5 korkunç mutfak 5 parlak dönüşüm | homify

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

5 korkunç mutfak 5 parlak dönüşüm

ümit  atdağ ümit atdağ
İskandinav Mutfak Apal Estudio İskandinav
Loading admin actions …

Mutfaklar, ev hanımlarının zamanının büyük çoğunluğunu geçirdiği, çocukların yemeklerini yemek için belirli zamanlar yaşam alanı olarak kullandıkları alanlardır. Bu nedenle evin doğal bir yaşam alnı haline gelmiş ve oldukça fazla kullanılmaktadır. Mutfak dekorasyonları bu sebeplerden dolayı modern bir dekorasyona sahip olmalı,  yaşam alanı olarak imkanlar dahilinde maksimum harekat alanı sağlamalıdır. Günümüzde bir çok mutfak bu özelliklere sahip olmadığı için restore edilmekte ve korkunç görüntülerinden arındırılarak modern ve geniş mutfaklar haline getirilmektedir. Bu gün homify farkı ile mutfakların  öncesi ve sonrası fotoğraflarını inceleyerek korkunç - modern mutfak karşılaştırması yapıyoruz.

Dar ve korkunç mutfak

Bu mutfağın orijinal halini incelediğimizde, dar olan mutfak içine her duvara mutfak tezgahı yapılmış ve mutfak hareket edilemeyecek kadar dar bir mutfak haline getirilmiş. Ayrıca renk seçimleri de oldukça kötü yapılarak mutfağın görsel anlamda çok kötü olmasına katkı sağlanmış. Pencere olmasına rağmen iyi değerlendirilmemiş ve sonuç olarak ortaya kötü görünüme sahip işlevsiz bir mutfak çıkarılmış.

Sonrası modern mutfak

İşlevsiz ve kötü olan mutfak yenilenmiş ve sonuç olarak resimdeki gibi şık, modern, işlevsel ve aydınlık bir mutfak çıkarılmış. Pencere küçültülmüş, mutfak tezgahı 2 duvara indirilmiş ve beyaz mobilyalar ile mutfak ışıl ışıl bir mutfak haline getirilerek modern bir görünüme kavuşturulmuş.

Plansız ve kötü

Bu mutfak örneğinde plansız ve düzensiz bir mutfak yer alıyor. Mutfak olarak ayrılan  kısma bir adet eskimiş mutfak tezgahı ve bir yemek masası konulmuş, koyu kahve rengi renk tercihi kasvetli olan havayı daha fazla boğucu hale getirmiş. Bu mutfak işlevsiz olduğu kadar görsel açıdan da oldukça başarısız.

Sonrası modern mutfak

Mutfağın yenileme işlemleri sonrası son derece modern bir mutfak ortaya çıkarılmış. Mutfak sınırı somut olarak belirlenmiş ve modern mutfak ekipmanları ile birlikte pencere açılarak  aydınlık ve ışıl ışıl bir mutfak ortaya çıkarılmış. Renk seçimleri de titiz bir şekilde yapılarak mutfak yaşam alanı haline getirilmiş.

Dar mutfak

Dar mutfaklar dekore edilirken genelde işlevsiz ve kötü bir görsel ile dekore edilir. Bu durum mutfağın kasvetli ve sıkıcı bir havaya sahip olmasına neden olur. Bu örnekte olduğu gibi hem dar olması hem renk seçimlerinin anlamsız ve uyumsuz yapılmış olması mutfağın kötü bir görünüme sahip olmasına neden olmuş.

Sonrası Parlayan bir mutfak

Yenileme işlemi sonrasında  mutfağın son hali parlak, ışıl ışıl, modern  ve görsel açıdan kusursuz olmuş. Beyaz renklerin yoğunluğunda  oldukça şık bir şekilde dekore edilmiş mutfak, ideal bir aydınlatma ile mutfak ışıl ışıl bir mutfak haline getirilmiş. Basit bir  tabure ile işlevsellik kazandırılan mutfak evin en parlak odası haline gelmiş.

Harabe mutfak

IS AND REN STUDIOS LTD : modern tarz , Modern
IS AND REN STUDIOS LTD

THE DINING AREA BEFORE

IS AND REN STUDIOS LTD

Bu resimde yer alan mutfak, harabe ve oldukça kötü olduğu için yenileme çalışmaları yapılmaya başlanmış. Dar olduğu için işlevsiz ve görsel açıdan kötü olan mutfak yapılacak yenileme çalışmaları sonrasında kullanılabilir ve ferah bir mutfak  haline gelecektir.

Sonrası estetik bir mutfak

KITCHEN - DINING ROOM Modern Yemek Odası IS AND REN STUDIOS LTD Modern
IS AND REN STUDIOS LTD

KITCHEN – DINING ROOM

IS AND REN STUDIOS LTD

Yapılan çalışmalar sonrasında harabe ve dar olan mutfak genişletilmiş, modern bir dekorasyon ile bir yaşam alanı haline getirilmiştir. Odanın bir köşesi mutfak alanı diğer alanları ise yaşam alanı olacak şekilde dekore edilmiş, modern, estetik ve şık bir mutfak yapılarak evin en fazla kullanılacak alanı haline getirilmiş.

Eskimiş mutfak

Bu mutfak örneği, uzun yıllar kullanılmış olmasının verdiği yıpranmışlık nedeni ile oldukça eskimiş ve kötü bir görünüme sahip.  İnce uzun bir mutfak olması nedeni ile hareket alanı darlığı yaratan bu mutfak renk seçimleri ve uyumsuzluk nedeni ile göze batmakta ve iğreti görünmektedir.

Son hali: uyumlu ve modern

Yapılan yenileme çalışmaları sonrasında ortaya son derece modern bir mutfak çıkarılmış. Tek renk üzerine yoğunlaşılmış ve mutfak tezgahı karşısındaki duvara bir yemek barı yapılarak dar olan mutfağa işlevsellik ve fonksiyonellik kazandırılmış. Bar tabureleri ile mutfağı kullanışlılığı artırılmış ve son derece modern bir mutfak dekorasyonuna imza atılmış.

Bu mutfak yenileme projelerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!