Küçük banyoları geniş göstermenin 6 sihirli ip ucu

Fiyat talep et

Numara geçersiz. Lütfen ülke kodu, kod ve telefon numarasını kontrol edin.
Gönder' butonunu tıklayarak Gizlilik Politikası okuduğumu kabul ediyor ve paylaştığım bilgilerin talebime cevap verilebilmesi için kullanılmasına onay veriyorum.
Not: privacy@homify.com elektronik posta göndererek onayınızı dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Küçük banyoları geniş göstermenin 6 sihirli ip ucu

ümit  atdağ ümit atdağ
Modern Banyo LIVE IN Modern
Loading admin actions …

Günümüzde evler giderek daha da küçülmekte ve küçük hacimlere sahip evler hızla yaygınlaşmaktadır.  Evler küçük olarak inşa edildiği için  evin tüm odaları da mecburen küçülmektedir. Küçülmekten nasibini en fazla alan oda ise banyolardır. Banyolar diğer odalara nazaran daha küçük hacimlere sahip olacak şekilde tasarlanıp uygulandığı için küçük banyolara sahip evlerde yaşıyoruz. Küçük banyoları daha şık ve daha dekoratif bir şekilde dekore etmek ve küçük banyoları büyük banyolar gibi göstermek için sihirli ip uçları vardır. Bu ip uçlarını uygulayarak küçük banyoları büyük banyolar haline getirebilir ve evinizin özel alanı olan banyoları daha şık ve daha görsel bir şekilde dekore edebilirsiniz. Banyolarınızı daha büyük göstermek için  uygulayabileceğiniz fikirleri bir araya getirerek estetik ve büyük banyolara sahip olabilirsiniz.

Aynalar

En güzel banyo kişinin içine sinecek kadar güzel ve şık şekilde dekore edilmiş banyolardır. Bir banyoyu olduğundan daha büyük göstermek için geniş aynalar kullanılmalıdır. Aynaların en büyük özelliği yansıtma yapması olduğu için banyonuz kendi içinde daha büyük görünecek ve duvarınız boş bir duvar yerine dekore edilmiş güzelleştirilmiş bir duvar olacaktır. Ayna çerçeveleri resimdeki gibi renkli tercih edilerek banyonun daha dekoratif olması sağlanabilir.

Açık renkler

Bir dekorasyonda açık renklerin tercih edilmesi o alanın hem ışıl ışıl hem de ferah bir alan olmasını sağlar. Banyolar doğal olarak çok az ışık aldıkları için daha ferah ve daha iç açıcı olması için  açık renklerde dekore edilmesi gereklidir. Örnek dekorasyonda olduğu gibi açık renklerde dekore edilen banyolar insanı boğmayan, kasvetli bir havaya sahip olmayan alanlar olarak insanı rahatlatır ve dinlendirir. Ayrıca açık renklerin ferah özelliğinden dolayı banyolar olduklarından daha büyük görünürler.

Mobilya seçimleri

Modern Banyo LIVE IN Modern

Bir banyonun dekoratif olduğu kadar hem fonksiyonel hem de az yer kaplayan mobilyalara ihtiyacı vardır. Fonksiyonel mobilyalar ile hem işlevsel hem de minimalist düzene sahip bir banyo dekore edebilir ve banyonuz küçük olsa dahi geniş ve tüm ihtiyaçlarınıza cevap veren bir banyo olarak kullanılabilir. Resimdeki gibi banyonuza uygun mobilyalar tercih ederek hem genel dekorasyon uyumu sağlamalı hem de fonksiyonel bir banyoya sahip olmalısınız.

Renkleri kullanın

Banyo dekorasyonu sırasında koyu renkler tercih etmeyin, açık tonlara daha fazla yer verin. Açık tonlar hem banyoyu daha geniş gösterecektir hem de açık tonların resimdeki gibi çok fazla kullanarak  banyonuzun hem renkli hem de geniş bir banyo olmasını sağlamalısınız.

Ferah dekorasyonlar

Modern Banyo homify Modern Seramik

Ferah bir dekorasyon yaptığınızda banyonuz  tarzınıza uygun ve dekoratif bir banyo olarak evinizin en modern alanlarından biri olacaktır. Koyu renkli fayanslar ile açık renkli aksesuarların bir arada kullanılması banyonun hayat dolu bir banyo olmasını sağlar.

Minimalist düzen

İskandinav Yatak Odası Moodern İskandinav

Banyolarınızın daha geniş olmasını istiyorsanız minimalist dekorasyonlar yapmalısınız. Oldukça sade ve görsel olarak yapacağınız dekorasyonlar banyolarınızın hem geniş olmasını sağlayacak hem de sade bir düzene sahip olan banyonuzun dinlendirici ve rahatlatıcı özelliğini artıracaktır.

Banyonuzu büyük göstermek için derlediğimiz ipuçlarına sizin de ekleyecekleriniz var mı?
Modern Evler Casas inHAUS Modern

Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!

Eviniz için esin kaynaklarını keşfedin!