Mobil Ev Modelleri: Dış Cephe ve İç Planlarıyla 9 Farklı Tasarım!

Homify TR Homify TR
KabinEv, KabinEv KabinEv Ofis Alanları & Mağazalar İşlenmiş Ahşap Turkuaz
Loading admin actions …

Bugünlerde bir arazi satın alıp (ya da halihazırda sahip olduğumuz boş araziyi değerlendirerek) üzerine haftasonlarını ve tatil günlerini geçirmek için minik ama konforlu ve yuva hissi veren bir ev yaptırmak oldukça revaçta. Bunun en büyük nedeni tabii ki kalabalık şehirlerdeki yoğun iş yaşantısı ve hayat stresinin yükünü atabilmek için her zaman dingin, huzurlu ve kafamızı dinleyip doğa ile bütünleşebileceğimiz bir yere ihtiyacımızın olması. Her yıl fırsat bulduğumuz zamanlarda ve tatillerde böyle bir ticari işletmeye gitmek çok daha masraflı olacağından ve de her şeyden önemlisi ev hissi vermeyeceğinden pek cazip gelmiyor. Gelgelelim bir arazi satın alıp ev yaptırmak da tahmin edebileceğiniz gibi öyle kolay ve ucuz bir süreç değil. Her şeyden önce satın aldığınız arsaya bir ev yaptırabilmek için bir inşaat iznine ihtiyacınız var ve bu da oldukça yorucu, zahmetli ve masraflı bir sürecin başlangıcı. 

Ancak inşaat iznine gerek duymadan arazinizde sevimli ve minik bir eve sahip olmanız mümkün. Nasıl mı? Tabii ki mobil evlerle. Peki mobil ev nedir? Taşınabilir evler olarak tanımlayabileceğimiz mobil evler, öncelikle bir temel atma ihtiyacı duyulmadığı için arazinin doğal yapısına zarar vermeden yerleştirilebiliyor. Tek bir ağaca ya da bitkiye bile zarar vermeden uygun bir noktaya yerleştirilebilen mobil evler oldukça küçük oldukları ve de fabrikadan doğrudan araziye getirildikleri için inşa süreleri de çok az. Yani hem pratik, hem sevimli, hem de ekonomik bir seçenek olarak mobil tatil evi düşünmek oldukça iyi bir fikir diyebiliriz. Mobil ev interneti de artık telefonlarımızda olduğu için modern yaşamdan kopmadan kafasını dinlemek isteyenler için muhteşem bir seçenek. 

Mobil ev modelleri bugün oldukça zengin bir yelpazeye sahip. Konteyner evlerden ahşap mobil evlere varana kadar pek çok farklı tarzda ve görünümde mobil ev sahibi olabilirsiniz. Sıfırdan fabrikada imal edilen prefabrik ev tipi ya da nakliye konternerlarından dönüştürülerek profesyonel mimarlar tarafından en fonksiyonel ve kullanışlı olacak şekilde tasarlanan mobil ev modelleri arasından istediğinizi seçebilirsiniz. Mobil ev fiyatları da elbette model çeşitliliğine göre değişiklik gösterebiliyor ama hemen hemen her bütçeye uygun bir mobil ev bulanabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Aşağıda, arazisine inşaat izni olmadan ve hiçbir ağaca ve çevreye zarar vermeden yerleştirebilecek mini bir mobil ev yaptırmayı düşünen okurlarımız için sayfalarımızda öne çıkan inşaat şirketleri tarafından üretilen birbirinden güzel mobil ev modellerini derledik. Mobil ev fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz bu firmalardan herhangi birine tek tıkla sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki mobil ev tasarımlarında aynı zamanda evlerin içindeki yaşam olanaklarını da göreceksiniz. Bakalım sizi en çok cezbeden mini mobil ev hangisi olacak?

