yarı kapalı bir teras yaparak yaz ve kış aylarında yaşam alanı olarak kullanabileceğiniz bir terasa sahip olabilirsiniz. Koyu ahşap tercih edilerek zemin kaplanmış, teras mobilyaları burada da ahşap malzemelerden tercih edilerek doğal bir çatı terası oluşturulmuş.

Yeşil çatı terası

Azoteas Verdes:  tarz Teras
Azoteas Verdes

Azotea Verde de 213 m2 en la empresa Melcsa para el uso de los empleados.

Azoteas Verdes

Çatı terasına bir örnek olarak resimdeki teras örnek gösterilebilir. Çatının tüm alanı teras olarak tasarlanıp yeşiller içinde şık bir teras ortaya çıkarılmış. Basit bir kaç mobilya ile terasın tüm donanımı sağlanmış ve eksiksiz bir teras yapılmış.

Romantik bir teras

Nash Baker Architects Ltd:  tarz Teras
Nash Baker Architects Ltd

​The roof terrace at the Chelsea House.

Nash Baker Architects Ltd

Teraslar aynı zamanda romantik vakit geçirebileceğiniz ve kendiniz ile baş başa kalabileceğiniz alanlar olduğu için  evinize resimdeki gibi bir şöminesi bulunan teras yaparak özel bir yaşam alanı sahibi olabilirsiniz. Bu terasta olduğu gibi aksesuarlar yerleştirerek terasınızın eşsiz bir teras olmasını sağlayabilirsiniz.

Minimalist teraslar

Yorkshire Gardens:  tarz Teras
Yorkshire Gardens

Vibrant Roof Terrace

Yorkshire Gardens

Bir terasın yaşam alanı olması için teras mobilyaları ile doldurulması şart değildir. Bu tür bir teras için resimdeki gibi basit bir masa ve sandalye takımı yanında renkli saksılar tercih ederek minimalist tarzı yansıtan bir terasa sahip olabilirsiniz.

Aydınlatma ve şıklık

Bir terası daha şık ve daha zarif hale getirmek için resimdeki terasta olduğu gibi şık bir aydınlatma yapabilir ve terasınızın bir yıldız gibi ışıl ışıl olmasını sağlayabilirsiniz. Bir yemek barı ile terasın modern bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz.

Bu modern terasları siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS: modern tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!