Türkiye'den 10 baş döndürücü mutfak örneği

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Türkiye'den 10 baş döndürücü mutfak örneği

nihal e. nihal e.
Mekan Tasarımı Modern Mutfak Bilgece Tasarım Modern
Loading admin actions …

Yaşam alanımızda önemli bir yeri olan mutfaklar yaratıcı ve estetik bir dekorasyonu kesinlikle hak ediyor. Bugünkü yazımızda ülkemize ait birbirinden başarılı mutfak örneklerini derledik. Beğeneceğinizi umuyoruz. 

Akdeniz mutfağı

Doğal taş duvarları ve aydınlık mutfağıyla iç açıcı görünen ilk örneğimiz başarılı bir dekorasyon çalışması. Taş duvarlara ek olarak desenli yer döşemesi ile birlikte ahşap parke de kullanılmış. Beyaz mutfak dolapları ve gökyüzü mavisi perdeleriyle eşsiz güzellikle görünüyor.

​Tuğla duvar uygulaması

Mutfak deyince akla ilk olarak dolaplar, tezgah ve beyaz eşyalar gelse de yemek masası da mutfağın önemli bir parçasıdır. Özellikle sabah kahvaltıları genellikle mutfakta yapılır. Resimde görmüş olduğunuz bir mutfağın yemek bölümü. Siyah yer zemini hariç baştan sona beyaz olan mutfağın bir duvarı ise son derece elegan  görünümlü tuğla duvar. Sevimli perdeleri ise mutfağa neşe katmış.

​Endüstriyel mutfak

Alışıldık mutfak dekorasyonlarına benzemeyen bir diğer örneğimiz endüstriyel stilde tasarlanmış bir mutfak. Aynı zamanda açık mutfak olan bu örnek kullanılan malzemelerle ön plana çıkarken yine tuğla duvar uygulaması yapılmış. Mutfak dolapları yerine açık raflar tercih edilerek tuğla duvarlar kapatılmamış. Desenli duvar kağıdı ve özgün aksesuar seçimiyle çok çağdaş ve göz alıcı bir örnek.

​Canlı renkler

Selçuk Villa Modern Mutfak BAGO MİMARLIK Modern
BAGO MİMARLIK

Selçuk Villa

BAGO MİMARLIK

Sıradaki örneğimiz bir villa mutfağı. Esasen büyük olmakla birlikte farklı bölümlerde olan mutfak dolaplarının pencereye bakan kısmını görüyoruz. Modern tasarımlar da dahil olmak üzere genellikle soluk renkler görmeye alışık olduğumuz mutfaklar için oldukça canlı renkler tercih edilmiş. Dolapları sarı duvarları açık yeşil olan mutfak, renk seçimiyle göz alıcı hale gelen bir örnek.

Göz alıcı beyazlık

Mekan Tasarımı Modern Mutfak Bilgece Tasarım Modern
Bilgece Tasarım

Mekan Tasarımı

Bilgece Tasarım


Koyu renkli üst dolapları hariç baştan sona beyazlara bürünmüş mutfak, iddialı renkler kullanmadan da çarpıcı bir dekorasyon elde edilebileceğine dair başarılı bir örnek. Koyu renkli asimetrik mutfak dolapları; açık rafları, camlı kapakları ve kendine has şekliyle özgün bir tasarım.

Baştan sona ahşap

Modern Mutfak homify Modern


Yine sadelikten yola çıkarak ezber bozan bir diğer başarılı örnek karşımızda duran mutfak tasarımı. Yukarıda tamamen beyaz granitten yapılma mutfak tasarımının orijinalliğine uygun olarak bu mutfak da tamamen ahşaptan yapılmış olmasıyla özgün bir örnek. Tavan hariç olmak üzere yer zemini, yemek masası ve mutfak dolapları aynı ahşaptan yapılma. Yoğun ahşap kullanımı nedeniyle herhangi bir boyama işlemine gerek duyulmamış.

​Klasikle gelen şıklık

BILGE & AHMET SEZER EVI Klasik Mutfak Mimoza Mimarlık Klasik
Mimoza Mimarlık

BILGE & AHMET SEZER EVI

Mimoza Mimarlık

Tıpkı evin diğer bölümlerinde olduğu gibi mutfakta da klasik tarzın gösterişli tasarımları kendine yer buluyor. Resimde görmüş olduğunuz mutfak, klasik stilde dekore edilmiş olup bir oturma odası kadar şık. Parlak yüzeyleri ve avizeyi andıran lüks ışıklandırmasıyla son derece başarılı bir örnek.

​Risk almak

Çalışmalarımız Modern Mutfak Minitaş inşaat Modern
Minitaş inşaat

Çalışmalarımız

Minitaş inşaat

Modern mutfaklar yenilikçi fikirlere açık olup kendine has bir özgünlük barındırır. Bu mutfak tasarımını da diğer mutfaklardan ayırt eden özellik, alışıldık kalıpların dışına çıkarak risk alması. Farklı tonlardaki gümüş ve koyu renkli mutfak dolapları arasında kalan bölüme gökdelenlerin resmedildiği bir gün batımı görüntüsü eklenmiş. Yalnızca bu tasarım fikrinden ötürü bile diğer tüm mutfaklara nazaran eşsiz bir çalışma.

​Küçük bir mutfak

Mekan Tasarımı Modern Mutfak Bilgece Tasarım Modern
Bilgece Tasarım

Mekan Tasarımı

Bilgece Tasarım

Ülkemizden derlediğimiz başarılı mutfak dekorasyonlarında genellikle görsel tasarıma yoğunlaşan örnekler üzerinde durduk. Bu defa ise bir hayli küçük bir dairede fonksiyonel mutfak tasarımına göz atıyoruz. Açık mutfak örneğinde depolama ihtiyacı düşünülerek mutfak dolaplarından kısılmamış. Dolaplardan birinin üzerine yerleştirilmiş ahşap bir tabaka ile küçük ve pratik yemek masası elde edilmiş. Dolap altına yerleştirilen ışıklandırma ile sıcak bir ortam elde edilmiş.

​Siyah mutfak

Mevcut alanı olduğundan daha geniş göstermek için genellikle açık tonlar tercih edilir. Oysa yeterli genişliğe sahipseniz pekala koyu renkler de kullanabilirsiniz. Bu mutfak örneğinde beyaz eşya dahil olmak üzere her şey siyah olarak tasarlamış. Gayet modern ve şık görünüyor.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’Mutfaklarınızı şenlendirecek 10 parlak fikir’ başlığına göz atabilirsiniz.

Bu mutfaklardan siz en çok hangisini beğendiniz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!