Kemik Rengi Kullanımı ile İlgili 16 Örnek

umit atdağ umit atdağ
West Aegean Restaurant Bej Mimarlık İç Dekorasyon
Loading admin actions …


Günlük yaşantımızda, evimizde, iş yerimizde veya eğitim gördüğümüz okullarda çok sayıda renk ile karşılaşıyoruz. Her renk özel kriterler ile seçilmiş olsa da bazı renkler diğerlerine göre daha enerjik, daha dinamik özelliklere sahiptir. Bu renklerin başında kemik rengi olarak da bilinen kırık beyaz ile açık sütlü kahve tonlarından oluşan bir renktir. Bu renk hem açık tonlardan birisi olması hem de dış cepheler başta omak üzere mobilyalarda, aksesuarlarda, süslerde, objelerde kullanıldığı için işlevsel özelliklere sahiptir. Evinide kemik rengi mobilya tercih ederek evinize farklı bir hava kazandırabileceğiniz gibi duvarlarda veya süslerde kemik rengi tercih ederek evinizi daha dinamik bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz. Evinizde yer alan oturma grupları, yeme masası, konsol, yatak odası takımları, elbise dolapları, oturma odası aksesuarları, kitaplık gibi tüm eşyalar ve aksesuarlar için kemik rengi tercih edebilirsiniz. Kullanıldığı her alana muhteşem bir görünüm kazandıran bu renk çok sayıda renk ile kombinlenebilmektedir.

Ev dekorasyonlarında kullanabileceğiniz kemik rengi ve tonlarını zemin dekorasyonlarında da kullanabilirsiniz. Evinizin veya iş yerinizin zeminini dekore ederken kullanacağınız parkeler, ahşap döşeme malzemelerini kemik rengi olarak seçebilir veya döşeme ustaları ile iletişime geçerek boyatabilirsiniz. Kemik rengi parke modellerini kolayca bulabileceğiniz için dilediğiniz parke modelini tercih ederek zemin dekorasyonu yapabilirsiniz. Dilerseniz zemin dekorasyonunda kemik rengi parke kullanmak yerine açık renkli parkeler tercih edebilir, zemin üzeri halı modellerini kemik rengi halı modelleri şekilde de düşünebilirsiniz. Yaşam tarzınıza ve zevkinize göre halı modelleri seçerken kemik rengi tonlarında olmasına özen göstererek evinizin daha modern ve daha enerjik bir dekorasyona sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Ev dekorasyonu yapan dekoratörler genel olarak evi daha estetik gösterecek, eve farklı bir hava katarak kasvetli bir ortama sahip olmasını önleyecek renkler tercih ederler. Kemik rengi ve tonları bu konuda çok avantajlı tercihler olduğu için dekoratörler tarafından tercih edilmektedir. Genel olarak orta ölçekli mobilyalarda tercih edilen kemik rengi ve tonları ekstra olarak dış cephe duvarlarda, iç cephe duvarlarda, banyolarda, yatak odası aksesuarlarında, tekstil ürünlerinde, salon dekorasyonunda yer alan objelerde, dekorasyonu daha zarif hale getirecek aksesuarlada tercih edilmektedir. Açık tonlar ile daha enerjik kombinler yapabildiğiniz, koyu renkli dekorasyonları açık renkler ile kombine ederek daha enerjik dekorasyonlar yapmanıza yardımcı olan kemik rengi tonlar ile evinizde hayal ettiğiniz dekorasyonları yapabilir, size sunduğu avantajlar ile evinizde harikalar yaratabilirsiniz.

Duvar desenleri

​Lüks ve konfor bir arada… HannaHome Dekorasyon Duvar & ZeminDuvar Kağıtları
HannaHome Dekorasyon

​Lüks ve konfor bir arada…

HannaHome Dekorasyon

Kemik rengi ve tonlarını kullanarak evinizin ruh halini değiştirmeniz mümkün. Çok basit dokunuşlar ile mevcut dekorasyonlarınızı daha enerjik hale getirebilir, mobilya ve aksesuarlarınızı daha şık ve daha zarif kullanabilirsiniz. Duvar deseni olarak kullanabileceğiniz duvar kağıtları bu konuda işinize yarayacaktır.

Açık tonları kombinleyin

Evinizi açık renkleri kullanarak dekore ettiyseniz farklı renkler ile evinizin ruh halini değiştirebilirsiniz. Kemik rengi açık tonlar için en ideal renklerden biridir. Kemik rengi kullanarak evinizin ruh halinin nasıl değiştirdiğini görebilirsiniz. Renk seçimi konusunda kafanızda soru işaretleri varsa '' Renklerin, evinizin ruh halini nasıl etkileyebileceğine ilişkin 13 örnek '' yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Basit dokunuşlar

Daha enerjik ve daha estetik dekorasyonlara imza atmak istediğinizde kemik rengi tonlarını her alanda kullanabilirsiniz. İster genç odası dekorasyonlarında ister ebeveyn yatak odası dekorasyonlarında kemik rengi ve tonlarını kullanarak daha enerjik dekorasyonlar yapabilirsiniz.

Yastık ve yorganlar

Yatak odanızda veya çocuk odalarında yer alan yatak tekstil ürünleri için kemik rengi ve tonlarını tercih edebilirsiniz. Açık tonlara sahip tekstil ürünleri içerisinde kullanacağınız kemik rengi yastık veya battaniye yatak odanızı daha renkli, daha enerjik gösterecektir. Yaşam alanınızda yer alan tüm renkleri kemik rengi ile kombinleyebilirsiniz.

