Modern Banyo Dekorasyonları için 13 Modern Örnek | homify

Modern Banyo Dekorasyonları için 13 Modern Örnek

umit atdağ umit atdağ
homify Modern Banyo
Loading admin actions …

Banyo; evinizin en özel yaşam alanı olmakla birlikte hem bedenen hem de ruhen kendinizi deşarj ettiğiniz bir yerdir. Bu nedenle diğer yaşam alanlarından farklı olarak dekorasyonu çok titiz bir şekilde yapılmalıdır. Her zaman temiz ve düzenli görünecek bir banyo tasarımı aynı zamanda evinizin ana dekorasyon fikrini de temsil edecektir. Günümüzde modern banyo tasarım fikirleri hem estetik hem de dekoratif görünüm kaygısı taşımaktadır. Banyoların, diğer yaşam alanlarına göre sahip olduğu farkların başında sıhhi tesisatlar gelmektedir. Bu nedenle banyo dekorasyonu yapılırken tüm tesisatlar profesyonel bir şekilde kamufle edilmektedir. Banyo dekorasyonu yaparken aynı zamanda tesisatları nasıl kamufle edeceğim diye düşünüyorsanız yapmanız gereken profesyonel banyo tasarımcıları ile iletişime geçmek ve hayal ettiğiniz banyonun ortaya çıkmasını beklemek. Profesyonel banyo tasarımcıları ile çalıştığınızda birçok konuda avantaja sahip olursunuz. Ayrıca banyonuzda kullanılması gereken malzemelerden başlayarak banyo içinde yer alacak tüm dekorasyon unsuruna kadar her konuda sizlere kusursuz bir hizmet sunacak olan banyo tasarımcıları maddi anlamda da tasarruf etmenize yardımcı olurlar. 

Banyo dekorasyonu yapmak diğer yaşam alanlarının dekorasyonlarına göre daha zorludur. Bunun temel nedeni banyolarda nem ve ısı değerlerinin diğer yaşam alanlarına göre daha farklı olmasıdır. Banyo dekorasyonu yaparken bir yandan da nem ve ısı farklılıklarından zarar görmemesi için çeşitli tasarımlar yapmalısınız. Modern bir dekorasyon yapmak istediğinizde dikkat etmeniz ve göz önünde bulundurmanız gereken birçok konu bulunuyor. Bu konuları şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Öncelikle banyo içinde yer alacak tüm mobilyaları banyonun mimari özelliklerine göre belirlemelisiniz. Modern bir tasarım içinde yer alacak her mobilya ve her banyo aksesuarı aynı zamanda modernizmi temsil etmelidir.
  • Banyo dekorasyonu yaparken banyonuzun renk bütünlüğüne sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Seçeceğiniz renklerin birbiri ile uyumlu olması ve renk geçişlerinin doğru tonlar yardımı ile yapılması hayati öneme sahiptir. Bir banyo içinde doğru renkler seçilmediğinde enerjisi düşük, insanı kasveti ile boğan bir banyoya sahip olabilirsiniz.
  • Banyo içinde kullanılacak olan tüm malzemeler nem ve ısı dayanımlı olmak zorundadır. Bu nedenle yüzey parlaklığı başta olmak üzere her özellik için nem ve ısı detaylarını göz önünde bulundurmalısınız. Aksi durumda kısa süre içinde tüm yüzeylerde bozulmalar meydana gelecek ve estetik özelliklerden eser kalmayacaktır.
  • Her dönem olduğu gibi modern dönemin banyo malzemeleri olarak fayanslar kullanılmaktadır. Bu nedenle banyonuzu dekore ederken göz alıcı güzelliklere sahip fayanslar seçilmesi gereklidir. Fayans seçimi sonrasında ikinci aşama olan uygulama aşamasında da profesyonel ve tecrübeli bir fayans ustası ile çalışmanız hayati öneme sahiptir.
  • Mutfaklarda olduğu gibi banyolarda da sıhhi tesisatlara ait vitrifiyeler ve armatürler bulunur. Modern bir banyo dekorasyonu için tercih edeceğiniz vitrifiye ve armatürler dönemin modern özelliklerini taşımalıdır. Seçim yaparken bu özellikleri göz önünde bulundurmalısınız.

Modern banyo dekorasyonları için gelişen teknoloji ve yenilenen üretim teknolojileri tercih edilmelidir. Yenilenmiş olan üretim teknolojileri bir yandan daha az malzeme kullanarak ana aksesuarı elde etmenizi sağlarken bir yandan da ısı ve nem gibi sorunlara karşı dayanıklılığı üst seviye de olan malzemeler elde etmenize yardımcı olur. Bu nedenle son teknoloji üretim malzemeleri kullanarak modern dekorasyonlar yapmalısınız. Banyo içinde yer alan aydınlatmalarınızda çok önemlidir. Hem banyo içi bütünlüğü sağlamak adına hem de görsellik ve aydınlatmanın homojen olması adına modern tasarımlara sahip aydınlatmalar seçmelisiniz.


