Modern Banyo Tasarımları İçin 13 Özel Örnek

umit atdağ umit atdağ
Sinks, Marble Marble Modern Banyo
Loading admin actions …

Evinizde ruhunuzu dinlendirdiğiniz, kişisel bakım yaptığınız ve temizlik ihtiyacınızı giderdiğiniz yaşam alanı banyolardır. Bu nedenle banyo dekorasyonları evin en önemli ve en özel dekorasyonudur. Evlerde banyolar için genel olarak küçük alanlar bırakıldığı için dekorasyon yapmak oldukça zordur. Bir banyodan beklentiniz nedir ve bir banyo neler içermelidir sorularına cevaplar ararken aynı zamanda bu cevapları küçük hacimlere sahip banyolara yerleştirmeniz gerekecektir. Bu şartlar altında bir banyo dekorasyonu yapmak için öncelikle banyodan beklentilerinizin neler olduğuna karar vermelisiniz. Bir banyoda olması gereken en önemli noktalar;

  • Havadar ve ferah bir iç mekana sahip olması,
  • Kişisel bakım alanına sahip olması ve aynı zamanda özel bir aydınlatmaya sahip olması,
  • Küvet veya duşa kabin alanının bir insanın ihtiyaçlarına cevap verebilecek ölçülerde olması,
  • Banyo araç ve gereçlerinin muhafaza edildiği alanlara sahip olması,
  • Banyo kullanıcıları için ideal hareket alanlarına sahip olması,

şeklindedir. Bu özelliklere sahip olan bir banyo dekorasyonu her yaştan banyo kullanıcısına hitap edecektir. Peki bu özelliklere sahip banyo tasarımları nasıl yapılmalıdır?

Banyo tasarımları yaparken öncelikle tarzınıza ve yaşam şeklinize uygun tasarımlar yapmalısınız. Farklı bir kültüre ait bir fikri kendi evinize uygularken bu kültüre adapte olup olamayacağınızı bilmelisiniz. Vintage bir dekorasyon yapmak istiyorsunuz ancak minimalist bir yaşam tarzına sahipseniz size uygun bir tasarım yapmanız çok önemlidir. Aksi halde kullanamayacağınız ve sizin için pratik olmayan bir banyoya sahip olursunuz. Banyo tasarımları yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da banyonuzun havadar, ferah bir iç mekana sahip olması ve aydınlık olmasıdır. Ferah ve aydınlık bir banyo tasarımı için açık renkler ve tonlar kullanabilir, banyonuza uygun bir aydınlatma sistemi yapabilirsiniz. Aksi halde kasvetli ve karanlık bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Banyo tasarımları yaparken banyo mobilyalarının seçimi ve dekorasyon içinde kullanımı da çok önemlidir. Dekorasyon fikrine ve düşüncesine uygun mobilya seçimi dekorasyonu bir tık daha yukarı taşırken yanlış mobilya seçimi dekorasyon estetiğini bir tık aşağı çekecektir. Banyo içinde doğal malzemelere yer vermeniz size avantaj sağlar. Bambu gibi tropikal iklim ürünlerine banyonuzda yer verebilir veya neme ve ısı değişimine dayanıklı ahşapları banyonuzda kullanarak doğallığı üst düzey olan bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Banyo içinde küvet veya duşa kabin kullanıp kullanmayacağınıza karar vermelisiniz. Küvet kullanımı daha ferah ve daha geniş bir banyo imkanı sağlarken duşa kabin kullanımı banyo alanını daha fazla daraltacaktır. Bu nedenle banyonuzun mimari yapısına ve alanına göre hangi tercihi yapacağınıza karar vermelisiniz.

Banyo dekorasyonu yaparken işin başından sonuna kadar tek başınıza süreci yönetebileceğiniz gibi profesyonel banyo tasarımcıları ile birlikte çalışabilir ve işi profesyonellere de bırakabilirsiniz. Banyo tasarımcıları, yaşam tarzınıza ve evinizin genel yapısına uygun ve aynı zamanda ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız bir banyoyu kolayca ortaya çıkaracaktır.

