Türkiye'den 10 beyaz mucizesi

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Türkiye'den 10 beyaz mucizesi

Murat Aksoy Murat Aksoy
Engel & Voelkers Bodrum Modern Oturma Odası Engel & Völkers Bodrum Modern
Loading admin actions …

Asaletin, sadeliğin ve temizliğin rengi olarak bilinen beyaz, hem ülkemizde hem de dünyada iç dekorasyonda en çok kullanılan renklerden bir tanesidir. Hiç kuşku yok ki bunda beyaz rengin verdiği belli bir ferahlık duygusunun, aydınlatmaya ve dolayısıyla da insanın haleti ruhiyesine yaptığı katkının büyük rolü vardır. Üstelik Akdeniz mimari ve dekorasyon kültürünün en sevilen rengi olarak beyazın bizim ülkemiz ve kültürümüz içinde de çok önemli yeri vardır. Mevsimin de yaz olmasını fırsat bilip, yaz mevsimini hatırlatan bu rengin, başta oturma odaları olmak üzere ülkemizdeki dekorasyonlara yansıdığı en seçkin on örneği sizler için derledik. Şimdi vakit kaybetmeden örneklerimize bir göz atalım.

Işıl ışıl bir salon

Gerçekten de alt başlığımızdaki gibi ışıl ışıl parlayan bir salonla başlıyoruz. Bu konuda da en büyük pay hiç kuşkusuz parlak zemin döşemesinin başarılı bir uygulaması ve elbette bir hali zengin bir aydınlatma. Az sayıdaki beyaz renkli olmayan öğe ve detayların uyumu ise inanılmaz.

Açık plan

Engel & Voelkers Bodrum Modern Oturma Odası Engel & Völkers Bodrum Modern
Engel & Völkers Bodrum

Engel & Voelkers Bodrum

Engel & Völkers Bodrum

Açık plan uygulamasıyla zaten ferah bir atmosfere sahip olan bu yaşam alanında beyaz rengin kullanımıyla bulutların üstündeymişsiniz gibi bir hava yaratılmaya çalışılmış ve bunda da başarılı olunmuş. Geniş cephenin sağladığı doğal ışık, cam malzemeden ayrıntılar, bembeyaz perdeler ve lamba bu peri masalını destekleyen unsurlar.

Yüksek tavan avantajı

Çeşme Port Alaçatı Modern Oturma Odası EKE Mimarlık Modern
EKE Mimarlık

Çeşme Port Alaçatı

EKE Mimarlık

Yüksek tavanların sağladığı bolca mekânı avantaja çevirmek de yine beyaz renkle mümkün. Bu tarz mekânlarda beyaz rengin kullanımıyla varolan genişlik ve derinlik hissini en uç noktalara taşıyabilirsiniz. Hele bir de örnek modelimizde gördüğünüz gibi bu işi dekorasyon anlamında da başarıyla kotarabilirseniz yaşadınız!

Minimalizm sevenler buraya

Daire Tasarımı Minimalist Oturma Odası Ysk Tadilat Minimalist
Ysk Tadilat

Daire Tasarımı

Ysk Tadilat

Dekorasyonda halen büyük etkisi olan akımlardan biri olan minimalizmden hoşlananlar için beyaz renk adeta bir olmazsa olmaz gibi, bir alamet-i farika gibidir. Sade, geometrik ve bembeyaz hatlardan oluşan bir salon ya da daha geniş tabirle yaşam alanı insanı huzura boğan bir atmosfere kapı açabilir.

Beyaz her yerde

Modern Oturma Odası homify Modern

Beyaz renk sadece yatak odaları, salonlar, oturma veya yemek odalarında kullanılmıyor, elbette mutfaklar ya da banyolar da bu güzel, parlak ve ferah renkten mahrum bırakılamaz diye düşünüyoruz. Dekoratörlerin de bunun farkında oluklarını anlamak için sitemizde yapacağınız küçücük bir gezinti bile yeteli olacaktır.

Feng Shui’yi atlamayın

Son yılların moda akımlarından bir başkası olan Feng Shui’yi de es geçmemek gerekir. Fotoğrafını gördüğünüz oda da, Uzak Doğu kökenli bu felsefi akımın ilkelerine göre dekore edilmiştir. Ayrıntılı bilgi için sitemizdeki ilgili yazılara bakabilirsiniz.

Sade bir dekorasyon için

Beyaz ve sadelik dekorasyon ve iç mimari dünyasında eş anlamlıya yakın bir şekilde kullanılır oldular uzun zamandır. Bunda elbette modernizm ve minimalizm gibi akımların da büyük etkisi vardır. Ancak her ne sebeple olursa olsun, sadeliğin adresi değişmiyor: Beyaz!

Elegan bir salon için

Oturma Odası Modern Oturma Odası homify Modern
homify

Oturma Odası

homify

Cazibe, şıklık, çekicilik, vuruculuk. Liste uzayabilir. Bu liste elbette beyaz ile birlikte kullanabileceğimiz sıfatlar listesi. Doğru kullanıldığında ne kadar başarılı olan, asla sürprize yer vermeyen, yeri her zaman belli, şıklığı her zaman garanti bir renk.

Aydınlatma desteğiyle

GARDEN PREMIUM VILLALARI - MOZAMBİK Eklektik Oturma Odası TELOS İÇ MİMARLIK VE TASARIM Eklektik
TELOS İÇ MİMARLIK VE TASARIM

GARDEN PREMIUM VILLALARI – MOZAMBİK

TELOS İÇ MİMARLIK VE TASARIM

Kendisi zaten açık ve parlak bir renk olan beyaz, bir de doğru, başarılı ve usta ellerde biçimlenmiş bir aydınlatma ile birleştiğinde ortaya sanat eserlerini, anıran dekorasyonların çıkması kaçınılmaz oluyor. Tıpkı fotoğrafını gördüğünüz harikulade salon gibi.

Beyaz ferahlık

NEWTOUCH Klasik Yatak Odası PS MİMARLIK Klasik

En rahat olmamız gereken yerler olan yatak odalarında, bu rahatlık ve ferahlık etkisini arttırmak için kullanabileceğimiz en etkili yöntemlerden biri de elbette beyaz renk ağırlıklı bir dekorasyon uygulamaktır. Beyaz renkte dekore edilmiş yatak odaları ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için daha önce sitemizde yayınlanmış olan ve ‘Uykukalitenizi arttıracak beyaz yatak odası modelleri’ başlığını taşıyan yazıya göz atabilirsiniz.

Beyazın farklı Türk evlerindeki kullanımlarını siz de beğendiniz mi?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!