Dekorasyonda Konsept Arayanlara İlham Olabilecek 14 Fikir

umit atdağ umit atdağ
Nish İstanbul Remzi Solmaz Ofis Dekorasyonu Grand Office Modern Çalışma Odası
Loading admin actions …

Bir fikre, bir temaya göre tasarımı yapılan ve belirli fikirler ışığında düzenlenerek mekana dikkat çekici, göz alıcı bir güzellik katan mobilyalar her zaman tercih edilmiştir.Özellikle ticari işletmeler tarafından oldukça popüler olan ve günümüzde ev hanımlarınca da revaçta olan konsept tasarım dekorasyonlar dekoratörler tarafından profesyonel bir şekilde yapılmaktadır. Tecrübeli ve alanlarında profesyonel çalışmalar yapan dekoratörler konsept tasarım dekorasyonlar ve konsept fikirler ile modern ve oldukça işlevsel dekorasyonlara imza atmaktadır. Modern mobilya konsept tasarım ile buluştuğunda hayal edemeyeceğiniz görsellik ortaya çıkacaktır. Popüler ve modern tasarımların yanı sıra birbirinden işlevsel özelliklere sahip olan spesifik eşyalar tasarımlarınızın daha özel olmasını sağlayacaktır. Evinizi oturma odası, yatak odası, bahçe, teras, balkon, çocuk odası, çalışma odası gibi önemli yaşam alanlarında konsept fikirleri kullanarak ihtiyaçlarınıza eksiksiz bir şekilde cevap veren, zarafeti ile göz kamaştıran ve göze hitap eden yaşam alanları dizayn edebilirsiniz.

Belirli bir tema çerçevesinde yapacağınız düzenlemeler ile mekan tasarımı yaptığınızda konsept bir fikir oluşturmuş olursunuz. İster mobilya, ister mekan, ister aksesuar veya ürün isterseniz cephe tasarımlarında konsept fikirler tercih edebilirsiniz. Burada önemli olan kişisel zevklerinize hitap edecek ve hayal gücünüzü ön plana çıkaracak olan tasarımlardır. Çocuk odası dekorasyonu yaparken çocuğunuzun merkezinde çocuğunuza özel tasarımlar yapabilirsiniz. Yapacağınız konsept tasarım ile çocuğunuzun muhteşem bir odası olacaktır. Çocuk odası dekorasyonu dışında evinizin iç mekan tasarımlarını bu şekilde yapabilir, bahçe ve teras gibi dış ortam yaşam alanlarını da bu şekilde dekore edebilirsiniz. Bahçe konsept fikirleri ile bahçelerinizi daha özel hale getirebilirsiniz. Kullanacağınız bahçe mobilyalarını konsept mobilya modelleri arasında seçebilir, bahçenize özel ve modern bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Bahçe dekorasyonlarında olduğu gibi teras dekorasyonları içinde konsept fikirleri tercih edebilirsiniz. Teras konsept fikirleri ile ister geni bir terası isterseniz küçük bir terası modern bir şekilde dekore edebilirsiniz. Yapacağınız dekorasyon için konsept bir fikir oluşturabilir, işin profesyonelleri ile iletişime geçerek dilediğiniz gibi bir tasarıma da imza atabilirsiniz.


Konsept bahçe mobilyaları

Bahçe dekorasyonu yaparken dikkat edeceğiniz önemli birkaç nokta var. Bu noktalardan birincisi evinizin bahçesi ile verandası birleşik mi değil mi? Eğer bahçeniz veranda ile bitişik nizam bir tasarıma sahipse yapacağınız tasarımdan kullanacağınız mobilyalara kadar her detay değişecektir. Bu nedenle evinizin mimari tasarımına göre dekorasyon fikri oluşturmanız gereklidir. Bitişik nizam bir bahçeye sahipseniz bahçe ile veranda arasında özel bir oturum alanı oluşturabilir, konsept bahçe mobilyaları ile bu alanı daha özel hale getirebilirsiniz. Mobilya renklerini ahşap renklerini ön planaçıkaracak olan beyaz ve tonları olarak düşünebilirsiniz.

