Daima temiz bir ev için her gün yapmanız gereken 5 şey | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Daima temiz bir ev için her gün yapmanız gereken 5 şey

Meral Eser Meral Eser
ZEN BODRUM Modern Banyo ARTHUR&MILLER Modern
Loading admin actions …

Ev dizaynını ön plana çıkaran hangi tarz ve stilin uygulanmış olduğu gibi, nasıl göründüğü ve göze hitap edip etmemesidir. Basit bazı pratik fikirlerle, ev dekorasyonunu daha estetik bir görünüme kavuşturabiliriz. Satın alınan mobilya ürünleri ve eşyaların hangi renk ve dokuya sahip olduğu kadar, nasıl kullanıldığı da önemlidir. Düzenli ve temiz bir yaşam alanı sağlamak, huzurlu ve ferah bir etki yaratmanızı sağlayacaktır. Gündelik rutin temizlik işlerikısa sürede ve düzenli yapıldığı zaman, hem kullanım kolaylığı hem de göze hitap eden bir sonuç elde etmemizi sağlar. Bazı pratik rutin temizlik işlemleri aracılığıyla daha özenli ve ahenk içeren bir eve sahip olabiliriz. Örneğin yatak odası için, günlük rutin işlerin yapılması, yatak üzeri ve etrafta kullanılan eşya ve giysilerin yerine konulması, gerektiğinde hızlıca tozunun alınması pratik bir yaklaşımdır. Zaman kaybını önlemek, daha temiz ve ferah bir ev atmosferi yaratmak için, her gün yapmanız gereken 5 başlık derledik.

1. Günlük havalandırın, eşyaları yerine koyun

Engel & Voelkers Bodrum Modern Yatak Odası Engel & Völkers Bodrum Modern
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Evin düzeni ve temizliğini sağlamak sanıldığı kadar zor değil. Özellikle göz korkutan bazı temizlik işleri, küçük ve aslında zaman almayan işlerin birikmesine sebep olabilir. Dolayısıyla uzun vadede zaman kaybına sebep olur ve iki katı iş gücü gerektirebilir. Her gün düzenli olarak havalandırılan bir evde, iç açan bir atmosfer sağlanabilir. Her ne kadar evinizi temizleseniz de, koku olma riskinin ortadan kalkması durumunda da evin mutlaka havalandırılması gerekir. Aynı zamanda günlük eşyaların kullanıldıktan sonra yerine konması, uzun vadede zaman kazandıran pratik bir çözümdür. homify'da  yatak odalarından oturma odalarına,  iç mimarlar tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde ev dekorasyonu örnekleri ve fikirler bulabilirsiniz.

2. Kullanım esnasında mutfak temizliği yapın

Eğer zaman kaybı yaşamamak ve pratik çözümler arıyorsanız, bulaşık makinesinde yıkanmaya müsait kül tablası ya da biblo gibi diğer objeleri tek tek silerek zaman harcamak yerine, bulaşık makinesinde yıkayarak bolca zaman kazanabilirsiniz. Bunun için yüzeyi zedelenmeyen, rengi akmayan objelerin kullanımına dikkat edin. Mutfakta kullandığınız eşya ve aletleri, kullanım sonrası temizlerseniz, uzun vadede iş yükü azalır ve göze hitap eden temiz bir mutfak kullanımı sağlarsınız.

3. Banyo ve tuvaleti gözden geçirin

ZEN BODRUM Modern Banyo ARTHUR&MILLER Modern
ARTHUR&MILLER

ZEN BODRUM

ARTHUR&MILLER

Günlük rutinler arasında kullanım sonrası banyo temizliği, tuvaletin de gözden geçirilmesi gerekir. Pratik bir şekilde banyo ve tuvaletinizi gözden geçirin, silme ve yıkama işlemlerinden sonra eşyaları yerine koyun. Özellikle duş sonrası banyonun yıkanması, kısa bir temizlik aşamasının gözden geçirilmesi makbul olur.

4. Yatak odanızda biriken giysi ve eşyalarınızı toparlayın

Yatak odası günlük kullanım saatlerinde kullanılan eşya ve giysilerin birikmesine, dağınık ve göz karmaşası yapan bir görünüme kolaylıkla dönüşebilir. Dolayısıyla kullanılan giysilerin, eğer kirli ise kirli sepetine atılması, temiz olan giysi ve eşyaların yerine konması sadece birkaç dakikanızı alabilir. Böylelikle gün içinde daha ferah, huzurlu ve dingin bir yatak odası alanı sağlayabilir, işlerin birikmesine engel olabilirsiniz.

5. Çöpleri atın, genel bir toz alın

Günlük rutinler arasında çöplerin atılması yer alır ve mutlaka yapılmalıdır. Aksi takdirde oluşan koku rahatsız eder ve ne kadar özenli bir dekorasyona sahip olsanız da ferah bir görünüm sağlayamazsınız. Pratik bir şekilde oturma odası, odalar ve diğer alanların genel bir tozunu alabilirsiniz.  Nemli havlu ve ütü vasıtası ile pratik bir şekilde çıkmayan lekeleri halıdan çıkarmak mümkün. Ayrıca sadece genel bir tozun alınması ve çöplerin atılması bile ferah ve huzurlu bir alan oluşturmanızı sağlayacaktır.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Derli toplu bir salon için 12 fikir’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Bu ev temizliği fikirlerine sizin de ekleyecekleriniz var mı?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!