Üst düzey bir butik villa projesi | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Üst düzey bir butik villa projesi

Homify TR Homify TR
Panorama villaları Modern Evler F&F mimarlik Modern
Loading admin actions …

Kaloriferli ve sürekli sıcak suyu olan apartman dairelerinin büyük bir lüks olduğu ve bu çok katlı binalarda yaşamak için insanların müstakil evlerini terk edip para biriktirmeye başladığı günler çok gerilerde kaldı. Ülkedeki toplam kent nüfusunun ezici bir çoğunluğu birkaç on yıldır apartmanlarda yaşıyor. Hatta çarpık kentleşme ürünü gecekondular bile yıllar evvel kat üstüne kat ekleyerek bir tür apartman halini aldılar. Ve bugün artık apartmanın aslında çok da lüks bir şey olmadığının, hatta müstakil evlerle konfor açısından kıyaslanmasının dahi mümkün olmadığının anlaşıldığı bir noktaya geldik nihayet. Bu nokta dünyanın önde gelen pek çok ülkesinde uzun yıllar önce vardığı bir yer aslında. Avrupa'nın pek çok yerinde, ABD'de, Kanada'da, Avustralya'da ve dünyanın daha pek çok bölgesinde insanlar müstakil konutlarda yaşamayı tercih ediyorlar ve maddi imkanları doğrultusunda buna yöneliyorlar. Son yıllarda yatay mimari örnekleri ülkemizde de çoğalmaya başladı ve yalnızca belli başlı büyük şehirlerde değil, hemen her şehirde yeni nesil villa tipi konut projeleri görebiliyoruz. Bu yazımızın konusu da bu yeni nesil projeler arasında ölçeğiyle olmasa bile kalitesiyle dikkat çeken bir proje. Muğla merkezli F&F Mimarlık'ın tasarladığı Panaroma Villaları, her biri iki katlı dokuz villadan oluşan ve sosyal olanaklarıyla da bir hayli öne çıkan bir proje. 

Çağdaş bir mimari örneği

Panorama villaları Modern Evler F&F mimarlik Modern Beton
F&F mimarlik

Panorama villaları

F&F mimarlik

Her biri iki katlı olarak tasarlanmış toplam dokuz villadan oluşan proje, sakinlerine gerçek anlamda sakin bir yaşam vaat ediyor. Çağdaş mimari tasarımıyla dikkat çeken villalar, bahçeleriyle kesintisiz ve akıcı bir şekilde birleşiyor olmalarıyla da doğayla bütünleşen bir hayat sunuyor.

Yeşil alanlar ağırlıkta

Panorama villaları Modern Bahçe F&F mimarlik Modern Demir/Çelik
F&F mimarlik

Panorama villaları

F&F mimarlik

Müstakil konutların en önemli avantajları hiç şüphesiz doğaya daha yakın, sahiplerine toprağa basma imkânı sağlayan bir yaşam sunmaları. Bu yüzden bahçe alanları bu tip villa projelerinde hayati önemde. Zaman zaman çok küçük bahçeli, hatta bir masa atılacak küçük bir beton alan dışında bahçesi olmayan sözde villalara rastlıyor olsak da, bahçe ve yeşil alan kültürü ülkemizde de hızla gelişiyor son dönemde. Gerek müstakil bahçeler, gerekse de ortak yeşil alanlar Panaroma Villaları'nda da oldukça büyük bir alanı kaplıyor.

Aydınlık ve ferah iç mekânlar

Panorama villaları Modern Koridor, Hol & Merdivenler F&F mimarlik Modern Demir/Çelik
F&F mimarlik

Panorama villaları

F&F mimarlik

İç mekânları çok sayıda küçük parçaya bölen duvarlardan kaçınılmış. Genel anlamda bütün odalar geniş ve ferah. Burada görülen antrede üst kata çıkan merdivenlerin bile mümkün mertebe alanı kapatmayan bir şekilde tasarlandığını söylemek mümkün.

Lüks bir banyo

Panorama villaları Modern Banyo F&F mimarlik Modern Mermer
F&F mimarlik

Panorama villaları

F&F mimarlik

Banyo tasarımında son trendlerin takip ediliğini söylemek mümkün. Minimal bir tarz tercih edilmiş ve koyu renk duvarlar gri zemin ve beyaz tavanla uyumlu bir şekilde kullanılmış. Banyoya ayrılan alanın da ortalama ölçülerin bir hayli üstünde olduğunu söylemekte yarar var. 

Muhteşem bir açık mutfak

Panorama villaları Modern Mutfak F&F mimarlik Modern Mermer
F&F mimarlik

Panorama villaları

F&F mimarlik

Tam merkezinde geniş bir yemek masasının da bulunduğu son derece geniş açık mutfak, geniş cam kapılar sayesinde doğrudan bahçeye açılıyor. Yaz aylarında kapılar açıldığında bahçeyle kesintisiz bir şekilde birleşebilecek konumda olan bu mutfak, ister içeride, ister dışarıda, ister yazın, ister kışın misafirlerinizi ağırlamak için dört dörtlük bir ortam sunuyor.

Zarif ve tarz sahibi bir yatak odası

Panorama villaları Modern Yatak Odası F&F mimarlik Modern Metal
F&F mimarlik

Panorama villaları

F&F mimarlik

Yatak odası da yine hacmen oldukça geniş bir alanı kaplıyor ve bu yönüyle son derece ferah ve aydınlık bir ortam sağlıyor. Tavana gizlenmiş spot aydınlatmalar sayesinde geceleri de sağlıklı ve gözü yormayan tonda bir ışık elde edilmesi mümkün hale gelmiş. Yatak odasının hemen yanında ise yine geniş bir giyinme odası bulunuyor.

Bu villa projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!