Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Her zevke göre sehpa modelleri

homify.com.tr homify.com.tr
Google+
Loading admin actions …

Sehpasız bir oturma odası herhalde düşünülemez. Küçük ya da büyük, lüks ya da minimalist; girdiğiniz neredeyse tüm salonların odak noktasında genellikle bir sehpa bulunur ve odayı derleyip toparlayan unsur olarak işlev görür. Çoğu zaman diğer mobilyalar, odak noktasındaki sehpanın etrafına serpiştirilir ve ev konuklarla dolduğunda sohbet bu sehpanın etrafında döner. Ayrıca sırf dekoratif olarak değil, başta çay ya da kahve fincanlarınız olmak üzere, kitaplar, gazeteler, vazo ve diğer benzer unsurları koymak açısından sehpanın işlevi büyüktür. Bu bakımdan sehpa deyip geçmemek, oturma odanıza en çok uyacak sehpayı bulmak için biraz özen ve çaba göstermek gerekiyor. Mevcut sehpanızdan memnun değilsiniz ya da yeni ev düzecekseniz, size fikir ve ilham vermesi açısından piyasadaki ilginç parçalardan bir derleme hazırladık. Başlıkta da söylediğimiz gibi, yeterince araştırırsanız her zevke göre bir sehpa modeli bulmak mümkün.

Deri sehpa zarafeti

Anna Casa:  tarz Oturma Odası
Anna Casa

Harrod's Court

Anna Casa

Sehpa deyince ilk akla gelen malzemelerden biri deri olmayabilir, ama İngiliz şirketi Anna Casa Interiors tarafından tasarlanan bu parçaya bakınca fikriniz belki de değişecektir. Deri sehpa hem odaya farklı bir doku ekliyor, hem zengin bir görünüm katıyor. Ayrıca odanın geri kalanında daha mat renklerin kullanılmış olması sayesinde, koyu renk derinin yarattığı kontrast mekâna sıcak ve davetkâr bir hava katıyor. Mobilyaların tamamı aynı şekilde deri olsa, ortam bir salondan çok bir sosyete avukatının bekleme odasını andırabilirdi. Tabii deri sehpanın bir dezavantajı da var. İçecekleriniz ya da tepsilerinizi doğrudan bu sehpanın üzerine koyamayacaksanız. Ama bunun çözümü de basit, sehpanın hemen yanıbaşında uyumlu renklere sahip basit bir ahşap tepsi bulundurup, gerektiğinde bunu sehpanın üzerine koyarak hem güzel bir görüntü elde edebilir, hem de pratik bir çözüme kavuşmuş olursunuz.

Kendine özgü ve lüks

touched interiors:  tarz
touched interiors

Our Products

touched interiors

Touched Interiors adlı şirket tarafından tasarlanan bu son derece özgün sehpa, evine kişisel bir damga katmak isteyen ve çılgın fikirlere açık olanlar için bire bir. Gerek alışıldık köşeli sehpaların aksine davetkâr kavislere sahip olması, gerekse de üstündeki siyah aynalı cam kaplaması ve bakır malzemenin pırıltısıyla, böyle bir sehpa girdiği her oturma odasının yıldızı olmaya aday. Mekâna hem tarz, hem zenginlik, hem de belli bir ölçüde gizem katıyor.

Çiçek bahçesi

Crow's Nest Interiors:  tarz Oturma Odası
Crow's Nest Interiors

Living Room, Leeds

Crow's Nest Interiors

Oturma odanıza tek bir tarzın egemen olmasını istemiyor, daha eklektik bir yaklaşımı benimsiyorsanız, bu tarz bir sehpa size göre olabilir. Zira mekânın geneline hakim olan renkli ve eğlenceli havaya, sehpanın çiçekleri de müthiş bir katkıda bulunuyor. Ayrıca sehpanın üzerindeki renk skalasının, parlak sarı ağırlıklı vazo ve açık mavi duvarlarla sağladığı uyuma da dikkat edin. Sehpaya yerleştirilen meyve ve çiçekler de bu etkiyi ayrıca güçlendiriyor.

Bir klasik

İşte bu da bildiğimiz anlamda, klasik dikdörtgen sehpanın ufak bir dokunuşla modernize edilmiş hali. Sehpanın yüzeyindeki asimetri ve ahşabın iki farklı tonunun kullanılması, mekâna hem modern bir hava katıyor, hem de zemin, halı ve kanepede gördüğümüz aynı skaladaki gibi farklı renk tonlarına uyum sağlıyor. Gördüğünüz gibi küçücük bir detay, klasik ve sıradan bir sehpayı birdenbire modern bir dekorasyon unsuru haline getirebiliyor.

Oymalı kakmalı

Englander Line Ltd:  tarz Oturma Odası
Englander Line Ltd

our furniture collection

Englander Line Ltd

Londra'da bulunan Oksana Glinska Furnishings adlı şirketin tasarladığı bu sehpa ise evinde abartıyı ve klasik bir havayı sevenlere hitap ediyor. Gerçekten de sehpanın dört bir yanındaki oyma ve kakmalar son derece zarif göründüğü gibi, ahşapın son derece koyu ve tok bir tonunun kullanılması da mobilyaya belli bir asalet katıyor. Girdiği her mekânda anında ilgi odağı olabilecek bir sehpa.

Moleküller

LAURENTMULLER:  tarz Oturma Odası
LAURENTMULLER

MOLECULES

LAURENTMULLER

Son olarak, dekorasyon konusunda çılgın fikirlerden kaçmayan ve bilime meraklı olanlara hitap eden bir sehpa tanıtalım. Kauçuk ve camdan yapılan ve Moleküller adı verilen bu son derece egzantrik parça, bildiğimiz anlamdaki sehpalara hiç benzemeyen ama modern bir oturma odasında, hele de renk uyumu sağlanırsa yıldız olmaya oynayabilecek bir mobilya olarak dikkat çekiyor. 

Peki siz bu sehpalardan hangisini beğendiniz? Fikirlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Oturma odanızı dekore ederken fikir vermesi için en ilginç sehpa modelleri.
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!