1- Tekerlekli mobil ev

Tiny House (Minimalist- Küçük Ev – Butik Ev), Dorçe Prefabrik Dorçe Prefabrik Minimalist Evler Big Living house,butik evler,Dorçe,dorçe prefabrik,kara kulübe,karavan küçük ev,konteyner ev,küçük ev,küçük ev türkiye,minik ev,minimalist modern evler,modern küçük ev,play house,Tekerlekli Evler,Tekerlekli Evler Mobil Ev,Tekerlekli Evler Mobil Ev Türkiye,tiny house,tiny house türkiye,vagon house,yeşil kulübe
Dorçe Prefabrik

Tiny House (Minimalist- Küçük Ev – Butik Ev)

Dorçe Prefabrik

Kendi aracınızın arkasına bağlayabileceğiniz ve böylece istediğiniz yere götürebileceğiniz bir mobil ev… Harika bir fikir değil mi?  Tabii ki bu fikir çok uzun zamandır karavan olarak dünyanın her yerinde oldukça yaygın şekillerde kullanılıyor. Gelgelelim bu tekerlekli mobil evlerin karavanlardan en büyük farklı çok daha geniş ve yuva hissi veren bir yaşam alanı sağlayabilmeleri. Ayrıca ülkemizde bu genişlik ve konforu sağlayabilen bir karavan satın almanın fiyatı çok daha yüksek. 

Bu tarz mobil evlerin bir diğer avantajı da karavan gibi sürekli mobil halde olmaları gerekmemesi. Dilediğinizde aracınıza bağlayabilir, dilediğinizde ise evinizi arazinizde bırakabilirsiniz. 

- Asma kat yatak odası

Tiny House (Minimalist- Küçük Ev – Butik Ev), Dorçe Prefabrik Dorçe Prefabrik Küçük Evler Big Living house,butik evler,Dorçe,dorçe prefabrik,kara kulübe,karavan küçük ev,konteyner ev,küçük ev,küçük ev türkiye,minik ev,minimalist modern evler,modern küçük ev,play house,Tekerlekli Evler,Tekerlekli Evler Mobil Ev,Tekerlekli Evler Mobil Ev Türkiye,tiny house,tiny house türkiye,vagon house,yeşil kulübe
Dorçe Prefabrik

Tiny House (Minimalist- Küçük Ev – Butik Ev)

Dorçe Prefabrik

Bu tekelekli mobil evin iç planlarında sıkış tıkış bir yaşam alanı yaratmamak için asma kat tasarımı uygulanmış. Aslında çoğu mobil ev modelinde asma kat yaşam alanlarına rastlıyoruz. Asma kata yerleştirilen yatak odası giriş katın çok daha ferah ve fonksiyonel olmasını sağlarken aynı zamanda oldukça sempatik ve rahat bir atmosfer ortaya koyuyor. 

2- Doğayla bütünleşebilen tasarım

KabinEv KabinEv Ofis Alanları & Mağazalar İşlenmiş Ahşap Turkuaz mobil ev
KabinEv

KabinEv

KabinEv

Dış cephe tasarımı ile adeta göz dolduran bu kabin ev, özellikle doğayla iç içe bir tatil evi arayanlar için muhteşem bir seçenek diyebiliriz. Ahşap dış cephe kaplaması bu evin çevrenin bir parçası olarak görünmesini sağlarken geniş cam pencereler de dışarıdaki ferahlığın iç yaşam alanlarına da sirayet etmesine neden oluyor. 

- Huzur dolu bir ortam

KabinEv KabinEv Garaj & Kulübeler Ahşap Turkuaz tiny house
KabinEv

KabinEv

KabinEv

İçeride ise dış cepheden görünen huzurun ve doğallığın devamına tanık oluyoruz. Pencere kenarına yerleştirilmiş konforlu ve yuva hissi veren oturma alanı, küçük ama fonksiyonel mutfak ve mutfak ve oturma alanına yerleştirilmiş masa ile muhteşem bir dinlenme yeri! 

3- Modern görünüm

FERAH HANE, Hane House Hane House Bungalov
Hane House

FERAH HANE

Hane House

Asma katı ile bir buçuk katlı olarak tasarlanan ve yukarıda da minik pencerelerini görebildiğimiz bu mobil ev modeli ise modern tasarımı ile dikkat çekiyor. Ahşap dokusunun siyah metal ile bir araya gelişi oldukça çağdaş bir görünüm ortaya koymuş. 

- Kullanışlı iç yaşam alanları

FERAH HANE Hane House Bungalov Ahşap Ahşap rengi
Hane House

FERAH HANE

Hane House

İçeride de aynı modern görünüm etkisini sürdürüyor. Karşılıklı iki asma kat odanın oluşturulduğu dizaynda aşağıda mutfak ve oturma odası için yeterli ve ferah bir alan bırakılmış. 

