Karanlıktan aydınlığa, muhteşem dönüşüm

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Karanlıktan aydınlığa, muhteşem dönüşüm

Meral Eser Meral Eser
こぢこぢ一級建築士事務所: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Bu yazımızda sizlere Japonya'dan bir apartman dairesinin şahane dönüşümünü tanıtacağız. Kojikoji Primary Architect Office imzası taşıyan proje, karanlık ve kasvetli görünümünden kurtularak, ferah ve iç açan bir mekana dönüşüyor. Daha fazla beklemeden iç mekanda dönüşüme uğrayan detayları birlikte inceleyelim.

Önce: Karanlık ve kasvetli iç mekan, mat döşeme

Geniş pencereler olmasına rağmen, karanlık ve kasvetli bir iç mekan görünüyor. Mat dokular, karartan paneller, ve zeminler bunun sebebi olabilir. Dar ve uzun alanda derinlik katmak mümkün. Daha aydınlık ve ferah bir iç mekan etkisi yaratmak için yenilenen projede, açık renk tonları ve dokular kullanıldığına şahit olacağız. Daha fazla beklemeden, dönüşüm sonrası iç mekan görünümüne bakabiliriz.

Sonra: Neşeli ve aydınlık iç mekan

Büyük değişime uğrayan iç mekanda, oldukça kullanışlı ve ferah bir iç mekan dizaynı oluşturulmuş. Oturma alanı, yatma alanı, yemek alanını bu açıdan rahatlıkla görüyoruz. Birçok görevi bir mekanda çözümlemek oldukça zordur. Özellikle dar ve uzun alanlarda yatma, yeme ve oturma alanlarını planlamak ve bunu sağlarken, aydınlık ve ferah bir görünüm elde etmeye şahane bir örnek! Duvar zeminleri beyaz kaplamalarla derinlik katarken, döşeme zemininde yemek masası ile uyumlu açık renk tonlarında ahşap kaplama değerlendirilmiş ve iç mekana sıcak bir hava katmış.

Rahatlatıcı: Oturma alanı ve yatak alanı

Bu açıdan oturma odasının, yatak alanı ile birlikte çözümlendiği görülüyor. Tv ünitesi ile portatif bir sehpa modeli mevcut. Küçük alanlarda portatif mobilya ve aksesuarlar oldukça kullanışlıdır. Canlı renklerle koltuk modeli oldukça konforlu ve yatak örtüsü ile uyumlu. Modern stil mobilya ürünleri ve tavan dekoru ile göze hitap eden bir sonuç elde edilmiş.

Akılcı depolama sistemleri

Basit ve yalın çizgilerle, oldukça etkileyici sonuçlar elde etmek mümkün. Burada şık ve zarif çizgisiyle dekoratif ahşap rafları görüyoruz. Hem işlevsel, hem de sunum imkanı tanıması açısından estetik bir çözüm.

Dingin ve natürel: Yemek alanı ve mutfak

Açık mutfak ve yemek alanından bir kare. Açık plan tasarlanan dairenin, yemek alanı ihtiyaçları şık ve estetik bir biçimde çözümleniyor. Bitkiler, mekana dekoratif öğeler katan unsurlardan bazıları.

Yalıtım

Yalıtım amaçlı ahşap yün içerek bir malzeme tavana kaplanıyor, aynı zamanda ses yalıtımı sağlayan özellikleri de mevcut.

Zevk sahibi, vintage aksesuarlar

Dönemsel izler taşıyan bir mekan tasarlamak isteyenler için vintage aksesuarlar, estetik birer çözüm olabilir. Günümüzde artık sıklıkla rastlayabileceğiniz vintage mobilya ürünleri ve aksesuarlar, bir evin görünümünü tamamen değiştirebilir. Akdeniz esintisi veren şık bir iç mekan dizaynı.

Temel ihtiyaçlarla tuvalet

Küçük bir alana yerleşen tuvalet alanı, beyaz renklere bürünüyor. Özellikle küçük mekanlarda açık renklerin kullanımı, temiz ve özenli görünüm elde etmenize yardımcı olurken, iç mekanlara derinlik katan detaylar içeriyor. Şık bir dekoratif ayna da derinlik katar ve şık ışıklandırma unsurları ile ışıl ışıl bir mekana dönüşür. Duvar zeminleri, aksesuarlar ve eşyalarla bütünleşen beyazın büyüleyici eseri.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Ev dekorasyonunda vintage ekolü’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu değişim projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!