Küvet seçimi

Banyonuz için küvet seçimi çok önemlidir. Banyo içinde yapacağınız bir tasarım için küvet modelini dikkatli bir şekilde seçmelisiniz. Küvetler genel olarak beyaz renkli olmakla birlikte dilerseniz farklı renklerde de tercihler yapabilirsiniz. Ferah bir banyo tasarımı için beyaz tonlarını tercih etmenizde fayda vardır. Modern banyo modelleri için '' Modern Banyo Modelleri '' yazımıza göz atabilirsiniz.

Lavabo modelleri

Banyo Dolabı Cabahomedesign Modern Banyo Ahşap Beyaz Banyo Dolabı,Banyo,banyo dolapları,iç mimarlık
Cabahomedesign

Banyo Dolabı

Cabahomedesign

Banyo içerisinde yer alan önemli banyo mobilyalarından biri de lavabolardır. Banyo tasarımı yapılırken kullanılacak lavabo modeli ne kadar estetik olursa banyo estetiği o kadar üst düzey olacaktır. Banyo lavabo masasından lavabo seçimine kadar her detay banyo tasarımınızı doğrudan etkileyecektir. Bu nedenle modern ve estetik tasarımlara yer vermeniz size avantaj sağlar.

Hamam tasarımı

TURKISH BATH REFERENCES, Absolute Black Granite Absolute Black Granite Modern Banyo
Absolute Black Granite

TURKISH BATH REFERENCES

Absolute Black Granite

Geniş bir alanı banyo olarak dekore edecekseniz hamam modelini bir banyo tasarımı olarak kabul edebilirsiniz. Orta da bir hamam taşı tercih edebilir, köşelerde mermer kurnalar kullanabilir, hem görsel hem de geleneksel bir banyo tasarımına imza atabilirsiniz. Özel bir aydınlatma ile banyonuzun daha ferah ve daha dinlendirici olmasını sağlayabilirsiniz.

Modern tasarımlar

Sinks Marble Modern Banyo
Marble

Sinks

Marble

Banyonuzu tasarlarken profesyonel bir banyo tasarımcısı ile çalışmanız size modern ve güncel dekorasyon fikirlerinin bir arada kullanılması imkanı sağlar. Hem popüler dekorasyon akımlarının banyonuzda yer alması hem de modern tasarımları kullanmak için profesyoneller ile çalışmalısınız. Estetik tasarımlı lavabolar ve özel ahşaplar kullanılarak yapılan konsollar banyonuzu mükemmel bir yaşam alanına çevirecektir.

Duşa kabin tercihleri

Evinizde geniş bir banyonuz varsa modern bir duşa kabin tercih edebilirsiniz.Modern tasarıma sahip bir duşa kabin aynı zamanda banyonuzun daha modern görünmesini sağlayacak ve banyo içinde ıslak alan oluşmasınında önüne geçecektir.

Renkli tasarımlar

R. Kılınç Evi, idiliçmimarlık idiliçmimarlık Modern Banyo
idiliçmimarlık

R. Kılınç Evi

idiliçmimarlık

Banyonuzu sade ve açık tonlarda dekore edebileceğiniz gibi renkli dekorasyonlar da yapabilirsiniz. Kırımız, tuğla kırmızısı veya kiremit turuncusu renklere sahip fayansları kullanarak mükemmel tasarımlara sahip olabilirsiniz. Mobilyalarınızı da renk seçimleri ile uyumlu seçtiğinizde halay ettiğinizden daha güzel bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Vintage tasarımlar

Klasik bir banyo tercih edebilir veya geleneksel tasarımlara bayılabilirsiniz. Klasik tasarımlar dışında uygulayabileceğiniz vintage tasarımlar banyonuzun özel bir yaşam alanı olmasını sağlayacaktır. Özel tasarım mobilyaların kullanıldığı, altın varaklarının yer aldığı ve beyaz tonların yoğun olarak kullanıldığı bir banyo aynı zamanda huzur veren bir yaşam alanı olacaktır.

