Modern bir ev dekorasyonu için 10 parlak fikir

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Modern bir ev dekorasyonu için 10 parlak fikir

nihal e. nihal e.
Hill Top, London NW11 Modern Koridor, Hol & Merdivenler Studio Duggan Modern
Loading admin actions …


Zaman içinde her ne kadar tasarım trendleri değişse de çoğu evde aynı mobilya düzenlemelerine rastlarız. Sıkıcı, rutin bir ev dekorasyonu istemiyorsak eğer yenilikçi fikirlere yönelmeliyiz. Çünkü ancak bu şekilde taze ve özgün bir stilimiz olabilir. Evinizde değişiklik yapacağınız odayı belirledikten sonra farklı köşeleri süslemek için yazımızda vereceğimiz örneklerden yola çıkarak yaratıcı ve orijinal tasarımlar meydana getirebilirsiniz. 

​Küçük gizli sera

Her ne kadar daha çok yer ihtiyacı hissetsek de bazı alanları iyi değerlendiremeyiz. Örneğin merdiven altı gibi boşluklar ölü bölgelerdir. Peki bu alan nasıl değerlendirilmeli? Bir masa ve ayna yerleştirerek işlevsel bir şekilde kullansak dahi yaratıcı olduğu söylenemez. Bu örnekte ise merdiven altı boşluğunun en özgün kullanım fikirlerinden birisi var. Mini bir sera haline getirilen alan hem estetik hem zekice.

​Orijinal mobilyalar

Fotoğrafta gördüğünüz salonda bulunan merdivenler ve zemin beyaz mermerden yapılmış. Duvarla ve tavan da tamamen beyaz. Eğer merdiven yanına mobilya yerleştirilmeseydi çıplak beyazlık sönük bir ortam meydana getirebilirdi. Hem capcanlı rengi hem de kendine has şekliyle kullanılan şifonyer mekana dinamizm katıyor.

​Optik illüzyon

Fotoğrafta gördüğünüz koridor bir göz yanılsaması oluşturuyor. Nedeni ise çok basit; duvarda bulunan ayna. Bir odayı olduğundan daha geniş göstermek istiyorsanız ayna kullanarak göz hilesi yapabilirsiniz. Tercih edilen renkler ve zikzak halı da yanılgısı arttıran unsurlar.

​Renkli aydınlatma

Her ne kadar salon, mutfak gibi odaları süslesek de konuklarımızı kabul ettiğimiz ilk yer olan antreleri ihmal ederiz. Modern bir evin girişi de gösterişli olmalıdır oysa. Resimdeki gibi eşyalarla şık bir antre hazırlayabilirsiniz. Şeker pembesi lambalarla çağdaş olduğu kadar neşeli bir hava yaratmak da mümkün.

​Evin içine doğayı taşıyın

Modern Koridor, Hol & Merdivenler homify Modern Mermer

Evde bitki beslemek ve dekoratif amaçlı kullanmak çok yaygın bir fikir olup pek çok evde rastlayabiliriz. Bu işi bir adım daha ileri taşımaksa fotoğrafta gördüğünüz tasarımdan geçiyor. Saksı yerine yer zeminine gömülü bir ağaç basit bir fikir olmakla birlikte hem yaratıcı hem de çok modern bir etki sağlıyor.

​Kara tahta

İskandinav Koridor, Hol & Merdivenler homify İskandinav

Son yıllarda revaçta olan kara tahta bir trend haline gelip mutfak ve çocuk odası dekorasyonlarında sıkça kullanıyor. Kara tahta kullanıma bir diğer güzel örnek ise resimde görmüş olduğunuz çalışma. Ev girişinde antrede kullanılan kara tahta üzerine hoş geldiniz yazıyor. Sarı rengiyle bir hayli uyumlu görünen bu tasarım gayet başarılı.

​Enfes teras

Ev dekore edilirken ihmal edilen bölümlerden birisi de teraslardır. Yalnızca basit bir oturma grubu eklemenin yeterli olacağı düşünülür çoğu zaman. Oysa bu örnekteki gibi güzel bir zemin çalışması, insanın içini açan bitkiler, farklı duvar boyaları, resim ve vazo gibi süsleme amaçlı kullanılan aksesuarlarla muhteşem ve zarif bir teras elde etmek mümkün.

​Boşluklardan yararlanın

Modern bir ev dizayn ederken estetik kadar işlevsellik de önemlidir. Özellikle küçük evlerde her bir ölü boşluk doğru bir şekilde değerlendirilmelidir. Bu resimdeki koridorun boş duvarlarına askılık ve dolap gibi eşyalar yerleştirilerek mevcut alan iyi bir şekilde kullanılmış.

​Zıt renkler

miniszyk Minimalist Koridor, Hol & Merdivenler unikat:lab Minimalist
unikat:lab

miniszyk

unikat:lab

Bir başka antre örneğinde oldukça ilgi çekici bir tasarım karşımızda. Labirenti andıran çağdaş duvar askının bulunduğu duvar siyaha boyanmış. Tamamlayıcı eşya olarak da şeker pembesi bir tabure yerleştirilmiş. Tabure ile uyumlu bir paspas seçilerek hem göze hitap eden hem de ilginç bir dekor elde edilmiş.

​Farklı aksesuarlar

Hill Top, London NW11 Modern Koridor, Hol & Merdivenler Studio Duggan Modern
Studio Duggan

Hill Top, London NW11

Studio Duggan

Son resmimiz yine antre dekorasyonu. Antre dizaynının vazgeçilmez öğelerinden bir adet yuvarlak ayna ile duvara dayalı çekmeceli masaya çeşitli süs objeleri eşlik ediyor.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’Türkiye’den 12 şahane balkon tasarımı’ başlığına bakabilirsiniz.

Bu modern ev dekorasyonu fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!