4- Strese minik bir mola

Çok daha küçük, haliyle çok daha ekonomik ve pratik bir mobil ev arıyorsanız bu örnekteki modele bayılacaksınız. 2,4 x 3,7 metre boyutlarındaki bu mini ev, çelik konstrüksiyonla desteklenmiş kompozit malzeme ile imal ediliyor. Haftasonlarını geçirmek için mini bir mola evi arayanlar için oldukça ideal bir seçenek. 

5- Verandalı ve ferah

1+0 Tiny House Mobil Villa Mobil Villam Ahşap ev Ahşap Ahşap rengi mobilvilla,mobilvillam,mobilev,moviev,prefabrikev,movivilla,movivillam,korelkonteyner,ahşapev,tınyhouse,bağevi,instagram,homify,zingat,homifymobilvillam,facebook,youtube,villa,naturel,küçükevler,bağevi,doğadayız,mühendisler,mimarlar,caravan,yeşilhayatsağlıklıyaşamkulübü,çadır,camping,çadırkampı,ormanya
Mobil Villam

1+0 Tiny House Mobil Villa

Mobil Villam

Bu ev modeli ise özellikle dışarıda oturmak için bir veranda isteyenler için mükemmel diyebiliriz. Verandalı mobil evlerin en büyük avantajı geniş verandalar sayesinde içerideki oturma alanı kadar büyük ve ferah bir ekstra oturma alanına sahip olmaları. Bu evlerin çoğunlukla bahar ve yaz aylarındaki tatillerde kullanılacağı da hesaba katılırsa veranda alanı oldukça etkili bir faktör diyebiliriz.

- İç planlar

1+0 Tiny House Mobil Villa Mobil Villam Modern Evler Ahşap Ahşap rengi mobilvilla,mobilvillam,mobilev,moviev,prefabrikev,movivilla,movivillam,korelkonteyner,ahşapev,tınyhouse,bağevi,instagram,homify,zingat,homifymobilvillam,facebook,youtube,villa,naturel,küçükevler,bağevi,doğadayız,mühendisler,mimarlar,caravan,yeşilhayatsağlıklıyaşamkulübü,çadır,camping,çadırkampı,ormanya
Mobil Villam

1+0 Tiny House Mobil Villa

Mobil Villam

Bu evin iç planında ise 14 metrekarelik açık planlı bir salon tasarımına rastlıyoruz. Gördüğünüz gibi akılcı bir tasarım ile bu alanlar oldukça fonksiyonel ve ferah olacak şekilde değerlendirilmiş. 

6- Konteyner ev

TINY HOUSE | KÜÇÜK EV | KONTEYNER EV | VİLLA Meteor Mimarlık & Tasarım Endüstriyel Evler villa, yazlık ev, kışlık ev, orman evi, bağ evi, kır evi, tiny house, ev projesi, müstakil ev, bahçeli ev, karavan, proje, mimar, mimarlık, iç mimar, iç mimarlık, dekorasyon, inşaat, mağaza, restoran, hastane, okul, ofis, otel, kafe, bar, pastane, güzellik salonu, tasarım, uygulama, eskişehir mimar, eskişehir iç mimar, eskişehir mimarlık ofisi, eskişehir iç mimarlık ofisi,
Meteor Mimarlık & Tasarım

TINY HOUSE | KÜÇÜK EV | KONTEYNER EV | VİLLA

Meteor Mimarlık & Tasarım

Nakliye konteynerından dönüştürülen ve tasarımı ile oldukça çağdaş bir görünüm ortaya koyan bir mobil ev modeli. Konteyner ev modellerinin en önemli avantajlarından biri istediğiniz renklere boyanabiliyor olmaları. Geniş veranda alanı ve canlı renkleri ile bu ev de oldukça dikkat çekici. 

