​Evinizi güzelleştiren 13 dış cephe rengi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

​Evinizi güzelleştiren 13 dış cephe rengi

nihal e. nihal e.
Modern Evler HELENE LAMBOLEY ARCHITECTE DPLG Modern
Loading admin actions …

Bina sayısı arttıkça dış cephe tasarımları da çeşitlendi. Özellikle dış cephe için kullanacağınız renklerle evinizi güzelleştirmek mümkün. Şimdi sırasıyla örneklerimize bakalım. 

​Toprak rengi ve çiçek bahçesi

Ön kısmında rengarenk küçük bir çiçek bahçesi bulunan binanın sade ve zarif bir havası var. Çevreyle uyumlu olmak açısında toprak rengine boyanan binada farklı tonlar bir arada kullanılarak natürellik ile birlikte dinamizm sağlanmış.

​Eve karakter katan gece mavisi

Açık tonlar zarif ve modern bir etki sağlarken canlı renkler sıra dışı bir görünüm oluşturarak monotonluğu kırmaya yardımcı olur. Beyaz ve mavi kullanımıyla iç içe geçmiş şekilleri andıran dış cephe tasarımı aynı zamanda rafine bir kontrast meydana getirmiş.

​Bahar rengi

Meksikalı mimarlar tarafından inşa edilen bu evin pembeye boyanan dış cephesi her ne kadar riskli gibi görünse de evi eşsiz hale getirdiği kesin. Meksika gibi sıcak iklimi olan bir ülkede yaşıyorsanız eğer tıpkı resimdeki gibi yemyeşil enfes bir bahçe ile dış cephenizi güzelleştirebilirsiniz.

​Modern gri

Minimalist Evler arQing Minimalist

Nötr renk aralığı içinde yer alan gri ilk anda sönük gibi gelse de abartıdan hoşlanmayan ve risk almak istemeyenlerin rahatlıkla tercih edebileceği bir renk. Her ne kadar iddiasız bir renk olsa koyu renkli daire kapısı ve daha gerilerde görünen açık gri duvarlar ile rutin görünüm bir parça kırılmış. Spot ışıkla aydınlatılan yeşil bitkiler ise gayet dekoratif bir etki sağlamış.

​Baskın renkler

Eğer evin ön cephesi için enerji dolu bir dokunuş arzuluyorsanız canlı bir renk uygulamak akıllıca bir fikir olabilir. Bu tip baskın bir rengi dış cephede kullanılırken denge sağlamak için diğer nötr renklerle birlikte kombinlemelisiniz. Örneğin bu tasarımda koyu bordo ham ahşap malzeme ile birlikte değerlendirilerek uyum yakalanmış.

​Siyah ve beyaz

Resimde görmüş olduğunuz zarif, basit ve zamansız tasarım klasik dış cephe ren uygulamalarından biridir. Rafine bir kontrast meydana getirir ve modern tarzı temsil eden tasarımlar için idealdir. Aynı zamanda yükseklik ve detayları da vurgulamak için siyah beyaz doğru bir tercihtir.

​Sarı

Eğer rutin bir görünümü kırmak ve de doğal, nötr bir dış cephe istiyorsanız canlı renkler kullanmakla birlikte doğru tonu bulmalısınız. Bu örnekte kendine has mimarisiyle tasarlanan geleneksel ev için kullanılan sarı canlı bir renk olmakla birlikte çevreyle uyumlu görünüyor.

​Farklı tonlar bir arada

Modern Evler homify Modern

Eğer düz bir şekilde ilerlemeyen ve farklı formlardaki çeşitli çıkıntılarla inşa edilmiş bir eviniz varsa değişik renk tonları uygulayarak her bir öğeyi vurgulayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta keskin renkler kullanmamaktır. Çünkü baskın renklerin bir arada kullanımı kaotik bir görünüm oluşturabilir.

​Sade bir ton

Dış cephe tasarımında renk kullanılırken diğer unsurlar da göz önüne alınır. Örneğin bu resimde canlı rengiyle dikkat çeken bir dış kapı bulunuyor. Bu sebeple duvarlarda yumuşak bir ton tercih edilmiş.

​Küçük evlerin için ideal renk

Eviniz küçük ya da minimalist tarzda inşa edilmişse beyaz en iyi renk seçimidir. Bu sayede eviniz daha büyükmüş gibi algılanır. Hem de tüm detaylar net bir şekilde ortaya çıkar.

​Yeşil ahşap

Alsancak Mermer Modern Evler Alsancak Mermer Modern
Alsancak Mermer

Alsancak Mermer

Alsancak Mermer

Ahşap ile taş malzemenin bir arada kullanıldığı dış cephe çalışmasında ahşap kısımlar beyaz rengi ile çerçevelenerek koyu yeşile boyanmış. Oldukça baskın bir renk olduğu için alt kısımlar doğal taş renginde bırakılması doğru bir tercih.

​Doğal taş

Dış cephe tasarımı olarak doğal taşlar tercih edilen bir diğer örnekte uzun ve ince pencerelerin pervazlarında bordo kullanılmış. Baskın renkleri binanın tamamında değil de belli kısımlarda kullanmak daha iyi bir sonuç verir diyebiliriz.

​Simsiyah

Tamamen beyaza boyanan evler olduğu gibi siyahlara bürünmüş konutlar da var. Üstelik bu örnekte olduğu gibi ahşap malzeme de dahil.

Bu yazıyı beğendiyseniz ’Modern bir ev dekorasyonu için 10 parlak fikir’ başlığına göz atabilirsiniz.

Bu dış cephe örneklerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!