Basit mobilyalar

West Aegean Restaurant Bej Mimarlık İç Dekorasyon
Bej Mimarlık

West Aegean Restaurant

Bej Mimarlık

Evinizde yer alan boşlukları değerlendirmek için kullanacağınız basit konsollar, ayakkabılıklar için kemik rengi en ideal renktir. Oldukça zarif görünecek mat kemik rengine sahip mobilyalar ile evinizin koridorlarınız, giriş kapısı önlerini daha zarif bir şekilde dekore etmeniz mümkün.

Mobilyalar ve oturma grupları

Evinizde yer alan mobilyalar için kemik rengi ve tonlarını kullanabileceğiniz gibi oturma grupları içinde kemik rengi ve tonlarını tercih edebilirsiniz. Açık veya koyu renklerle kolaylıkla birlikte kullanabileceğiniz kemik rengi oturma grupları hem evinizin zıt renklerin estetiğine sahip olması hem de açık renkli mobilyaların daha ön plana çıkması için doğru tercih olacaktır.

Ahşap sandalyeler

Green Diamonds Pixers Minimalist Oturma Odası Yeşil
Pixers

Green Diamonds

Pixers

Kemik rengini oturma grupları, koltukları dışında nerelerde kullanabilirim diye düşünüyorsanız ahşap sandalyeler bu konuda aradığınız cevaplardan biri olacaktır. kemik rengi ahşap sandalyeler tercih ederek evinizi daha şık bir şekilde dekore edebilirsiniz. Mat renkler ve tonlar ahşaplar için ideal tercihler olacaktır.

Mutfak mobilyaları

Kemik rengi kullanabileceğiniz yaşam alanlarından biri de mutfaktır. Mutfak içinde yer alan tüm mobilyalar için kemik rengi ve tonlarını kullanabilirsiniz. Kemik rengi isterseniz mutfak dolabı ve mutfak mobilyalarında kullanabilir, isterseniz mutfak içinde yer alan objelerin tamamında kullanabilirsiniz.

Orta masalar, sehpalar

Salon dekorasyonlarında mutlaka yer alan ve dekoratörler tarafından boş alanların işlevsel bir şekilde doldurulması amaçlı kullanılan orta sehpalar ve masalar kemik rengi ile daha renkli olacaktır. Orta sehpanın ölçülerine göre farklı renk tonlarını tercih ederek evinizi ve salonunuzu daha ferah, daha renkli hale getirebilirsiniz. Salonlar evde en fazla zaman geçirilen yaşam alanlarıdır.

Banyolar

Banyo dekorasyonlarında da kemik rengi ve tonlarını kullanabilirsiniz. Dilerseniz banyo duvarlarında dilerseniz tavanlarda dilerseniz banyo mobilyalarında kullanabileceğiniz kemik rengi ile daha otantik ve daha dinlendirici bir banyo dekorasyonu yapabilirsiniz. Banyo tercihleriniz tamamen kişisel zevklere dayandığı için kemik rengi ile zevkelerinizi renklendirebilirsiniz.

Zeminler

Kemik rengi ve tonlarını evinizin her alanında kullanabilirsiniz. duvarlarda, mobilyalarda, tavanlarda, tesisat ekipmanlarında kullanabileceğiniz kemik rengini ayrıca zeminlerde de kullanabilirsiniz. Zemin parkesi, zemin döşeme ahşabı veya zemin halısı olarak tercih edeceğiniz kemik rengi ve tonları ile evlerinizi daha özel hale getirebilirsiniz. Koyu veya açık renkli dekorasyonlarda kullanabileceğiniz kemik rengi ve tonları ile harika işlere imza atabilirsiniz.

Konsollar

Çeşme Port Alaçatı EKE Mimarlık Modern Yatak Odası
EKE Mimarlık

Çeşme Port Alaçatı

EKE Mimarlık

İster yatak odası dekorasyonlarında ister yemek odası tasarımlarında kullanacağınız konsollar için kemik rengini tercih edebilirsiniz. Açık renkli konsollar yatak odası dekorasyonlarınızı daha zarif hale getireceği gibi açık renkli dekorasyonları ön plana çıkararak evinizi daha enerjik bir yaşam alanı haline getirecektir.

Dış cepheler

Evin iç mekanlarında, iç cephelerinde kullanabileceğiniz kemik rengi ve tonlarını dilerseniz dış cephelerde de kullanabilirsiniz. Oldukça görsel ve zarif tonlara sahip kemik rengi ile evinizin dış cephe dekorasyonlarını daha zarif bir şekilde yapabilirsiniz. Kırmızı ve yeşil renkli kapı ve pencereler dış cephenizde harika duracaktır.

Kapılar

evinizde yer alan iç kapıları ve ana giriş kapısını kemik rengi ve tonlarında tercih edebilirsiniz. Açık tonları ve zarif renkleri ile evinizin dekorasyonlarını daha özel bir şekilde yapabilir, yaşam tarzınızı ön plana çıkararak evinize gelen misafirlerinizi ilk giriş anından itibaren etkileyebilirsiniz.

Dekoratif objeler

Evinizde yer alan mobilyaların yanı sıra kemik rengi ve tonlarını kullanabileceğiniz diğer unsurların başında dekoratif objeler gelmektedir. Dekoratif objeleri evinizin her alanında kullanabileceğiniz için renkli ve şık dekorasyonlar yapmak oldukça kolay olacaktır.

Asma kat merdivenleri

Lungsod Collection bococo Oturma OdasıAksesuarlar & Dekorasyon
bococo

Lungsod Collection

bococo

Evinizde asma kat varsa veya dubleks bir evde oturuyorsanız kemik rengi ahşap merdivenler tercih edebilirsiniz.

Bu örnekleri beğendiniz mi ?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!