Tarzınıza Özel Yatak Odası Stilleri için 13 Mükemmel Örnek

umit atdağ umit atdağ
BedLINE, M.Serhat SEZGİN M.Serhat SEZGİN Modern Yatak Odası
Loading admin actions …

Evinizin en mahrem alanı olan ve aynı zamanda kişiliğinizle bütünleşen yaşam alanı olarak dekore ettiğiniz yatak odaları için tercih edebileceğiniz birçok stil bulunuyor. Yatak odası dekorasyon stilleri aynı zamanda yatak odanıza karakter kazandıran fikirlerdir. Bu nedenle yatak odası dekorasyonları yapmadan önce tarzınıza uygun, ihtiyaçlarınızı karşılayan ve aynı zamanda mimari yapı ile maksimum faydayı sağlayacak dekorasyon tasarımları yapmalısınız. Bu konuda yeterli tecrübeniz ve birikimiz yoksa profesyonel bir yatak odası tasarımcısından, dekoratörler veya iç mimarlardan yardım alabilirsiniz. 

Evinize yapacağınız yatak odası tasarımı için birçok detayı ilham olarak kabul edebilirsiniz. Yatak odası dekorasyon ilham kaynağı için modern ve popüler dekorasyon uygulamalarına göz atabilirsiniz. Birbirinden modern ve renklerde yatak odası dekorasyonlarını evinizde birebir uygulayabilir veya bu dekorasyon örneklerinden ilham alarak evinizde karakteristik bir yatak odası dekorasyonuna imza atabilirsiniz. Yatak odasını dizayn ederken dikkat etmeniz gereken birçok nokta bulunuyor. Bu noktaları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Öncelikle yatak odası ölçülerini baz alarak mobilyalar seçmeli, uyumlu ölçülerde mobilyalar bulamadığınızda özel tasarımlar yaparak mimari yapıya uygun dekorasyonlar yapmalısınız.
  • Popüler stiller tercih edecekseniz popüler renkleri tercih etmeli, popüler mobilya modelleri kullanarak yatak odanıza bir karakter kazandırmalısınız.
  • Tavan dekorasyonu yaparken ana aydınlatma tasarımı yanında yatak odanıza romantizm kazandıracak yardımcı aydınlatma tasarımları tercih etmelisiniz. Bir yatak odasında romantik öğeler kullanmadığınızda yatak odanız sıradan bir yaşam alanı haline gelecektir. Bu nedenle ister aksesuar olarak ister dekorasyonun ana unsurları olarak romantik öğeler kullanmalısınız. 
  • Yatak odası stili olarak tercih edeceğiniz uygulamalar için kişisel özelliklerinizi baz almalısınız. Alışkanlıklarınız, uyuma şekliniz ve yatak odası içinde yer alan ebeveyn banyosu, elbise dolabı gibi unsurları göz önünde bulundurarak yatak odası tasarımı yapılmalıdır. Bu sayede yatak odanız hem pratik bir kullanıma sahip olacaktır hem de romantik bir yatak odası olmasının yanında görselliği ile sizi büyüleyecektir. 
  • Yatak odanızın iyi bir şekilde havalandırılması çok önemlidir. Bu nedenler yatak odası tasarımı yapılırken pencere bölümlerinin kapatılmamasına özen göstermeli, perde seçimlerinde ince perdeler tercih etmeli ve düzenli olarak yatak odanızı havalandırmalısınız.
  • Yatak odaları genel olarak kapalı kalan alanlar olduğu için iklimlendirme yapılması çok önemlidir. Yatak odası tasarımı yapılırken iklimlendirme ve havalandırma sistemleri yapılabilecek bir mimari yapıdaysa işiniz kolay. Ancak değilse işiniz biraz daha zor olacaktır. Bu nedenle profesyonellerden yardım almanız sizin için avantajlı olacaktır.
  • Asma tavan detaylarını yatak odanızda mutlaka kullanmalısınız. Asma tavanlar yardımcı aydınlatmalar için çok önemlidir. Ayrıca tavan estetiğini ön plana çıkarmak için asma tavan detaylarını unutmamalısınız.

