Fonksiyonel detaylarıyla 10 modern mutfak modeli

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Fonksiyonel detaylarıyla 10 modern mutfak modeli

Meral Eser Meral Eser
Modern Mutfak Juan Luis Fernández Arquitecto Modern
Loading admin actions …

Son yıllarda modern stil mutfak modelleri ile şık ve alternatif çözümleriyle oldukça tercih ediliyor. Dinamizm, canlılık, geometrik formlar, yalın çizgiler ve dahası. Estetik değerlerin yanı sıra, fonksiyonel özelliklerin de öne çıktığı 10 modern mutfak modelini sizler için derledik.

Geniş mutfaklar

Evinde geniş mutfak kullanım alanı, birçok kişinin hayalini süsler. Özellikle çocuklu aileler için mutfak alanı sadece yemek hazırlama alanı değil, ortak kullanım alanlarıdır. Yeme ve hazırlama ihtiyaçlarını aynı alanda çözmek isteyenlere geniş mutfaklar alternatif çözümler sunuyor. Örnek görselimizde işlevsel bir mutfak adası, boydan boyda mutfak tezgahı, tüm ihtiyaçları gözetiyor. Kahverengi tonları, beyaz ve metal dokuların kullanıldığı aydınlık mutfak projesi, JUAN LUİS FERNÁNDEZ imzası taşıyor. 

Sanata yer açın

Özellikle mutfak dekorasyonu, onlarca farklı stil ve tarzla yeniden yorumlanabilir. Mutfağınıza farklı bir hava getirmek, ve ilgi çekici bir görünüm elde etmek istiyorsanız; karakteristik öğeler değerlendirebilirsiniz. Sanat düşkünleri için, mutfaklarda duvar dekorları değerlendirilebilir. Mutfak dolapları, işlevsel kara tahta olarak değerlendirilebilir. 

Sıcaklık katan unsurlar

İster mutfak, ister diğer iç mekanları döşeyin; ahşabın şekil alabilirliği fonksiyonel unsurlar katarken, renk ve dokusu sıcak bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olacaktır. Her stilde dekorasyonun vazgeçilmez  birer öğesi olan ahşap materyal, şık bir aydınlatma ile daha da sıcak bir atmosfer yaratmanızda etkili olacaktır.

Dar alanlar

Özellikle küçük mutfaklarda dar alanlar problem teşkil edebilir. Her zaman büyük ve geniş mutfaklara sahip olamıyoruz. Küçük mutfaklarda depolama sistemleri ile, yer döşemesinde alan kaplayan malzemeler duvar düzlemine depolama  sistemleri ile taşınabilir. Alandan yer kazanmak, mutfak için oldukça fonksiyonel bir çözüm olacaktır. 

Büyüleyici beyaz

Beyazın asil çizgilerle buluştuğu mutfak modeli oldukça göze hitap ediyor. Kontrast yaratan mutfak tezgahı ise iç mekanda renkleri ön plana çıkarıyor, dinamik bir atmosfer yaratıyor. Şık aydınlatma unsurları ile tamamlanan mutfak alanında dört kişilik beyaz bir yemek masası takımı bulunuyor.

Renkler

Mutfak dolapları, günümüzde farklı renklerinin kullanımının yanı sıra, farklı doku ve işlevsel detayların tasarlanmasına yer açıyor. Örneğin işlevsel kara tahta modeli, belirlenen geniş yüzeyli bir mutfak dolabına uygulanabilir.

Modern

Göz alıcı modern bir mutfak modeli. Mutfak tezgahı ve mutfak adasının geometrik formlarla öne çıkarılması modernist bir yaklaşım olarak değerlendirilebilir. Geometrik formlar, asimetri modern stil dekorasyon öğelerinin vazgeçilmezlerinden sayılabilir.

Malzemeler

Doğal dokuların kullanımı, diğer alanlarda dekorasyonda kullanıldığı gibi, mutfak dekorasyonunda da oldukça estetik sonuçlar elde etmenize yardımcı olabiliyor. Mermerin, geçmişten günümüze iç mimariye şahane katkıları bulunmaktadır. Mermerin asaleti bir mutfağın görünümünü zenginleştirmeye yetecektir.

Minimalist yaklaşım

Yalın çizgisi ile minimal stil oldukça cazip seçeneklerden yalnızca biri. Günümüzde minimalist yaklaşımla tasarlanan mutfaklar, estetik olduğu kadar fonksiyonel çözümler sunuyor. Mutfak adası ile yemek masasını farklı renk ve materyallerin buluşturması da ilginç ve çarpıcı bir sonuç elde etmeye yarayabilir.

Nötr renklerle parlak renkler

İç mekana canlılık kazandırmak isteyenler için şık ve alternatif çözümlerden biri de renklerin dilini kullanmak sayılabilir. Nötr renklerle parlak ve cesaret isteyen renklerin bir arada kullanımı, denge sağlar ve göz alıcı bir sonuç elde etmenize yardımcı olur. Burada modern stil mutfak modellerini sonlandırıyoruz.

Bu yazıyı beğendiyseniz, ayrıca ’Mutfak oturma grupları’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu mutfak modellerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!