- İki odalı plan

TINY HOUSE | KÜÇÜK EV | KONTEYNER EV | VİLLA Meteor Mimarlık & Tasarım Endüstriyel Evler villa, yazlık ev, kışlık ev, orman evi, bağ evi, kır evi, tiny house, ev projesi, müstakil ev, bahçeli ev, karavan, proje, mimar, mimarlık, iç mimar, iç mimarlık, dekorasyon, inşaat, mağaza, restoran, hastane, okul, ofis, otel, kafe, bar, pastane, güzellik salonu, tasarım, uygulama, eskişehir mimar, eskişehir iç mimar, eskişehir mimarlık ofisi, eskişehir iç mimarlık ofisi,
Meteor Mimarlık & Tasarım

TINY HOUSE | KÜÇÜK EV | KONTEYNER EV | VİLLA

Meteor Mimarlık & Tasarım

30 metrekare kapalı, 30 metrekare de açık alana sahip olan bu konteyner evin iç yaşam alanları iki yatak odası ve bir mutfak olarak tasarlanmış. 

7- Country tarzı konfor

MOVI SHIPPING CONTAINER HOMES MOVİ evleri Kır evi
MOVİ evleri

MOVI SHIPPING CONTAINER HOMES

MOVİ evleri

Bir başka konteyner ev modeli… Bu defa dış cephede daha koyu renkler ve doğal ahşap dokuları tercih edilmiş. Country tarzı tasarım evin hem dış cephesinde, hem veranda dekorasyonunda, hem de aşağıda göreceğiniz iç mekanlarda etkisini gösteriyor. 

- Yuva hissi

MOVI SHIPPING CONTAINER HOMES MOVİ evleri Kütük ev
MOVİ evleri

MOVI SHIPPING CONTAINER HOMES

MOVİ evleri

Beyaz ve ahşabın birlikteliğinden doğan o sıcak, doğal ve etkileyici yuva hissi…

8- Temel gerektirmeyen ahşap ev

🚩 1+1 Tiny House Mobil Villa Mobil Villam Ahşap ev Ahşap Ahşap rengi mobilvilla,mobilev,tinyhouse,tinyhome,tinyhousestorage,tinyhouseonwheels,tinyhouses,tinyhouseliving,tinyhomes,tinyhousenation,tinyhouselife,tinyhousebuild,tinyhousedesign,tinyhouselove,tinyhouseplans
Mobil Villam

🚩 1+1 Tiny House Mobil Villa

Mobil Villam

Mobil ev olarak dizayn edilmiş ve ahşap tasarımı ile doğaya uyumlu bir görünüm ve yaşam deneyimi sunan bu ev modelinde de temel gerektirmeyen, konforlu ve pratik bir tarz ile karşılaşıyoruz. Geniş veranda alanı ile bu mobil ev de tatil evi, yazlık, kır evi ya da hobi evi olarak değerlendirmek için oldukça ideal. 

- 1+1 iç planlar

🚩 1+1 Tiny House Mobil Villa AutoCAD Proje Mobil Villam Ahşap ev Ahşap Ahşap rengi mobilvilla,mobilev,tinyhouse,tinyhome,tinyhousestorage,tinyhouseonwheels,tinyhouses,tinyhouseliving,tinyhomes,tinyhousenation,tinyhouselife,tinyhousebuild,tinyhousedesign,tinyhouselove,tinyhouseplans
Mobil Villam

🚩 1+1 Tiny House Mobil Villa AutoCAD Proje

Mobil Villam

Gördüğünüz gibi açık planlı salon ve bir de yatak odasından oluşan bu evin iç yaşam alanları da mobil bir eve göre oldukça geniş ve kullanışlı. 

9- Küçük ama kullanışlı bir mobil ev dizaynı

Ve son olarak gri ahşap dış cephesi ve küçük de olsa dışarıda oluşturulan yaşam alanı ile oldukça çağdaş ve dikkat çekici bir model. 

- Asma katlı ve kompakt tasarım

İç yaşam alanlarında ise yine asma kat olarak dizayn edilmiş bir yatak odası, yatak odasının altında küçük ama kullanışlı bir mutfak ünitesi ve de sevimli ve konforlu bir oturma alanı bulunuyor. 


Eğer arazinize daha geniş bir ev yaptırmayı da değerlendirmek istiyorsanız Arsaya ya da imarsız araziye ev yaptırmak hakkında en çok merak edilenler başlıklı yazımıza mutlaka göz gezdirmenizi tavsiye ediyoruz. 

Bu mobil ev tasarımlarından en çok hangisini beğendiniz?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!