Kimsede olmayan bir mutfak için 12 parlak fikir | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Kimsede olmayan bir mutfak için 12 parlak fikir

nihal e. nihal e.
Edenbridge Eklektik Mutfak Johnny Grey Eklektik
Loading admin actions …

Bugünkü yazımızda her biri yaratıcı ve özgün 12 farklı mutfak dekorasyonunu inceleyerek yenilikçi fikirlerin uygulandığı tasarımlara ayrıntılı olarak göz attık. Derlediğimiz örnekleri beğeneceğinizi umuyoruz.

​Tema belirleyin

Didem & Serkan Ozbakan Modern Mutfak Bilgece Tasarım Modern
Bilgece Tasarım

Didem & Serkan Ozbakan

Bilgece Tasarım

Mutfak dekorasyonu oluştururken tıp evin diğer odaları gibi burası için de tema belirleyebilirsiniz. Örneğin bahar dekorasyonu yapmak istiyorsanız çiçekli ve iç açıcı renkler kullanabilirsiniz. Resimdeki örnekte ise son yıllarda daha da trend olan vintage tarzı tercih edilmiş. Oldukça güzel.

​Orijinal tasarım

Edenbridge Eklektik Mutfak Johnny Grey Eklektik
Johnny Grey

Edenbridge

Johnny Grey

Fotoğrafta görmüş olduğumuz mutfak gerçekten de kimsede olmayan bir mutfak dekoru. Yuvarlak şekilli ve ilginç renkleri olan duvar rafı epey yaratıcı bir çalışma. Ek olarak oval bir formu olan lavabo dizaynı da dolapla uyumlu. Alışılmışın dışında bir örnek olan bu mutfak kesinlikle başarılı ve özgün.

​Çarpıcı renkler

Genellikle açık tonlarda mutfak dolapları görmeye alışkınız. Ancak siyah mutfak dolapları da gayet şık gözüküyor. Bununla birlikte tek dikkat çekici olan dolaplar değil. Turkuaz duvar rengi de bir o kadar şaşırtıcı. İddialı renkler sevenler için riskli tonların bir araya getirildiği dekorasyon başarılı sonuç vermiş.

​Desenli seramik

Mutfak fayansları genellikle beyaz renkte olup pek fazla desenli olmaz. Oysa resimde görmüş olduğunuz ayçiçeği desenli seramikler hem cıvıl cıvıl bir dekor sağlıyor hem de mutfağı tekdüzelikten kurtarıyor.

Bordo beyaz uyumu

Mutfak homify

Fotoğrafta bordo beyaz bir mutfak dekorasyonu gördüğümüz örnekte renkler çok iddialı olmasa da tasarım bazında kendine has bir stili var. U şeklindeki mutfağın ön dolap kapakları açık rafları koyu bordo iken kalan her yer bembeyaz. Dolapların tamamını bordo yapmak yerine iki renk kullanmak mutfağı sıradanlıktan çıkarırken hem de renk katıyor.

​Ahşabın özgün kullanımı

Kitchenette Eklektik Mutfak paola bagna Eklektik
paola bagna

Kitchenette

paola bagna

Sıradaki mutfak örneğimiz yine yaratıcı bir çalışma. Ham ahşap gibi görünse de ana malzeme farklı yerlerdeki rafları ve her biri değişik baskılı kapakları ile tamamen benzersiz. Ahşap dolap kullanımı ile orijinal işler yapılabileceğine dair anlamlı bir tasarım.

​Neşeli yemek takımı

Tamamen kendine özgü bir mutfak hayal ediyorsanız mutfak dolapları dışında diğer mobilyaları da elden geçirebilirsiniz. Resimde görüldüğü üzere neon renkli sarılarla pembe renkli bir masa gayet neşeli ve eğlenceli bir atmosfer yaratmış.

​Niş raflık

Eklektik Mutfak Design Eklektik

Bu örneğimiz bir hayli farklı bir tasarım. Esasen pencere önünde küçük beyaz bir tezgah ile yine bu tezgaha bitişik yemek masası olarak özetleyebileceğimiz mutfakta herhangi bir dolap kullanılmamış gibi görünse de yan duvarda niş raflık bulunuyor. Mutfak dolaplarında farklı ve yenilikçi fikirler uygulamak isteyenler için ilham verici.

​Küçük alanlar için akıllı çözüm

Bir hayli dar bir alanda yer alan mutfak çalışma odasıyla iç içe gibi. Küçük olması ve eğimli çatısından ötürü mevcut alan mümkün olduğunca verimli değerlendirilmiş. Bembeyaz rengiyle duvarların içinde kaybolan dolaplar mekanı olduğundan daha geniş göstermesi bakımında doğru dizayn edilmiş.

​Duvar kağıdı

Klasik Mutfak homify Klasik

Eğer resimdeki gibi beyaz sade ve şık dolaplarınız varsa mutfağa yenilik katmak için duvarlarda desenli duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Duvar kağıtları son yıllarda tekrar trend oldu ancak hala mutfaklarda yeteri kadar değerlendirilmiyor. Oysa resimde de göreceğiniz üzere gayet etkili sonuç almak mümkün.

​Tekerlekli masa

Cliff Dwelling Eklektik Mutfak Specht Architects Eklektik
Specht Architects

Cliff Dwelling

Specht Architects

Eklektik stilde dizayn edilmiş mutfak dekorasyonunda malzeme kullanımı dikkat çekici. Ham ahşap dolaplarla birlikte damarlı ahşap parkeler uyumlu olduğu kadar doğal görünüyor. En ilgi çekici mobilya ise tekerlekli büyük masa. Böylece dilediğiniz gibi yerini değiştirebiliyorsunuz.

​Renkli tezgah

Eklektik Mutfak homify Eklektik

Rengarenk ince çizgiler halindeki ahşap tezgah oldukça eğlenceli görünüyor. Tezgahta kullanılan kırmızı iç duvarlarda da değerlendirilmiş. Yine tezgah renklerinden fıstık yeşili duvarda yer alıyor. Tüm bu baskın renklerine rağmen mutfak dolapları boyasız ahşaptan. İlginç bir tezatlık sağlanmış oluyor böylece.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’Fantastik ve çağdaş stilleri ile 16 şahane merdiven’ başlığına göz atabilirsiniz.

Bu mutfak dekorasyonu fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!