Yatak odanızı hayal ettiğiniz bir yaşam alanına çevirmek için stilinizi yatak odasına yansıtmalısınız. Tarzınız olan renkleri kullanmalı, popüler fikirlerden esintilere yatak odanızda yer vermelisiniz. Sentez bir yatak odası yapabileceğiniz gibi bir dekorasyon fikrine bağlı kalarak da ilerleyebilirsiniz. İdeal ölçülerde ahşap bir yatak tercih ederek doğallığınızı ön plana çıkarabilir veya standart tasarımlardan birini seçebilirsiniz. Yatak odasında tercih edeceğiniz elbise dolabı veya gardırop modeli de çok önemlidir. İsterseniz popüler bir tasarım tercih edebilirsiniz isterseniz ihtiyaçlarınızı giderecek ve size daha fazla yaşam alanı oluşturacak modellerde tasarlayabilirsiniz. Burada önemli olan yaşam tarzınıza uygun, evinizi size özel kılacak modern ve estetik özellikleri üst düzey olan yatak odası tasarımları yapmaktır. 

Doğal tasarımlar

Yatak odanızda size özel bir stil hayal ediyorsanız doğal konseptler tercih edebilirsiniz. Tamamen doğal malzemelerden elde edilmiş mobilyalar tercih edebilir, geniş bir pencere ile yatak odanızı daha fazla gün ışığı ile aydınlatabilirsiniz. Yatak odanızda yapacağınız dekorasyonun şekline karar veremiyorsanız '' 11 Örnekte Yatak Odanızda Kullanabileceğiniz Ölçüler ve Yatak Modelleri '' yazımıza göz atabilir, birbirinden farklı yatak odası tasarımlarından fikir edinebilirsiniz.

Koyu renklerin dansı

Yatak odası için tercih edebileceğiniz birkaç renk konsepti bulunuyor. Bu renk konseptlerinin başında koyu renkler yer alıyor. Koyu renk tonlarını bir arada uyumlu bir şekilde kullanarak yatak odanıza bir tarz katabilirsiniz. Gri tonlarında nevresim takımları tercih edebilir, mat renkler ile duvarlarınızı renklendirebilir ve görsel olarak büyüleyici bir yatak odası ortaya çıkarabilirsiniz.

Canlı ve enerjik bir yatak odası

Carmen country yatak odası CaddeYıldız furniture Yatak OdasıElbise Dolabı & Komodinler
CaddeYıldız furniture

Carmen country yatak odası

CaddeYıldız furniture

Yatak odası dekorasyonu yaparken canlı renkler kullanabilir, modern tasarımlara sahip mobilyalar ile enerjik ve dinamik bir yatak odası dekorasyonu yapabilirsiniz. Beyaz renk her zaman enerjik bir renk olmasında dolayı beyaz renkli mobilyalara yatak odanızda yer verebilir ve enerjik bir yatak odası ile her zaman mutlu olabilirsiniz.

Sadelik ve zarafet

Beyaz Home homify Akdeniz Yatak Odası
homify

Beyaz Home

homify

Yatak odanızda minimalist tasarımlar tercih edecekseniz sdeliği ön plana çıkarmalısınız. İster büyük bir yatak odası için ister küçük bir yatak odası için sade bir tasarım tercih ederek minimalist ve zarif bir yatak odasına sahip olabilirsiniz. Renk seçimleri tamamen kişisel zevkinize kalıyor. Sadeliği ön plana çıkaracak nötr renkler tercih ederek yatak odanızı mükemmel bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz.

Siyah ve beyazın dansı

Yatak odanıza karakter kazandırmak istediğinizde ilk tercihiniz siyah ve beyaz renkler olabilir. Oldukça estetik ve zarif görünen bu yatak odasında açık ve koyu renkler bir arada kullanılmış, estetik olarak üst düzey bir yatak odası ortaya çıkarılmış.

