Geometrik çizgilere sahip olağanüstü güzellikte bir doğa evi | homify
Error: Cannot find module './CookieBanner' at eval (webpack:///./app/assets/javascripts/webpack/react-components_lazy_^\.\/.*$_namespace_object?:3688:12) at at process._tickCallback (internal/process/next_tick.js:189:7) at Function.Module.runMain (module.js:696:11) at startup (bootstrap_node.js:204:16) at bootstrap_node.js:625:3

Geometrik çizgilere sahip olağanüstü güzellikte bir doğa evi

ümit  atdağ ümit atdağ
Modern Evler studio origin Modern
Loading admin actions …

Doğanın ortasında, doğal ve bir o kadarda aykırı mimarisi ile insanı mest eden bir güzelliğe sahip olan bu ev geometrik desenler ve çizgileri ile  muhteşem bir güzelliğe sahip olacak şekilde inşa edilmiş. Stüdio Mimarlık ofisi tarafından projelendirilerek hayata geçirilmiş olan bu ev, üç ayrı kit üzerine inşa edilmiş,  farklı formlar içinde geometrik bir ev oluşturulmuş. Kitlerin farklı formlarda olması,  dış cephenin ve çatının farklı geometrik yapısa sahip olmasını sağlamış.  Geometrik gölgeler üzerinde  farklı şekiller oluşturularak tasarımın aykırı bir tasarım olması sağlanmış. Eşsiz bir güzelliğe sahip olan bu proje aynı zamanda doğanın içinde olması ile de farklı bir güzelliğe sahip olmuş.  Muhteşem bir geometriye, eşsiz bir güzelliğe sahip bu evi homify farkı ile  bu evi daha yakından inceleyelim.

Çağdaş dış cephe

Çağdaş bi dış cepheye sahip olan bu ev Güney Kore'nin Yangpyeong bölgesinde yer alıyor.  Kırsal bir alanın ortasına inşa edilmiş olan evin dış cephesi geometrik çizgileri ve farklı yapısı ile oldukça modern ve çağdaş bir şekilde tasarlanmış. 3 farklı kit üzerine oturtulmuş olan çatı, farklı formu ile  dikdörtgen bir çatı  şeklinde ve kat kat olarak inşa edilmiş. Aykırı bir mimariye sahip olarak doğanın içinde hayran kalacağınız bir ev ortaya çıkarılmış ve görsellik ön plana alınmış.

Değişken zemin seviyeleri

Bu muhteşem eve farklı açılardan baktığınızda değişken zemine sahip olduğunu göreceksiniz.  Farklı zeminlerin bir biri üzerinde kilitlenmesi ile elde edilmiş hissi uyandıran bu ev,  topraktan merdiven ile  başlayıp ana girişe ulaşmanızı sağlıyor. İlk basamak zemin burada bitiyor ve sonraki zemin seviyesine ulaşmanız için bir iki basamak ilerlemeniz gerekiyor. Bu şekilde tasarlanıp inşa edilen ev  değişken zeminlere sahip olmuş.

Eşsiz tuğlalar

Evin dış duvarları eşsiz güzellikteki siyah tuğlalardan yapılmış ve zarif bir dış cephe ortaya çıkarılmış. Benzersiz bir düzenleme ile   çatı olukları gizlenmiş ve  evin dış cephesinin tek bir yapı olarak görülmesi sağlanmış. Ana giriş kapısı üzerinde yer alan  örtü beyaz renge boyanmış ve siyah duvarlar ile uyumlu olması sağlanarak görsellik oluşturulmuş.

Gölge sanatı

Evin dış cephesini yakından incelediğinizde titiz bir işçilikle gölgelendirme sanatının uygulandığını görüyorsunuz. Siyah renkli tuğlaların  geometrik çizgiler üzerinde muhteşem bir sanat ile  katman katman dizayn edilmesi sonucunda  gölge sanatının muhteşem bir şekilde uygulanmış halini  yakından görebiliyorsunuz. Binanın değişen kitlerine rağmen katmanlar birbirini takip edecek şekilde gizlenmiş. 

Geometrik dekor

Evin iç kısımlarına adımınızı attığınızda beyazın muhteşem görselliğini görüyorsunuz. Mutfak bölümün dekorasyonunun  geometrik desenler ile desteklendiğini  ve geometrik desenlerin evin mutfağına nasıl farklı bir hava kazandırdığına yakından şahit oluyorsunuz. Mutfak adasının zarif bir şekilde mutfakta yer alması  siyah ve beyaz tonların bir arada muhteşem bir şekilde kullanılması evin mutfağının çok zarif ve şık olmasını sağlamış.

Doğal koridor

Evin odalara açılan koridorunun doğallığı göz kamaştırıyor. Ahşap kapılar ve beyaz iç duvarların yanı sıra salondan bahçeye bakan cephenin  geniş bir pencere şekilde tasarlanmış olması koridorun daha doğal bir koridor olmasını sağlamış. Minimalist düzende düşünülmüş olan bu evin en doğal alanlarından biri de koridor bölümü olmuş.

Bu konut projesini siz nasıl buldunuz?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!