Harika bir bahçe için 9 fikir

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Harika bir bahçe için 9 fikir

Aydin Sanli Aydin Sanli
Taller Estilo Arquitectura:  tarz Bahçe
Loading admin actions …

Özellikle yaz aylarında bir bahçeye sahibi olmak büyük avantaj. Yazın bunaltıcı havasında dört duvar arasına sıkışmayıp, bahçelerinin keyfini sürenler elbette diğerlerine göre çok şanslı. Bahçenin bu işlevsel özelliğinin yanı sıra, tasarımı da çok önemli. İyi tasarlanmış bir bahçede yaz keyfini bir kat daha arttırmak mümkün.

Bugünkü yazımızda bahçe terasınızla ilgili birçok fikre ulaşabilirsiniz. Bahçenize bir de havuz düşünüyorsanız, havuz profesyonellerinin çalışmalarını da buradan görebilirsiniz. 

Dayalı döşeli teras

Gullaksen Architects:  tarz Bahçe
Gullaksen Architects

Moroccan style garden

Gullaksen Architects

Güneşli günler geldiğinde resimde gördüğümüz gibi bir bahçeye sahip olmanın keyfine paha biçilemez. Burada kahvaltıdan, öğle yemeğine, akşam yemeğinden gece partilerine kadar vakit geçirmek mümkün. 

Üstü kapalı alanlar

Guz Architects:  tarz Teras
Guz Architects

Maryland Drive

Guz Architects

İyi tasarlanmış bir bahçe, eviniz için vazgeçilmez bir yaşam alanına dönüşebilir. O nedenle bahçeyi tasarlarken, estetiğin yanı sıra işlevselliğini de göz önünde bulundurmalısınız. 

Bu resimde görüldüğü gibi bahçeyi yağmurdan koruyacak bir örtüyle kaplamak her zaman faydalı olabilir. Aynı zamanda bahçeyi bölme ve pergolalarla donatmak, daha esnek bir tasarım sağlar ve hava durumuna ve günün saatlerine göre farklı kullanım biçimleri sunar. 

Yüzme havuzlu bir bahçeye ne dersiniz?

Bu resimde gördüğünüz bahçede çeşitli faaliyetlerde bulunmak mümkün. Sekiz kişinin oturabileceği, üstü çadırla örtülmüş masada geniş aileler ve arkadaş grupları yemeklerini yeyip, sohbetlerini edebilirler. 

Ancak bu alana asıl özellik katan ortadaki şahane havuz. Küçük olmasına rağmen sıcak yaz günlerinde serinlemek için birebir. 

Şelaleli bahçe

Havuza dökülen küçük şelale sayesinde bahçenin ısısı bir nebze de olsa düşer ve bahçenin daha serin olması sağlanır. Bahçede yeşil bitkilerin yer alması da aynı amaca hizmet edebilir. Şelalesi ve yeşil bitkileriyle bu bahçe cennetten bir köşeyi andırıyor. Sizce de öyle değil mi?

Yeşillikler içinde

Bitkiler bahçenin temel unsurlarıdır. Hem dekoratif hem de yapısal özelliğe sahip bitkiler, dış alanlarının tasarımlarının vazgeçilmez parçalarıdır. Bir diğer temel unsur ise sudur ve su bitkiler için gereken nem oranını sağlar. 

İç bahçe

Bitkiler bulundukları ortamı estetik açıdan güzelleştirir ve insan için keyifli bir hale getirir. Havadaki nem ve oksijen oranını ayarlayan bitkiler, hidrotermal koşulların iyileşmesini sağlayarak daha sağlıklı atmosferler yaratırlar. 

Armoni ve ekoloji

Mimari son dönemlerde enerji tüketimini ve zararlı gazların salınımını düşürmek için ekolojik olarak sürdürülebilir çözümler kullanıyor. Bu resimde gördüğünüz bahçe hava koşullarına göre açık veya kapalı olabiliyor. 

Yeşil halı

Bu bahçe yeşilliklerinin arasında gördüğümüz eve ait. Yemyeşil doğasını bakımlı çimleriyle tamamlayan bahçeye çiçekler de renk katmış. 

Şehirde bir vaha

Naharro:  tarz Balkon, Veranda & Teras

Ahşabın türlü dokusu ve rengi bahçelere bu gördüğünüz bahçede olduğu gibi doğallık ve şıklık katabilir. Saksıdaki turunç ağacı ise, bahçeye renk ve doğal bir dokunuş katmış. 

Bahçede barbekü olmazsa olmaz diyenlerdenseniz bu yazı yam size göre. 

Bu bahçe fikirlerini siz nasıl buldunuz?
Casas inHAUS:  tarz Evler

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!