Türkiye'den mimarisiyle göz kamaştıran 6 villa

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Türkiye'den mimarisiyle göz kamaştıran 6 villa

Homify TR Homify TR
Villa Dekorasyonu A'dan Z'ye Minimalist Evler GN İÇ MİMARLIK OFİSİ Minimalist
Loading admin actions …

İnşaat sektörünün büyük bir hızla ilerlemekte ve ekonominin lokomotifi rolünü üstlenmekte olduğu hepimizin malumu. Onlarca şehirde her gün yeni konut projelerine başlanıyor, yüz binlerce yeni konut üretiliyor ve kentsel dönüşüm projeleri büyük bir hızla yaygınlaşıyor. Milyonlarca insan inşaat sektörü ve ona bağlı diğer sektörlerde istihdam edilirken, çok ciddi bir ekonomik büyüklüğün ortaya çıktığı da yadsınamaz bir gerçek. Bununla birlikte yalnızca kitlesel konut üretiminde ilerlediğimizi söylersek yanlış olur. Aynı zamanda özel tipte konutlarda ve mimaride de büyük bir ilerleme kaydediyoruz. Öyle ki bundan kısa bir süre öncesine kadar Türkiye'de bulunduğuna bile inanmakta güçlük çekeceğimiz mimarisiyle göz kamaştıran pek çok yapı birbiri ardına farklı şehirlerde boy gösteriyor. Bu yazımızın konusu da bu iddialı mimari özelliklere sahip olan villalar. Her biri farklı bir tarza sahip ve hepsi de dünya standartlarında bir estetik zevkin ürünü olan bu villalara biraz daha yakından bakmaya ne dersiniz? 

İstanbul'un yanıbaşında kır hayatı

Ömerli'de bulunan bu sıra dışı villa, İstanbul'un en güzel havasına sahip çevresi, bahçesi ve peyzajıyla olduğu kadar, hatta daha da fazla mimarisiyle dikkat çekiyor. Silindirik formların ağırlıkta olduğu villanın bir başka önemli özelliği ise bahçeye doğru uzanan ve gerektiğinde yarı açık, gerektiğinde tam kapalı bir alan olarak kullanılabilen geniş salon. Geniş cam kapıları sayesinde yaz aylarında bahçeyle bütünleşen bir alan haline gelen bu salon, soğuk mevsimlerde ise şöminesiyle sahiplerine sıcak bir ortam vaat ediyor.

Sözün ötesinde bir mimari

Modern mimarisiyle göz kamaştıran bu ev, pekâlâ dünyanın herhangi başka bir yerinde de olabilirdi. Gerçekten de bu yapının Almanya'da, Kanada'da, Japonya'da hatta Avustralya'da olduğunu söylesek herhalde kimse için yadırgatıcı bir şey olmazdı bu. İşte dünya trendleriyle ve modern mimariyle mükemmel bir bütünleşme ancak böyle bir şey olabilirdi.

Anadolu'da fütürizm esintileri

Kayseri'de bulunan bu villa ise fütüristik tarzı ile dikkatleri çekiyor. Her türlü lüks donanıma sahip olmasının yanı sıra mimarisiyle de oldukça iddialı olan villa, hiç şüphesiz Kayseri'nin en ilgi odağı yapılarından biri durumunda. Böyle bir yapının Anadolu'nun kalbindeki bir sanayi kentinde bulunması da, mimari ve inşaat sektörünün yalnızca batıdaki büyük kentlerde değil tüm Türkiye'de geliştiğinin bir başka göstergesi.

Mimari ve peyzaj mimarisinin üst düzey bir kaynaşması

Unlimited Design – Aialoft Ayayorgi: modern tarz , Modern
Unlimited Design

Aialoft Ayayorgi

Unlimited Design

Çeşme'de bulunan bu şık villa da yine modern mimarisiyle dikkat çeken bir tasarıma sahip. Villanın bir başka özelliği ise oldukça özgün bir peyzaj mimarisine sahip olması ve villanın dış cephesi ile bahçe peyzajının ciddi anlamda bir uyum içinde olması.

Taş mimarisine ultra lüks bir yorum

Engel & Voelkers Bodrum Modern Evler Engel & Völkers Bodrum Modern
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Bodrum'da genellikle beyaz evler görmeye alışkınızdır. Özellikle şehir merkezinde kafanızı nereye çevirseniz geleneksel beyaz badanalı Bodrum evlerini görürsünüz. Ancak son yıllarda Bodrum da pek çok şehir gibi hızlı bir genişleme eğilimine girdi ve geçmişte şehirden oldukça uzak sayılan bölgeler de hızla yerleşime açılmaya başlandı. Bu yeni yerleşim bölgelerinde de şehir merkezindeki dokudan oldukça farklı mimari tarzlarla karşılaşmak mümkün. Elbette bunların hepsinin doğayla uyumlu ve şık yapılar olduğunu söylemek güç. Ancak bu örnek, gerçek anlamda mükemmeli yakalamış bir tasarım. Taş mimarisine modern ve iddialı bir yorum getiren villa, çevresiyle de müthiş bir uyum içinde. 

Şehir villası kavramına güzel bir örnek

Ankara'nın merkezinde bulunan bu villa, kent merkezlerindeki yatay ve müstakil yerleşimlere henüz pek alışkın olmadığımız için bazılarımız için biraz sürpriz olmuş olabilir. Ancak mimari konusundaki genel bilinçlenme ve tüketim standartlarının yükselmesi neticesinde bugün artık pek çok şehrin çok merkezi noktalarında bile villa tipi konutlar görmek mümkün. Modern tarzı ile dikkat çeken bu villa da şehirde müstakil yaşamın nasıl olması gerektiğine ilişkin güçlü ipuçları taşıyor.

Bu villa projelerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!