Eski banyoların şaşırtıcı değişimleri | homify | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3646:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Eski banyoların şaşırtıcı değişimleri

Homify Homify
puschmann architektur: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Eski banyo dekorasyonunuzdan sıkıldınız mı? Pas ve kireç tutmuş lavabo bataryaları, kirlenmiş duvarlar, solmuş fayanslar, siyahlaşmış köşe ve kenarlar banyoyu kullanırken keyfinizi kaçıran detaylardır öyle değil mi? Bu görüntüden sıkılıp banyonuzu yenilemeye karar verdiyseniz bu yazıda paylaşacağımız yenileme projeleri çok ilginizi çekebilir. Duvarlarından fayanslarına, mobilyalarından aksesuarlarına kadar yenilenen dekorasyonların yarattığı farklılık, banyo yenileme fikrinizi pekiştirecek. Öncesi ve sonrasıyla sunacağımız banyo yenileme projelerine gelin birlikte göz atalım.

Banyo dekorasyonunuzu kendiniz yenilemeyi planlıyorsanız, banyo dekorasyonunun en önemli parçası olan fayans seçimi hakkında fikir ve öneriler bulabileceğiniz “Banyo fayansları nasıl seçilir” başlıklı yazımıza da bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

1. Öncesi: Karanlık ve boğucu bir banyo

Bu banyo dekorasyonunun ilk uygulandığında şık bir görünüme sahip olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak zamanla eskiyen ekipmanlar, kirlenen duvarlar ve derzleri siyahlaşan fayanslar banyoyu boğucu ve kirli bir görüntüye bürümüş. Temizleyerek içinden çıkılamayacak bir hale gelince çareyi yenilemekte bulan ev sahipleri bakın yenileme sonrası nasıl bir banyoya kavuşmuş.

1. Sonrası: Ferah ve modern

Küveti yok edip yerine şık bir duşakabin ekleyen tasarımcılar, beyaz renkten ve taş döşeli zeminden faydalanarak muhteşem bir dekorasyon yaratmışlar. Banyo ekipmanlarının konumlarını değiştirerek daha kullanışlı bir yerleşim saplanmış ve duvarı kaplayan geniş ayna sayesinde hem mekan aydınlatılmış hem de kullanışlı bir dekorasyon oluşturulmuş.

2. Öncesi: Sıradan bir banyo

Küvet ve lavabosu ile oldukça sıradan görünen bu banyo için kullanılamaz durumda diyemeyiz. Ancak modası geçmiş mozaikler, birbiri ile uyumsuz yer ve duvar döşemeleri bir yenilemeye ihtiyacı olduğunu doğruluyor. Espaces a Rever adlı firma tarafından yenilemeye alınan projenin son haline gelin birlikte bakalım.

2. Sonrası: Son derece modern

Modern bir duşakabin ve geniş aynalar sayesinde ışıl bir ışıl bir banyoya dönüşen mekanda beyaz rengin avantajı da göze çarpıyor. Şık raf ve dolaplar, modern zemin döşemesi ve başarılı ışıklandırmanın mekana neler kazandırdığını rahatlıkla görebilirsiniz.

3. Öncesi: Yıkıntı

Çatı katında bulunan bu banyo alanını tamamen yıkan mimarlar kökten bir değişiklik planlıyor olmalılar. Tavandan penceresine kadar her detayı değişecek olan banyonun son haline bayılacaksınız.

3. Sonrası: İnanılmaz değişim

Mermer döşeme ve beyaz rengin muhteşem bir buluşması olan bu banyo dekorasyonu gerçekten büyüleyici bir güzelliğe sahip. Oval formda tasarlanan küvet ve lavabonun banyoya kazandırdığı şıklık gözden kaçmıyor.

4. Öncesi: Tadilat aşaması

Bu banyo için de kökten bir değişikliğe gidilmiş. Duvarlardan tesisatına kadar her köşeye el atan mimarlar bu banyoyu bir sanat eserine dönüştürecek. Çatı penceresi sayesinde oldukça iyi aydınlanan bu alanda doğru bir dekorasyon neler mekana neler kazandıracak birlikte bakalım.

4. Sonrası: Şık ve özgün bir dekorasyon

Zemin ve lavabo tezgahında ahşap malzeme kullanılarak dekorasyona şıklık kazandırılmış. Beyaz ve gri renklerin birleştirildiği banyo ekipmanları ise bu şıklığı özgün bir şekilde tamamlıyor. Çatı penceresi sayesinde mükemmel aydınlanan banyoda iç açıcı bir ferahlık var.

5. Öncesi: Eski moda fayanslar

Zemin döşemesi ve duvar fayanslarının uyumsuzluğu bir yana oldukça eski moda ürünlerle dekore edildiğini görebilirsiniz. Nemlenmiş duvarlar ve açıkta kalan borular ile oldukça can sıkıcı görünen bu banyo bakın nasıl bir değişime uğruyor.

5. Sonrası: Sıcak ve sevimli bir dekorasyon

Göze kötü görünen her şeyin değiştirildiği mekanda göze ilk çarpan yenilik fayanslar ve duvarlar oluyor. Zeminin, küvet ve lavabonun da yenilendiği dekorasyonda beyaz ve gri renkler kullanılarak ferah bir ortam oluşturulmuş. Dekoratif ürünler ve şık aksesuarlarla sıcacık bir banyo haline getirilmiş.

Bu banyo yenileme fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!