İspanya'da Mimarlık Ofisinden Geleneksel Bir İspanyol Konutu

umit atdağ umit atdağ
Golden Visa , Casas do Sotavento Casas do Sotavento Kırsal Evler
Loading admin actions …

Kalabalık ve beton yapılarla ile yoğunlaşmış olan şehirlerin çok hızlı ve yorucu bir yaşam sunuyor olması insanları kırsal alanlara yaşamaya itmektedir. Durum böyle olunca şehirlerden uzakta, sakin ve doğa ile iç içe tasarlanmış olan evler, villalar insanlar tarafından çok yoğun bir şekilde tercih edilmekte, bu yapılar rağbet görmektedir. Bu yazımızda profesyonel bir mimarlık ofisi olan Golden Visa Mimarlık ofisi tarafından iç mimari tasarımları hayata geçirilen, dekorasyon uygulamaları ile insana huzur veren Lee Evleri'de olarak bilinen CASAS DO SOTAVENTO evlerinden birini inceliyoruz. Modern tasarımlar ile klasik ve gotik tasarımların bir arada yer aldığı bu kır evi aynı zamanda doğal bir nehir yatağının da kenarında yer alıyor. Doğa ile iç içe olmasının yanında nehir kenarında bulunuyor olmasının avantajına sahip olan Lee Evleri, kendinizi şehirden soyutlamanıza yardımcı olurken modern çizgileri ile modern yaşamı da hayatınızın bir parçası haline getirmenize katkı da bulunuyor.

Modern ve klasik yapılar için projelendirme hizmeti veren firma aynı zamanda yaratıcı iç mekan tasarımları ve klasik – modern sentezi içeren çözümleri ile de farkını ortaya koyuyor. Bu güne kadar onlarca farklı projeye imza atmış olan mimarlık firması aynı zamanda proje uygulamaları içinde danışmanlık hizmetleri veriyor. Firmanın yapmış olduğu diğer çalışmaları incelemek ve firma hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.Nehir manzaralı teras tasarımı

İspanya'da nehir kenarında yer alan bu konut birinci katında verandası bulunan, balkonu ve bir banyodan oluşan iki katlı bir konuttur. Bu tasarımın temel amacı veranda gibi alanların açık alan olarak kullanılmasını sağlamak ve bu alanları oda veya mutfak gibi kapalı alan olarak değerlendirmekten kaçınmak. Alcoutim Laranjerias'ta bulunan bu yapı, Guadiana nehrinin muhteşem görüntüsünü seyredebilme keyfini bu veranda ile sizlere sunuyor. Verandanın önünde ve çevresinde yer alan çok yıllık ağaçlar kendinizi doğanın içinde mutlu hissetmenize yardımcı oluyor.


Profesyonel ön avlu

Nehir tarafında yer alan ve ön bahçe olarak adlandırılan bu alanda kaliteli yüzey döşeme malzemeleri tercih edilmiş. Birbiri ile uyumlu renklere sahip olan bu malzemeler profesyonel eller tarafından uygulanmış ve ortaya kusursuz bir ön avlu çıkarılmış. Sahile yaklaşık olarak 500 metre uzaklıkta yer alan bu alan aynı zamanda 2 oda, 2 tuvalet, tam donanımlı mutfak ve barbekülü bir bahçeye bakıyor. Ev ile bütünleşik olarak tasarlanmış olan bu İspanyol avlusu, nehir kokusunu dilediğiniz kadar içinize çekebileceğiniz bir dinlenme alanı olarak da kullanılabilir. Özel aydınlatmalara sahip olan bu yapıdaki tüm aydınlatmalar geleneksel dönem özelliklerine göre seçilmiş.


Sakin ve dingin bir havuz

Castro Marim bölgesinin en sakin yerinde yer alan bu konut aynı zamanda müstakil bir ev olarak da düşünülebilir. En yakın yerleşim yerine bir golf arabası ile kolayca gidebilirsiniz. Müstakil olan bu konuta kapalı garaj, açık garaj, sıcak lazer odası, yatak odası olarak kullanabileceğiniz veya misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz üç adet ekstra oda bulunuyor. Bu odaların içerisinde ortak kullanılabilecek banyo da yer alıyor. Ayrıca evin bahçesinde her yaştan insanın keyif yapabileceği, dingin ve sakin bir havuz ve havuz araçları yer alıyor. Bu evde dinlenmek, keyif yapmak ve ruhunuzu deşarj etmek için her ley düşünülmüş.


Modern dış cephe tasarımları

İspanya'nın en sakin bölgelerinin birinde fantastik bir konut inşa etmek ve modern dış cephe tasarımı yapmak büyük bir başarıdır. İki katlı olan bu yapının üçüncü katı olarak tasarlanmış bir kubbesi de bulunuyor. Bu kubbe aynı zamanda misafirlerinizi ağırlayabileceğiniz, manzara izleme keyfi yapabileceğiniz bir teras olarak da düşünülebilir. Açık üst örtü teras keyfi yaparken bir yandan da güneşlenmenizi sağlamak için düşünülmüş. İkinci kat tasarımı; oldukça geniş ve çamaşır odası, spor odası, oyun odası gibi yaşam alanlarına da sahip


Geniş balkon tasarımı

Manzara keyfi yapabileceğiniz bu alan Guadiana nehrinin en güzel yerini seyretme imkanı sağlıyor. 4 oda, 3 banyo, barbekü alanına sahip olan bu evin en güzel yanlarından biri de evin farklı bölümlerinden nehir manzarasını seyredebilme imkanına sahip olmanız. Geniş balkonlara sahip olan bu yapının tüm balkonları geniş mutfağa açıldığı için dilerseniz kahvaltı keyfi dilerseniz akşam yemeği keyfi yaşayabiliyorsunuz.Ortak alanlar

Konutun tüm imkanlarından yararlanıp canınız daha kalabalık alanlara gitmek istediğinde yakınınızda yer alan Algarve'nin en prestijli yeri olarak da kabul edilen Praia da Alagoa olarak bilinen geniş açık alanları ve büyük yüzme havuzunun yanında geleneksel tasarıma sahip konut size farklı arkadaşlara sahip olma imkanı da sunuyor. Klasik yapının geleneksel olarak dizayn edilmiş olması kırsal bir alanda hayal ettiğiniz sakinliği size sunuyor.Bu projeden memnun kaldınız mı ? 

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!