Geniş aynalar

Yatak odası içinde pek tercih edilmeyen aynalar tekrar popüler tercihler olmaya başladı. Sizde yatak odanızı dekore ederken geniş ayna modelleri tercih edebilir, görsel olarak göze hitap eden ve aynı zamanda yatak odanıza modern bir popülerlik katabilirsiniz.

Bağımsız yatak odaları

Yatak odanız içinde bağımsız bir yatak alanı oluşturabilir, görsel olarak hem yatak odanızı daha zarif gösterebilir hem de yatak alanınızı daha mahrem hale getirebilirsiniz. Kayar kapaklar şeklinde tasarlayabileceğiniz bu bağımsız alanları tekstil ürünleri kullanarak da bağımsız hale getirebilirsiniz.

Modern ve stilist

Yatak odanızın bir stili olmasını istiyorsanız öncelikle yaşam tarzınızı baz almalısınız. Karakteristik bir yatak odası için modern bir tasarım yapabilir, ahşap ürünler ile destekleyerek yatak odanızda harikalar yaratabilirsiniz. Görselliği ön planda olan bu yatak odasını evinizde uygulamak sizin elinizde.

Sarkıtma aydınlatmalar

The calming bedroom Create a soothing atmosphere in your bedroom with the Dulux Colour of the Year 2019 Dulux UK Modern Yatak Odası Pembe dulux, spiced honey, colour of the year, 2019, bedroom paint, bedroom colour, pale pink, rose
Dulux UK

The calming bedroom Create a soothing atmosphere in your bedroom with the Dulux Colour of the Year 2019

Dulux UK

Yatak odanızın önemli detaylarından biri de sarkıtma aydınlatmalardır. Yatak başlığı çevresinde tercih edebileceğiniz sarkıtma aydınlatmaları isterseniz yatak odanızın içerisinde de tercih edebilirsiniz. Burada önemli olan yatak odanızın ölçülerine göre doğru aydınlatma tasarımları yapmaktır.

Çatı katı sarayları

M&E TEKİNTAŞ HOME, yücel partners yücel partners İskandinav Yatak Odası
yücel partners

M&E TEKİNTAŞ HOME

yücel partners

Yatak odanızı çatı katına dekore edecekseniz oldukça şanslısınız. Çatı katı yatak odaları hem doğal aydınlık konusunda hem de alan konusunda size avantaj sağlıyor. Çatı katına bir yatak odası dekore edecekseniz ölçüleri dikkate alarak kusursuz ve klasik yatak odalarından çok daha zarif bir yatak odası dekore edebilirsiniz.

Karakteristik tasarımlar

Evinizde Gri Rengi Kullanmanın 7 Yolu, Evinin Ustası Evinin Ustası Endüstriyel Yatak Odası
Evinin Ustası

Evinizde Gri Rengi Kullanmanın 7 Yolu

Evinin Ustası

Yatak odası dekorasyonu yaparken bir dekoratörden veya iç mimardan destek alabilirsiniz. Böylece karakteristik bir yatak odası dekore edebilirsiniz. Açık ve koyu renkleri bir arada kullanarak hem özel hem de büyüleyici bir yatak odası dekore edebileceğiniz gibi karakteristik bir yatak odası ortaya çıkarabilirsiniz.

Klasik yatak odaları

Boudoir Bedroom Lothian Design Klasik Yatak Odası Pembe
Lothian Design

Boudoir Bedroom

Lothian Design

Evinizi klasik bir şekilde dekore ediyorsanız yatak odanızı da klasik bir düşünce ile dekore edebilirsiniz. Az mobilya ve canlı renkleri tercih ederek mükemmel bir tasarım yapabilir, aydınlatma araçlarını klasik modeller üzerinden seçerek evinize bir şölen katabilirsiniz.

Ahşabın doğallığı

Engel & Voelkers Bodrum, Engel & Völkers Bodrum Engel & Völkers Bodrum Modern Yatak Odası
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Yatak odanızda ahşap malzemelere yoğunluk vererek doğal bir dekorasyon yapabilirsiniz. Size özel tasarımları tercih ederek bir stil oluşturabilir, doğallığı ile pekiştirebilirsiniz.

Bu proje beklentilerinizi karşıladı mı ? 

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!