Sadeliğin modern hali

Bahçe dekorasyonu yaparken sade ve minimalist bir tasarım yapmak istiyorsanız başta bahçe peyzajınız olmak üzere tüm tasarımları dikkatli ve birbirine uygun olacak bir şekilde yapmalısınız. Modern mimariye sahip bir eviniz varsa ve özel bir bahçe tasarımı yapacaksanız konsept fikirler tercih etmeli, bu fikirleri konsept mobilyalar ile desteklemelisiniz. Sadeliğin modern hali olan mobilyalar seçerek bahçenizi hayal ettiğinizden aha güzel bir şekilde dekore edebilir, minimalist ve modern tasarımlar yapabilirsiniz.

Teras dekorasyonları

Konsept dekorasyon fikirlerini sadece bahçe de değil, evinizin tüm yaşam alanlarında düşünebilirsiniz. Özellikle serin havaların tadını çıkardığınız teras gibi yaşam alanlarında konsept fikirler tercih ederek klasik dekorasyonlardan uzak durabilirsiniz. Yeşilin ağırlıkta olduğu modern ve aynı zamanda görsel özeliklere sahip bir teras için aykırı renkleri bir arada kullanabilirsiniz. Ahşap ve kütüklerden oluşan sehpalar ve saksılar ile beyaz teras mobilyaları bu fikir için biçilmiş kaftandır.

Bahçe aksesuarları

Konsept fikirler tercih ederek bahçenizi dekore edecekseniz konsept aksesuarlar kullanabilirsiniz. Klasik aksesuarlardan farklı olarak tercih edebileceğiniz ahşap figürler bahçenizin daha doğal ve daha özel olmasını sağlayacaktır. Büyük ölçülere sahip modern tasarımlı aksesuarlar ile muhteşem işlere imza atabilir, bahçe oturum alanlarını daha görsel hale getirebilirsiniz. Bahçenizi daha özel kılmak istiyorsanız fikir edinmek adına ''Çok güzel bir bahçe mi istiyorsunuz? 22 örnek fotoğraf! '' yazımıza göz atabilirsiniz.

Konsept mobilyalar

Antik Koltuk Takımı Luxev Mobilya Oturma OdasıKanepe & Koltuklar
Luxev Mobilya

Antik Koltuk Takımı

Luxev Mobilya

Geniş bir oturma odanız varsa ve konsept fikirler ile dekore etmek istiyorsanız mobilyalarınızı çok titiz bir şekilde seçmelisiniz. Birbiri ile uyumlu renklere sahip konsept mobilyalar tercih ederek muhteşem dekorasyonlar yapabilirsiniz. Geniş bir halı ile zemini görselleştirebilir, estetik bir orta sehpa ile konsept bir fikir ışığında dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Özel tasarım mobilyalar

Ofis Dekorasyonu Grand Office Modern Çalışma Odası
Grand Office

Ofis Dekorasyonu

Grand Office

Evinizde veya iş yerinizde bir yaşam alanını dekore ederken öncelikle işlevsel tasarımlara sahip mobilyalar seçmelisiniz. İşlevsel ve tek parça mobilya tasarımları her zaman yaşam alanlarınızı daha fonksiyonel ve daha özel kılacaktır.

Konsept ve kompakt tasarımlar

Compact Sport Triple Ranza Alım Mobilya Çocuk OdasıYatak & Beşikler
Alım Mobilya

Compact Sport Triple Ranza

Alım Mobilya

Özellikle küçük ev dekorasyonlarında ve çocuk odası tasarımlarında kompakt mobilyalara ve konsept fikirlere daha fazla ihtiyaç duyulur. İşlevsel bir dekorasyon için kompakt mobilyalar kullandığınızda hem daha kullanışlı hem de daha bütünsel ve görsel bir dekorasyona imza atmış olursunuz. Beyaz renkler her zaman konsept fikirler için ideal seçimler ve tercihler olmuştur.

