Türkiye'den 12 şahane balkon tasarımı | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Türkiye'den 12 şahane balkon tasarımı

nihal e. nihal e.
OLABELLA // RESIDENTIAL PROJECT Modern Balkon, Veranda & Teras Escapefromsofa Modern
Loading admin actions …

Havaların güzelleşmesi ile birlikte açık alana çok daha fazla ihtiyaç duyarız. Eğer tatile gidemediyseniz nefes alacağınız tek yer bahçe ve balkonlar olur. Ancak özellikle şehir merkezinde yaşayanlar için bahçe sahibi olmak her zaman mümkün olamıyor maalesef. Bu sebeple balkonlar hayatımızda daha önemli bir rol üstleniyor. Peki günlük hayatın koşturmacasında biraz nefes alabileceğimiz balkonların tasarımı üzerine yeterince düşünüyor muyuz? Bu soruya yanıt olarak Türkiye'den 12 şahane balkon örneği derledik. Bu tasarımlara bakarak siz de balkonunuzu güzelleştirebilirsiniz. 

​Güzel mobilya seçimi

İlk örneğimiz oldukça lüks döşenmiş bir dairenin geniş balkonu. Manzarasından ötürü üst katlarda olduğunu tahmin ettiğimiz daire, epey zevkli ve donanımlı görünüyor. Balkonu da adeta bir oturma odası gibi döşenmiş. Tuğla ile kaplı duvar balkona ayrı bir güzellik katmış. Büyük ve eski bir saat, çiçekler ve lambalar gibi çeşitli dekoratif objelerle süslenerek göze hitap edilmiş. Balkon mobilyaları ise sıcak havaya uygun olarak bahar çiçeği desenleriyle küçük sevimli modellerden seçilmiş. Koltukların yanında bulunan yemek masası tıpkı koltuklar gibi çiçek desenleriyle süslenmiş.

​Küçük balkon

Modern Balkon, Veranda & Teras homify Modern

İlk örneğimiz her ne kadar bir apartman dairesi olsa da epey geniş bir balkona sahipti. Oysa bir çok apartmanda o kadar büyük balkonlar bulunmuyor ne yazık ki. Daha çok bu örnekte olduğu gibi küçük balkonlar var. Balkonum küçük diye üzülmeyin. Her balkon boyutuna uygun küçük oturma grupları bulmak mümkün. Üstelik buradaki can alıcı bir rengi varsa gayet cazip olabilir.

​Romantik mobilya

Modern Balkon, Veranda & Teras homify Modern

Teras diyebileceğimiz bu alan şeffaf camlarla kapatılmış. Yer zemininde işe sıcaklık veren ahşap kullanılmış. Kare şeklindeki terasın en güzel kısmı hiç şüphesiz romantik beyaz mobilyaları. Salıncakla birlikte epey davetkar.

​Çiçekler içinde

BILGE & AHMET SEZER EVI Klasik Balkon, Veranda & Teras Mimoza Mimarlık Klasik
Mimoza Mimarlık

BILGE & AHMET SEZER EVI

Mimoza Mimarlık

Epey geniş bir alana sahip balkon yüksekte olmasından ötürü şahane bir manzaraya bakıyor. Mobilyalarda hasır malzeme ile cam kullanılmış. Balkonun yarısı beton duvar kalanı ise camla kaplı. Duvarlara L şeklindeki hasır koltuk takımı dayandırılmış. Camlı bölümde ise yine hasır masa sandalye takımı bulunuyor.

​Doğa ile uyumlu

Reflections Camp Akdeniz Balkon, Veranda & Teras badem ağacı Akdeniz
badem ağacı

Reflections Camp

badem ağacı

Epey yaratıcı ve özgün olan bu terasta neredeyse her şey doğal malzemelerden yapılma. Bu haliyle biraz derme çatma görünse de tamamen doğal bir ortam içerisinde bulunduğundan ötürü kesinlikle kötü görünmüyor.

​Bitkilerle süsleyin

CIHANGIR 41 // RESIDENTIAL PROJECT Eklektik Balkon, Veranda & Teras Escapefromsofa Eklektik
Escapefromsofa

CIHANGIR 41 // RESIDENTIAL PROJECT

Escapefromsofa

Eğer bu resimdeki gibi minik bir balkonunuz varsa ve mobilyalarla daha da kapatmak istemiyorsanız yeşil bitkilerle süsleyebilirsiniz.

​Geniş balkon

Küçük balkonlardan büyük örneklere… Epey geniş bir alana sahip bu balkon zemin katta bulunuyor. Ahşap kaplama zemini balkona sıcaklık katmış. Mobilya olarak beyaz ferforje masa sandalye takımıyla yine beyaz şemsiye kullanılmış.

​Nefes kesen manzara

OLABELLA // RESIDENTIAL PROJECT Modern Balkon, Veranda & Teras Escapefromsofa Modern
Escapefromsofa

OLABELLA // RESIDENTIAL PROJECT

Escapefromsofa

Muhteşem deniz manzarasına bakan bu evde oturanlar çok şanslı. Bu büyüleyici manzarayı betonla kapatmamak için balkon duvarı olarak şeffaf cam tercih edilmiş. Mobilya olarak ise gök yüzü mavisi koltuklar çevre ile uyum sağlıyor. Sehpalarda bulunan küreler ise etkileyici unsurlardan yalnızca biri.

​Kırmızı ahşap uyumu

Dış Mekan Tasarım ve Uygulamaları homify Tropikal
homify

Dış Mekan Tasarım ve Uygulamaları

homify

Çatısında ahşap pergola kullanılan teras baştan sona ahşap denebilir. Ancak kırmızı koltuklar ahşaptan rol çalarak göz alıcı rengiyle dikkatleri üstüne çekiyor. Alevli sehpa ise ilgi çekici.

​Şehir manzarası

Nefis bir şehir manzarasına bakan bu balkon dar bir alana sahip olsa da epey eşya barındırıyor. Gri koltuk sehpa takımına ince uzun bir yemek masası eşlik ediyor.

​Beyazlar içinde

Oval hatlı bu balkon güzel deniz manzarasına bakan evlerden birine ait. Oval olmasından ötürü alışıldık balkonlardan farklı. Geniş bir alana sahip olmasına rağmen eşya ile tıkıştırılmamış. Oturup ayaklarınızı uzatacağını bir koltuk takımı yeterli görülmüş.

​Kırsal tarz

Hep şehir örnekleri verdik, oysa şehirden uzak tatil beldelerinde de güzel balkonlar bulunuyor. Tamamen ahşaptan yapılma bu balkonda yerel bir kahvaltı masası hazırlanmış.

Daha fazla balkon örneği incelemek isterseniz ’Yazın tadını doyasıya çıkaracağınız 10 balkon tasarımı’ başlığına bakabilirsiniz.

Bu şahane balkon fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!