Küçük mutfak dekorasyonu ile ilgili 9 yaratıcı fikir

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Küçük mutfak dekorasyonu ile ilgili 9 yaratıcı fikir

Meral Eser Meral Eser
Atim Spa: modern tarz , Modern
Loading admin actions …

Günlük rutinlerin arasında hazırlama-pişirme-yeme ihtiyaçlarının yanı sıra, dinlenme ve bir araya gelmemizi sağlayan mutfaklar, evimizin kalbidir. Birçok mutfak eşyası ve malzemeyi muhafaza ettiğimiz mutfaklar, evin diğer alanlarına nazaran daha küçük alana sahip olabilir. Dolayısıyla depolama ve birçok ihtiyacı bünyesinde muntazam karşılaması açısından, mutfak dekorasyonu önemli yer teşkil eder. Küçük mutfak dekorasyonu hakkında pratik fikirler bulabileceğimiz yazımızda ilginizi çeken detaylar bulabileceğinizi umuyoruz.

1- Açılabilir tezgah çekmecesi

NEW! 2015 Kitchen: PORTLAND + ARCOS İskandinav Mutfak Schmidt Palmers Green İskandinav
Schmidt Palmers Green

NEW! 2015 Kitchen: PORTLAND + ARCOS

Schmidt Palmers Green

Pratik bir şekilde kullanım ihtiyacı duyulduğu zaman açıp kapanabilir mutfak tezgahı alanı, oldukça kullanışlı bir tasarım olarak değerlendirilebilir. Açılabilir tezgah kanadı vasıtasıyla, yemek ve içecek hazırlama, kesme esnasında ekstra alan kazandırır. Kullanılmayan zamanlarda, çekmece formatındaki tezgah kanadı kapatılır. Bu şekilde mutfak tezgahı alanı kazandırabilir, ihtiyacınız olan alanı pratik bir şekilde elde edebilirsiniz.

2- Neon renkler!

Parlak renkler küçük mekanlarda dar ve küçük görünümden uzaklaşmanızı sağlar. Üstelik daha enerjik bir mutfak atmosferi oluşturur, aydınlık ve ferah bir etki sağlayabilirsiniz. Örnek mutfak görselinde kullanıldığı gibi neon renkler, mutfak duvarları için de alternatif fikir olarak değerlendirilebilir.

3- Cihaz yerleşimi

Skandinavisch Einrichten in einem alten Holzhaus in Tallinn İskandinav Mutfak Baltic Design Shop İskandinav
Baltic Design Shop

Skandinavisch Einrichten in einem alten Holzhaus in Tallinn

Baltic Design Shop

Etkin ve verimli bir çalışma alanı oluşturmak istiyorsanız, mutfaklarda kullanılan cihazlar ve bilumum teknolojik ürünleri için uygun alanlar açarak, işlevsel alanlar kazandırabilirsiniz. Doğru ve ölçülü tasarım hileleri sayesinde, mutfaklarda daha geniş alanlara yer açabilirsiniz. Beyaz eşya ürünleri için tasarlanan gömme dolaplar, hem pratik hem de işlevsel çözümler arasında yer alır.

4- Akılcı dizayn edilen çekmeceler

Harbourside kitchen Kırsal Mutfak Tim Jasper Kırsal/Country
Tim Jasper

Harbourside kitchen

Tim Jasper

Özellikle küçük mutfaklar için kuytu ve köşe alanlar, işlevsellik oranı düşük yerler gibi görülebilir. Fakat fonksiyonel açıdan dizayn edildiğinde, küçük mutfak eşyaları için pratik çekmeceler olarak dizayn edilebilir. İhtiyaca göre kullanılacak bilumum mutfak eşyası, çatal bıçaklar için köşe çekmeceler pratik çözümler olabilir.

5- Şeffaf yüzeyler: Cam raflar

Peponi House Tropikal Mutfak STUDIO [D] TALE Tropikal
STUDIO [D] TALE

Peponi House

STUDIO [D] TALE

Küçük mutfaklar içi, iç mekana derinlik katan unsurlar arasında şeffaf yüzeylerin değerlendirilmesi yer alır. Cam ve türevleri transparan yüzeyler oluşturmada pratik ve kullanışlıdır. Şeffaf yüzeyleri ile cam raflar, birçok eşyayı depolamanızı sağlar, zemin alanından yer kazandırır.

6- Gizlenebilen yemek masası

Küçük mutfaklarda yemek alanı oluşturmak için yeterli alanınız yok mu? O halde pratik bir şekilde gizlenebilen, sürgülü mutfak masası tablası bu ihtiyacınızı çözebilir. Duvara monte kaldırılabilir mutfak tablaları ve katlanır sandalyeler de, ekstra zemin alanı kazanmak için bire bir. homify'da iç mimarlar tarafından dizayn edilen birçok farklı stil ve tarzda mutfak modeli bulabilirsiniz.

7- Depolama sistemleri ve raflar

Kitchen update İskandinav Mutfak Hege in France İskandinav
Hege in France

Kitchen update

Hege in France

Birçok ihtiyacı bünyesinde çözebilen mutfak dolapları ve raflar, evin belki de en çok eşya ve aletini muhafaza ettiğimiz mutfaklar için akılcı çözümlerdir. Depolama sistemleri arasında dekoratif raflar, hem estetik hem de fonksiyonellik açısından ihtiyacı muntazam bir şekilde karşılar.

8- Doğru aydınlatma

Modern Mutfak homify Modern

Doğru ve ölçülü aydınlatma unsurları sayesinde, iç mekanlarda daha geniş ve derinlik katan etki sağlanabilir. Özellikle dar ve küçük mutfaklar için aydınlık ve ferah bir atmosfer oluşturmak önem teşkil eder.

9- Çok amaçlı çözümler

Dar ve küçük mutfaklar için pratik çözümler bitmiyor. Çok amaçlı plan tasarımı sayesinde, dar mutfaklarda da yemek alanı, pişirme ve hazırlama alanını yer açabilirsiniz. Duvara bitişik, özel olarak iç mekan ölçülerek tasarlanan mutfak  masası, tezgahlar size özel çözümler sunabilir.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’ İçinizi açacak mutfak dolabı renkleri’ yazımız da ilginizi çekebilir.


Bu küçük mutfak dekorasyonu önerilerini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!