Konsept tasarımlar

Yaşam alanlarınızı daha özel ve daha kullanışlı hale getirmek için modern olduğu kadar fonksiyonel tasarımlara ihtiyaç duyarsınız. Özellikle geniş bir yaşam alanını sanal sınırlar şeklinde bölmek veya küçük evlerde ikinci bir yaşam alanı oluşturmak istiyorsanız konsept tasarımları tercih edebilirsiniz. Renkli ve kullanışlı bir tv ünitesi ve aynı zamanda raf sistemi kullanarak modern bir yaşam alanına sahip olabilirsiniz.

Aynı zamanda sehpa

Konsept tasarımlar içinde yer alan kullanışlı mobilyalar her zaman hayat kurtarır. Bir yandan koltuk veya oturma grubunun bir parçası olan bir yandan da sehpa olarak kullanabileceğiniz işlevsel tasarımlı mobilyalar hayal ettiğiniz işlevsel yaşam alanları için biçilmiş kaftandır. Konsept mobilya tercih edecekseniz bu mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Yatak odası konsepti

Salvador Yatak Odası Takımı Kargılı Ev Mobilyaları Yatak OdasıElbise Dolabı & Komodinler
Kargılı Ev Mobilyaları

Salvador Yatak Odası Takımı

Kargılı Ev Mobilyaları

Yatak odanızda konsept bir tasarım yapacaksanız kullanacağınız tüm mobilyalar birbiri ile uyumlu olmalıdır. Elbise dolabı, makyaj masası ve yatak karyolaları uyumlu ve bütünsel özelliklere sahip olduğunda yatak odanızda harika bir dekorasyon yapmış olursunuz.

Genç odaları

Legend Genç Odası Takımı Kargılı Ev Mobilyaları Çocuk OdasıElbise Dolabı & Komodinler
Kargılı Ev Mobilyaları

Legend Genç Odası Takımı

Kargılı Ev Mobilyaları

Konsept fikirler ile dekore edebileceğiniz yaşam alanlarından biri de genç odalarıdır. Modern ve aynı zamanda gençlerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek özelliklere sahip konsept bir genç odası için bu dekorasyonu birebir kopyalayabilirsiniz. Görsel özelliklerinin yanı sıra işlevsel özellikleri ile ön plana çıkan bu tasarım çocuklarınızı büyüleyecektir.

Özel koltuklar

Anemon Modern Koltuk Takımı Kargılı Ev Mobilyaları Oturma OdasıKanepe & Koltuklar
Kargılı Ev Mobilyaları

Anemon Modern Koltuk Takımı

Kargılı Ev Mobilyaları

Evinizde modern ve aynı zamanda konsept bir tasarım yapacaksanız özel bir koltuk tercih edebilir, berjerler ile bu koltuğu destekleyebilirsiniz. Krem tonlarında ve sade tasarıma sahip olan bu koltuğu tercih ederek oturma odası veya misafir odası gibi yaşam alanlarını oldukça sade bir şekilde dekore edebilirsiniz. Beyaz renkli koltuklar ile oldukça şık bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Yemek masası zarafeti

Konsept mobilyalar tercih edecekseniz özellikle yemek odası gibi zarafeti en üst nokta da olan yaşam alanları için tercih edebilirsiniz. Yemek masası ve sandalye takımı, tasarımları ve görsel özellikleri ile göz kamaştırıcı görünüyor. Salon içinde kullanabileceğiniz bu takım aynı zamanda salonun özel bir mobilyası olarak da işlev görecektir.

Aydınlatma aksesuarları

Almoda Modern Koltuk Takımı Kargılı Ev Mobilyaları Oturma OdasıKanepe & Koltuklar
Kargılı Ev Mobilyaları

Almoda Modern Koltuk Takımı

Kargılı Ev Mobilyaları

Evinizde yapacağınız konsept tasarımlar için özel yadınlatma aksesuarları kullanabilirsiniz. Görsel olduğu kadar dekorasyonun önemli birer parçası olan bu aksesuarlar ile modern ve şık dekorasyonlara imza atabilirsiniz.

Bu dekorasyonları beğendiniz mi ? 

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!