Parlak zeminler

Modern bir banyo dekorasyonu yaparken herkesin göz ardı ettiği zeminlere önem vererek ön planda tutmalısınız. Parlak bir zemin elde ederek hem banyonuzun her detayının mükemmel olmasını sağlayabilirsiniz hem de modern bir banyo dekorasyonunu hayata geçirmiş olursunuz. Banyo içinde yer alacak mobilyaları aynı parlaklıklarda seçtiğinizde hem ışıl ışıl hem de göz alıcı güzelliğe sahip bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Duşakabin estetiği

Modern bir banyo tasarımı yapmak istediğinizde küvet yerine duşakabin kullanabilirsiniz. Duşakabin kullanımı hem estetik açıdan he de az yer işgal etmesi bakımından avantaj sağladığı gibi sızdırmazlık özelliği ile de sizlere kolaylık sağlar. İstediğiniz ölçülerde kullanabileceğiniz duşakabinler her tasarımda kolaylıkla kullanabilirsiniz. Banyonuz için hangi dekorasyonu uygulayacağınıza karar veremediyseniz '' Enfes banyo modelleri '' yazımıza göz atabilirsiniz.

Küçük banyolar

mała biała łazienka gościnna w szafie - projekt i realizacja Anyform, anyform anyform İskandinav Banyo

Evinizde geniş bir banyonuz yoksa profesyonel tasarımlar yaparak küçük bir banyoyu mükemmel bir banyo haline getirebilirsiniz. Duvar raf sistemi şeklinde bir tasarım yapabilir, beyaz renkler tercih edebilir, merkezi bir aydınlatma ile ortamı yeterli derece de aydınlatabilir ve geniş yuvarlak bir ayna ile mükemmel bir iş çıkarabilirsiniz.

Modern lavabolar

Modern bir banyo dekorasyonu yapmak istiyorsanız modern aksesuarların yanı sıra modern mobilyalar kullanmanız gereklidir. Oval ve küçük lavabo modelleri arasından tarzınıza uygun bir model seçerek ahşap bir konsol üzerin eyerleştirebilir, görsel olarak muhteşem bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Siyah zarafeti

homify Modern Banyo Küvet & Duşlar

Siyah renk, her dekorasyonda şık durmasa da uygun bir şekilde kullanıldığında muhteşem bir sanat eserine dönüşebilir. Bu banyo dekorasyonunda mat siyah renk tercih edilmiş ve küvet kullanılan bir banyo hayal edilenden daha öte bir cennete dönüştürülmüş. Ana unsurları mat siyah ile renklendirerek benzer bir banyo elde edebilirsiniz.

Zar modelleri

DECOZONE BAYYURT Modern Banyo

Banyo içinde yer alacak olan tüm aksesuarlara farklı motifler ekleyerek modern bir tasarım yapabilirsiniz. Bu banyo dekorasyonunda oturum alanları birer zar motifinde tasarlanmış, siyahla beyazın dansına yer verilerek banyo adete bir masal konsepti haline getirilmiş.

Siyah beyaz banyolar

homify Modern Banyo

Modern bir banyo dekorasyonu için öncelikle renkleri seçmelisiniz. Renk seçiminde alternatifiniz çok olsa da siyah ve beyaz uyumunu tercih ederek modernizmi doruklarda yaşayabilirsiniz. Beyaz bir banyo aynı zamanda ferah ve havadar olacağı için siyahı daha az kullanarak modern ve göz alıcı bir banyo elde edebilirsiniz.

Cam zarafeti

Banyonuzda pencere imkanınız varsa camın zarafetini ön plana çıkarabilirsiniz. Duşakabin saf cam şeklinde seçebilir, duvarlarınızı yansıtıcı malzemeler ile kaplayabilir, pencere alanını camlı bölmeler ile kapatabilirsiniz. Zemin döşemeleri mat renklerde seçerek muhteşem bir banyoya imza atabilir ve hayal ettiğiniz banyoya sahip olabilirsiniz.

Minimal tasarımlar

Banyonuzda yeterli yeriniz yoksa minimal tasarımlar yapabilirsiniz. Göze hitap eden ve banyo da yeterli alan bırakan modern bir tasarım yaparak evinizde dinlendirici özelliği üst düzey olan bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Mermerin estetiği

Banyo dekorasyonu yapmak istediğinizde kullanabileceğiniz malzemelerden biri de mermerlerdir. Rengarenk mermer modellerinden birini seçebilir hem zeminde hem duvarda kullanabilirsiniz. Renk ve malzeme bütünlüğü sağlamanın yanı sıra yüzey estetiği de sağlayan mermerleri kullandığınızda cam ve lavabo seçimlerinize de dikkat etmeniz gerekecektir.

Modern ve aykırı tasarımlar

Modern bir banyo için kullanacağınız modern aksesuarların yanı sıra aykırı tasarımlara sahip aksesuarlarda tercih edebilirsiniz. İster küçük ister büyük bir banyo dekorasyonu yapmak isteyin her alanda kullanabileceğiniz bu tasarımlar her yere kolaylıkla uyum sağlayacaktır.

İhtişamlı tasarımlar

Modern bir dekorasyon yaparken ihtişamı da istediğiniz ölçüde banyonuza yansıtabilirsiniz. Küvetin bulunduğu bölümde özel bir fayans modeli ile resimdeki gibi bir motif yapabilir, asma tavan şeklinde bir tavan yapabilir, led aydınlatmalar ile tüm alanı istediğiniz gibi aydınlatabilirsiniz.

Doğal malzemeler

GALDK-03, W.D.A W.D.A Asyatik Banyo

Banyonuzda doğal ve canlı bitkilere yer vererek hem doğal hem de zarif tasarımlar yapabilir, ferah bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Bu örnekler sizi tatmin etti mi ? 

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Öne çıkan makaleler