Cam, ahşap, plastik... Sıradışı masalar

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Cam, ahşap, plastik… Sıradışı masalar

homify.com.tr homify.com.tr
Tom Cooper Fine Furniture:  tarz
Loading admin actions …

Masa deyince gözünüzün önüne ne geliyor? Muhtelemen dört ayağın üzerinde duran, farklı geometrik şekillerde ama çoğu zaman kare ya da dikdörtgen ve yatay bir platform. Ama masa dediğimiz kavram aslında bu kadar basit olmak zorunda değil. İlk kez Antik Mısır döneminde kullanılan, sonra Çin uygarlığında da görülen masa o dönemden beri işlevsel bir mobilya olarak her türlü barınağı süslüyor. Günümüzde masalar sadece üzerinde yemek yemek ya da çalışmak için değil, lüks, modern ya da minimalist birer dekorasyon unsuru olarak da evlerimizi süslemeye devam ediyor. Özellikle mutfak ve oturma odalarında, eğer varsa çalışma odalarının olmazsa olmazlarından biri olan masa konusunda tasarımcılar da bildik çizgilerin dışına taşıp, bu zamansız mobilyaya yeni ve taze yorumlar katmaya çalışıyorlar. 

Bugün sizler için Edip Cansever'in meşhur masa da masaymış ha şiirini hatırlatan orijinal, cesur ve sıradışı masaları seçtik.

Monolitik masa

Duffy London:  tarz Yemek Odası
Duffy London

Megalith Table

Duffy London

Londra'da bir grup tarafından tasarlanan bu masa, sadece sıradışılığıyla değil, basit ve işlevsel bir mobilyanın nasıl bir sanat eseri haline gelebileceğini göstermesi açısından da önem taşıyor. Oldukça büyük bir yer kaplayan cam yüzeyi taşıyan ayaklar, domino taşlarını andırırken, aslında basit fizik kuralları sayesinde sapasağlam ayakta duran masa her an yıkılacakmış gibi görünüyor ve bu da hoş bir görsel yanılsamaya yol açıyor. Evinizin ortasında böyle bir masa olduğunu düşünsenize, muhtemelen eve gelen her türlü konuğun ilgi odağı ve bütün konuşmaların ana konusu olacaktır. Masa ayrıca iki klasik malzeme olan çelik ve camın nasıl uyumlu ve şık bir biçimde kullanılacağını göstermesi açısından da bir tasarım harikası.

Kolaj masa

Briggs & Cole:  tarz Yemek Odası
Briggs & Cole

Losango Dining Table (Detail)

Briggs & Cole

Briggs & Cole adlı grup tarafından sipariş üzerine üretilen bu masa da farklı sanatsal araçların olabilecek en yaratıcı biçimde harmanlanması sonucu ortaya çıkmış, kendine özgü bir ürün. Parça ilk bakışta bir sanat eserini andıran görünümüne rağmen son derece işlevsel bir masa. İlginç yönlerinden biri kolay taşıma için masanın altıyla üstünü gerektiğinde kolayca ayırabiliyor olmanız. Ayrıca masanın yüzeyinde birçok farklı resimden oluşan bir kolaj göreceksiniz. Tasarımcılarının 'arabesk' olarak adlandırdığı bu kompozisyon, geleneksel sanatlarla modern tasarımın ideal bir bileşimini sunması açısından büyük değer taşıyor.

Dalga dalga dalgalanıyorum

Benjamin Hubert:  tarz
Benjamin Hubert

Ripple 2 – Furniture

Benjamin Hubert

İşte yine son derece orijinal bir fikrin basit bir masayı nasıl değiştirebileceğinin göstergesi. Normalde aslında çatılarda gördüğümüz bir deseni masaya uygulayan tasarımcılar, oluklu kontrplak malzemenin esnekliği sayesinde bu etkiyi elde edebilmiş. Ayrıca masada kullanılan malzemenin bir özelliği de sürdürülebilir bir kaynaktan elde edilmiş olması. Dolayısıyla çevre duyarlılığı olanların da gönül rahatlığıyla kullanabilecekleri bir masayla karşı karşıyayız. Bütün bunların yanısıra, göz alıcı kırmızısı sayesinde bu masanın girdiği her mekâna hava ve renk katacağını söylemek gerekiyor.

Eskiyle yeninin sentezi

Kvadrat Meble:  tarz Yemek Odası
Kvadrat Meble

Fairy Table

Kvadrat Meble

Yine sipariş üzerine yapılan bir masa olan bu enteresan parça çok ilginç bir sentezin ürünü. Aslında hem yüzey, hem de ayaklar ahşap malzemeden olmasına rağmen, gerek renk gerekse de doku ve desen itibarıyla iki farklı dünyadan gelmişçesine farklılar. Ama mavi rengin göz alıcılığı ve ayakların kendine özgü deseni bu parçayı heyecan verici kulmaya yetiyor. Altında gördüğünüz ilave parça sayesinde 90 cm.'den 140'a çıkarılabilir olan bu masa hem küçük, hem de büyük aileler için ideal bir yemek masası olabilir.

Üç ayaklı masa

Masa deyince aklımıza hep dört ayak gelir ama bu üç ayaklı masa-sehpa kırması ilginç mobilyayı da derlememize sokmak istedik. İskoçya'ya özgü bir karaağaç cinsinin kerestesinden yapılan bu masa, yekpare değil birkaç parçadan oluşan yüzeyi ve zarif ayaklarıyla girdiği ortama çok narin ve kırılgan bir hava katabilir. Son zamanlarda sayıları gitgide artan yuvarlak masaların en zarif örneklerinden biri olan bu parça etrafında toplanıp sohbet etmek ya da bir şeyler içmek için ideal olduğu gibi, bir dekoratif unsur olarak da salonunuzun havasını değiştirmeye aday. 

Umuyoruz burada size fikir ve ilham vermesi için seçtiğimiz beş farklı masayı beğenmişsinizdir. Daha fazla ayrıntı ve fikir için homify uzmanlarının sayfalarında gezinebilir, uzmanlarımıza ve bize sorularınızı yöneltebilirsiniz. Bu masalar hakkındaki yorumlarınızı ise aşağıdaki yorum kısmında bekliyoruz.

Farklı tip ve malzemelerdeki sıradışı ve orijinal masalar.
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!