Mermer estetiği

Baltalimanı Project , Reisoğlu Mermer Reisoğlu Mermer Modern Banyo
Reisoğlu Mermer

Baltalimanı Project

Reisoğlu Mermer

Küçük banyolarda genel olarak mermer malzeme yoğun olarak kullanılır. Bunun iki nedeni vardır. birinci neden daha az malzeme ile en üst düzey estetiği elde etmek ikinci neden ise görsel olduğu kadar aydınlık ve geniş bir banyo elde etmektir. Bu nedenle banyonuzda mermer malzemeler ve aksesuarlar kullanabilir, görsel olduğu kadar kişisel anlamda sizi temsil eden bir banyo dekore edebilirsiniz.

Sade tasarımlar

Korkuteli KÖY EVİ ASN İç Mimarlık Kırsal Banyo Seramik Beyaz country ev,tasarım,mobilya,köy evi,iç mimar,banyo,tasarımcı,antalya
ASN İç Mimarlık

Korkuteli KÖY EVİ

ASN İç Mimarlık

Minimalist bir yaşam tarzına sahipseniz sade ve aynı zamanda az sayıda mobilyanın yer aldığı şık bir banyo dekore edebilirsiniz. Beyaz tonların yoğun olduğu, zıt renk olarak kabul ediken siyahın ise geçiş renkleri olarak yer aldığı bir banyo tasarımı yapabilirsiniz. Zemin kaplama malzemeleri nötr renkler olan gri ve kırık beyaz tonlarına olduğunda çok şık ve sade bir banyo dekore etmiş olursunuz.

Ahşap doğallığı

DJİBOUTI VILLA ARCONPROJE Modern Banyo Ahşap-Plastik Kompozit Gri
ARCONPROJE

DJİBOUTI VILLA

ARCONPROJE

Banyo tasarımı yaparken doğallığı ön planda tutmak adına ahşap ve bambu gibi malzemeler kullanabilirsiniz. Ahşap her dönemde doğallığın sembolü olmuştur. Bu nedenle banyonuzda doğal ahşap kullanarak hem doğal bir banyo elde edebilirsiniz hem de banyo içinde estetiği üst düzeyde tutabilirsiniz.

Doğru tercihler

Banyo içinde yeterli alanınız yoksa yerleşim planınızı doğru yapmanız çok önemlidir. Temel mobilyalar olan lavabo, küvet ve klozet yerleşimini aynı duvarda olacak şekilde yapabilir veya köşe alanları tasarım içinde değerlendirerek maksimum verim elde edebilirsiniz. Bir banyo her zaman size hitap etmeli ve size en geniş kullanım alanını sunmalıdır.

Geleneksel banyolar

GÖLDEKENT SİTESİ-TERAS, vanetta mutfak Çankaya vanetta mutfak Çankaya Klasik Banyo
vanetta mutfak Çankaya

GÖLDEKENT SİTESİ-TERAS

vanetta mutfak Çankaya

Banyonuzu klasik veya geleneksel tarzda dekore edebilirsiniz. Basit bir lavabo masası, klasik bir lavabo modeli, klasik bir klozet seçerek evinizde hem az yer kaplayan hem de tüm ihtiyaçlarınıza birebir cevap veren bir banyo yaratabilirsiniz.

Damla modeli aynalar

Banyo Projeleri Efesus Stone Modern Banyo mermer
Efesus Stone

Banyo Projeleri

Efesus Stone

Banyonuzda yer alacak aynaları seçerken modern tasarımlara yer vermelisiniz. Damla ayna modeli led aydınlatmaları ile modern bir görünümün yanında görsel olarak da banyonuzun harika görünmesini sağlayacaktır.

Bu proje istediğiniz bilgileri sağlıyor mu?

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!